Ką daryti, jei išvykęs į užsienį tėvas nemoka alimentų?

Komentuoti
    2011.03.01 22:21 (prieš 6 m.)

Esu pilnametė. Iki pilnametystės mano tėvas privalėjo mokėti alimentus. Sulaukus 18, iš jo per teismus prisiteisiau alimentus iki 24 metų.Deja, pinigėliai yra piktybiškai nemokami, jau susirinkus nemaža skola.Esu studentė,mokaus dieniniame skyriuje, tad papildomai dirbt būtų sunku. Esu išlaikoma tik motinos, uždirbančios minimumą. Negana to, tėvas yra išvykęs į užsienį,tad reikalų judinimas per antstolius jokių rezultatų neduoda : tėvo turtas areštuotas, tačiau kadangi jis išvykęs, jo parduoti negalima, nes reikalingas jo parašas ir sutikimas. Norėčiau paklausti, ar yra koks nors būdas išreikalauti priklausančius alimetus? Ar galima gauti kokią nors pašalpą?

2. Teisės ekspertas
    2011.03.02 08:25 (prieš 6 m.)

Viltė 6 m. 7 mėn.

2011.03.02 08:25 (prieš 6 m.)

winry parašė:

Alimentų išieškojimas kai asmuo yra užsienio valstybėje yra beproto sudėtingas ir daug lėšų reikalaujantis procesas. Natūralu, jog tėvas slapstysis užsienyje, kad tik išvengtų prievolės išlaikyti Jus. Siūlau 2 variantus:
    1) Kelti tėvui baudžiamąją bylą pagal BK 164 str. ir pradėti baudžiamąjį persekiojimą.
    2) Prasidėjus vasaros atostogoms Jūs turite teisę kreiptis į soc. paramos skyrių ir pretenduoti į 315 lt soc. paramą. Pažymiu, jog ši pašalpa mokama tik vasaros atostogų metu.

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras