Žindymo nutraukimas netraumuojant vaiko

Komentuoti
  1. Boružėlytė
    2017.06.08 20:43 (prieš 4 mėn.)

daktariukė 2 m. 1 mėn.
    programukas 4 m. 10 mėn.

2017.06.08 20:43 (prieš 4 mėn.)

mary jane parašė:
    Na taip, čia tie stebuklai tai labiau laukimas, kol susikalbėti nors kiek pavyks, nes dabar irgi, žinoma, bandau kartais atidėti žindymus, kai ne vietoj ir ne laiku…

Tai labai puiku, kad bent teoriškai žinote, kaip norėtumėt. Kai laukiausi sūnaus, žinojau tik tiek, kad nenoriu auginti taip, kaip pati buvau auginta labai daug domėjausi apie smegenų vystymąsi ir tinkamą lavinimą. O kai kuriuos žemiškus dalykus pamiršau :oops todėl paskui mane nuolat "balamutijo" aplinkiniai apie tai, kaip vaikas turi valgyti, miegoti, elgtis, žaisti ir tt. Tai visas šitas pamokas išmokau "the hard way". Na, bet gimus dukrai užtat buvo palaima nuo pirmos sekundės

Tačiau negaliu "savintis" tokio mąstymo yra vienos Stanfordo psichologijos profesorės pasiūlyta teorija, kad žmonės turi dviejų rūšių mąstysenas/požiūrį: fixed ir growth mindset. Pagrindinis skirtumas tas, kad fiksuotos mąstysenos žmonės įsitikinę, jog protingumas/intelektas yra pastovus dydis (esu koks esu), tuo tarpu augimo požiūrį turintys žmonės yra linkę mokytis (aš dar kol vaikų neturėjau, mėgdavau sakyti "gyvenu ir mokausi". Dabar dažniau tenka pasakyti "auga vaikai, augu ir aš". Bet esmė ta pati).

Iš šito skirtumo išplaukia daug dalykų. Pavyzdžiui, fiksuoti žmonės nori atrodyti protingi ir todėl vengia iššūkių, kad nesusimautų, nenori stengtis (nes "tik kvailiams reikia dirbti"), nepriima kritikos ir nepripažįsta klaidų (aš pats geriausias ir visada teisus), bijo konkurencijos (o ką, jei kitas geresnis). Augantys žmonės priima iššūkius kaip mokymosi galimybę (gal net matėt kokioj knygoj apie auklėjimą "every conflict with a child is a moment to learn/teach"), nepasiduoda po pirmo bandymo, supranta, kad norint kažką daryti gerai reikia daug pastangų, iš kritikos ir klaidų mokosi, kitų sėkmėse randa įkvėpimą.

Na gal aišku daugmaž. Čia daug susiję su smegenų plastiškimu ir pan., bet nebesiplėsiu, ir taip jau čia 90% ne į temą

Geriausia visa ko dalis yra ta, kad "labai panorėjus", galima save perkelti į growth mindset ir gyventi su visais to privalumais. Kai praktikoje pritrūksta minėtų valios, stiprybės, pozityvumo, tai dar nereiškia, kad viskas griūna ir nieko nebus! Na, jei nepriimi nesėkmių, tai tada atrodyti gali visaip. Bet jei esi augimo zonoj, tai viena kita klaida ar nesusidorojimas tiek ir tėra - viena kita klaida ar nesusidorojimas, iš kurių galima pasimokyti arba labiau pasistengti, kad ateityje pavyktų išvengti

11
  2. User has not uploaded an avatar
    2017.06.14 12:43 (prieš 4 mėn.)
    2017.06.14 12:43 (prieš 4 mėn.)

Boružėlytė parašė:
    Tai labai puiku, kad bent teoriškai žinote, kaip norėtumėt. Kai laukiausi sūnaus, žinojau tik tiek, kad nenoriu auginti taip, kaip pati buvau auginta labai daug …

Kažkaip net nekiltų mintis tokia, kad mano žinojimas "baigtinis" ir nieko jau čia nepakeisi Realiai buvimas su vaiku man ir yra būtent nuolatinis mokymasis ir iš teorijos, ir iš gyvų situacijų, savo klaidų. Sakyti, kad žinau, kaip noriu auginti vaiką, būtų labai jau drąsu, čia labiau apie tokį basic žinojimą - pvz, žinau, kad ilgalaikis žindymas yra naudingas vaikui ir kad geriausia, jog atsijunkytų pats, bet man to žinojimo neužtenka, kad taip tvirtai ir elgčiausi. Nes yra ir mano silpnybės, noras išsimiegoti, pabendrauti su suaugusiais, noras, kad mano kūnas ir būtų vien tik mano (nežinau, ar ir kitoms taip būna, bet man žindymas, ypač ūgtelėjusio vaikiuko, kelia tokį keistą jausmą, kad atiduodu labai daug savęs ir fizine prasme. Gal prie to dar prisideda tai, jog svoris niekaip neauga ir vizualiai nykstu :D).
    Šiaip tai taip, pritariu labai, kad nesėkmė dar nereiškia, kad viskas prarasta. Kiekvienąsyk, kai prarandu pusiausvyrą dėl kokios eilinės dramos, galvoju, kaip ateity galėčiau to išvengti, kaip reaguoti brandžiau.
    Dėl to ir įdomu skaityti realias kitų mamų patirtis - supranti, kad ir kitos susiduria su tokiais iššūkiais, bet randa būdų "laimėti"

8
  3. User has not uploaded an avatar
    2017.09.21 14:53 (prieš 3 sav.)
    2017.09.21 14:53 (prieš 3 sav.)

Sveikos, mamos,
    Gal turite patirites ir norėtumėte ja pasidalinti, kaip dukrytę atpratinti nuo pietinio žindimo? Visai nujunkyti nežadu, tačiau pradėsim lankyti darželį ir teks kažkaip pietų miego migdytis be mp ir pabudus jo negauti..... Kaip padėjote savo vaikučiams atsisakyti šito skanėsto ir tokio malonaus popietuko užmigimo bei atsibudimo?

4. vylmucka
    2017.09.21 15:17 (prieš 3 sav.)

Barbora 1 m. 11 mėn.
    Rapolas 6 m. 6 mėn.
    Vilius 10 m. 3 mėn.

2017.09.21 15:17 (prieš 3 sav.)

spuglys parašė:
    Sveikos, mamos,
    Gal turite patirites ir norėtumėte ja pasidalinti, kaip dukrytę atpratinti nuo pie…

Vidurinysis berniukas į darželį išėjo dar žindomas. Su manimi užmigdavo tik su MP, bet likęs be manęs pas senelius, užmigdavo ir taip. Darželyje nebuvo jokių bėdų su užmigimu
    Dabar atėjo mažylės eilė. žindoma dar pilnu tempu. jau pradėjo lankyti darželį, bet kol kas tik iki pietų. Truputį nerimauju, nes niekada nėra užmigusi be manęs. jei palieku seneliams ar vyrui, gali visą dieną nemiegoti iki pat vakaro... bet kažkaip viliuosi, kad viskas bus gerai ir darželyje miegos.

5. User has not uploaded an avatar
    2017.09.21 15:22 (prieš 3 sav.)
    2017.09.21 15:22 (prieš 3 sav.)

Ačiū, kad pasidalinote savo pairtimi.
    Dukrytė taip pat dar daug žinda ir be manęs dar nėra užmigusi.... Nerimo man taip pat daug... Pati nerodo jokio noro nusijunkyti...

6. Gadriele
    2017.09.22 13:01 (prieš 3 sav.)

Lelyte ;) 1 m. 10 mėn.
    Kleckutis :) 4 m. 3 d.

2017.09.22 13:01 (prieš 3 sav.)

spuglys parašė:
    Sveikos, mamos,
    Gal turite patirites ir norėtumėte ja pasidalinti, kaip dukrytę atpratinti nuo pie…

Manoji taip pat žindoma pilnu tempu. Jei esu aš, užmiega tik su mp. Jei migdo tėtis, seneliai, kiti žmonės, be didesnių problemų užmiega ir be mp. Kitą savaitę, antradienį, jei niekas nepasikeis, liksim daržely miegot pietų miego, parašysiu, kaip sekėsi.

7. User has not uploaded an avatar
    2017.09.22 15:13 (prieš 3 sav.)
    2017.09.22 15:13 (prieš 3 sav.)

Gadriele parašė:
    Manoji taip pat žindoma pilnu tempu. Jei esu aš, užmiega tik su mp. Jei migdo tėtis, seneliai, kiti žmonės, be didesnių problemų užmiega ir be mp. Kitą savaitę, ant…

Ačiū

8. uzhmarshtis
    2017.09.24 23:49 (prieš 3 sav.)
    2017.09.24 23:49 (prieš 3 sav.)

spuglys parašė:
    Ačiū, kad pasidalinote savo pairtimi.
    Dukrytė taip pat dar daug žinda ir be manęs dar nėra užmigusi.... Nerimo man taip …

Mano pirmagimis pilnu tempu buvo zindomas, kai musu seimoje atsirado aukle. Kuo puikiausiai su ja uzmigdavo be pieno. Mazoji dabar taip pat su aukle. Irgi nera bedu su uzmigimu be pieno. Pieno reikia tik tada, kai as esu.
    Vaikai greitai susipranta situacijoje, kada pieno neverta laukti. Ypac kai panelei jau tuoj dveji. Gali buti, kad sunkumu ir nebus. Vakare pasiims, kas priklauso O diena pabus be pienuko.

1
  9. User has not uploaded an avatar
    2017.09.25 22:38 (prieš 3 sav.)
    2017.09.25 22:38 (prieš 3 sav.)

uzhmarshtis parašė:
    Mano pirmagimis pilnu tempu buvo zindomas, kai musu seimoje atsirado aukle. Kuo puikiausiai su ja uzmigdavo be pieno. Mazoji dabar taip pat su aukle. Irgi nera bedu…

Ačiū, kad pasidalinot. Žiūrėsim kaip čia klostysis

10. User has not uploaded an avatar
    2017.09.27 13:13 (prieš 2 sav.)
    2017.09.27 13:13 (prieš 2 sav.)

Pas mus taip pat su miegu - kai aš esu "po ranka", užmigimui reikia pieno, kai ne - užmiega be jokių problemų kitaip. Kartais tiesiog nueinu praustis, galvoju, išėjus iš vonios migdysiu, bet randu jau nulūžusį vyrui ant kelių besėdint ar glėby Nežinau, aišku, kaip daržely būtų, saviškio kol kas neleidžiam, nes per mažas atrodo. Bet su vyru ir močiutėm praktiškai nuo gimimo užmiega kartais net lengviau, nei su manim.

Beje, kadangi matau, kad Boružėlytė šią temą taip pat seka, tai noriu padėkoti už patarimus naktinio žindymo nutraukimo, žindymo temoj jau nebeatrinksiu, kur komentaras pasiliko
    Kaip kraštutinį variantą svarsčiau dingimą nakvoti kitur, bet neprireikė - vieną naktį atkentėjom šiaip ne taip, o kitą jau ramiai miegojo be jokių prašymų, net patiems keista buvo. Dabar belieka pačiai vėl išmokt miegoti

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras