Kada vaiką reikėtų parodyti odontologui pirmą kartą?

Komentuoti
  1. - MAMUKAS -
    2011.03.28 17:25 (prieš 7 m.)

Maziausias :DDDD +10 metu dar :DDD 31 m. 7 mėn.

2011.03.28 17:25 (prieš 7 m.)

Sveiki, domina :
    Keliu metuku pirma kart reiktu pasirodyt spec.?
    Dar klausimas del blogo sukandimo, ar taisytina padetis, tik kai nuolatiniai isdygs? ar galima ir anksciau? Sukandimas, kai apatinis zandikaulis kartais i prieki iseina..
    beje ir dantukai priekiniai truputi kreivoki, nes kol mazyte buvo, krito ir dantenom trenkesi i turekla.. isdygo kreivas dantukas tikriausiai tiketina , kad ir nuolatiniai isdygs kreivoki? nes pazeistos buvo dantenos ar ne?

aciu uz atsakymus

2. 2011.03.28 17:53 (prieš 7 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2011.03.28 17:53 (prieš 7 m.)

mamukas79 parašė:
    Sveiki, domina :
    Keliu metuku pirma kart reiktu pasirodyt spec.?

aciu uz atsakymus

Sveiki,

Pirmą kartą vaikutį parodyti odontologui , mano manymu, reikėtų parodyt, kai atsiranda pirmieji dantukai, tam, kad būtų galima vertinti bendrą burnytės būklę bei išsiaiškinti valymo ypatumus. Aišku, nebent įtariate kažką negero, pvz. trumpi lūpų ar liežuvio pasaitėliai, žaizdeles ar pan.

Ortodontinį gydymą tikslinga pradėti, kai yra išdygęs pirmasis nuolatinis krūminis dantis, kadangi šis dantis apsprendžia dantų lanko plotį, t.y. kiek bus vietos kitiems dygstantiems dantims. Tada gydytojas-ortodontas sprendžia kokio gydymo reikėtų. Visos ortodontinės problemos, kurios susiję su žandikaulių padėtimi ar dydžiu efektyviausiai sprendžiamos iki maždaug 12 metų( kuomet auga žandikauliai). Apatinio žandikaulio vedimas i priekį kartais gali būti nusižiūrėtas nuo ko nors, pvz. draugų), nes progenija( taip vadinama tokia būklė) yra paveldima ir labai sunkiai taisoma padėtis, patarčiau stebėti , jei situacija nesikeis tai išdygus pirmam krūminiam dantukui, kreiptis į ortodontą.

Pieninių dantų padėtis nebūtinai nulemia nuolatinių dantų padėtį, todėl nerimauti dėl šito dar ankstoka.

Tikiuosi padėjau

3. - MAMUKAS -
    2011.03.28 18:02 (prieš 7 m.)

Maziausias :DDDD +10 metu dar :DDD 31 m. 7 mėn.

2011.03.28 18:02 (prieš 7 m.)

Odontologe parašė:
    Sveiki,

Tikiuosi padėjau

aciu labai, vis bijau praziopsoti ka nors, juk mergyte auga Progenija, kaip jus ivardijot, ankstesniame amziuje buvo ryskesne, dabar po truputeli padetis taisosi, bet vistiek stalciukas isvaziuoja.. beje ir anyta, karts nuo karto taip padaro..ir jos gimineje ir netgi jos vyro gimineje yra tokio sukandimo asmenu.. mano mamos sukandimas yra visiskai tiesus, mano ir vyro abieju virsutiniai pirmauja.. idomu kiek tai itakoja.? anksciau iki kol isdygs pirmas nuolatinis kruminis, netikslinga kreiptis, taip supratau?

4. 2011.03.28 18:47 (prieš 7 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2011.03.28 18:47 (prieš 7 m.)

mamukas79 parašė:

Progenija yra įvairių laipsnių, todėl kartais, jei laipsnis nėra išreikštas stipriai, gamta sutvarko šitą nepatogumą, kartais to tvarkymo pasekoje gaunasi tiesus sąkandis. Procentaliai paveldimumo nenusakysiu, tačiau, jei giminėje yra tokių sąkandžio atvejų, nemaža tikimybė, kad kažkam iš vaikų progenija gali pasireikšti.

Ir kreiptis tikslinga tik išdygus pirmiems krūminiams dantims, kadangi visos tvarkymo priemonės turi turėti atramos tašką. Žandikaulių galiniame segmente tas taškas krūminis dantukas.

5. - MAMUKAS -
    2011.03.29 09:56 (prieš 7 m.)

Maziausias :DDDD +10 metu dar :DDD 31 m. 7 mėn.

2011.03.29 09:56 (prieš 7 m.)

Odontologe parašė:

ACIU