Mažylių mokymas kalbėti keliomis kalbomis gyvenant užsienyje

Komentuoti
  1. Ornix
    2012.06.16 17:54 (prieš 5 m.)

Sveikos, mamytes gyvenancios uz Lietuvos zonos ribu ir turincios kitos tautybes vyra Norejau isgirsti Jusu nuomone, tos kurios gimde ir augina leliukus uzsienyje, ar dar tik gimdys ir augins as pati gyvenu Italijoj, mano vyras taip par Italas, ir man kyla klausimu del vaiko kalbos. Savaime aisku vaikas gyvenantis Italijoj turi sneketi Italiskai, bet tuo paciu noriu kad vaikas suprastu bent jau dalinai ir Lietuviu kalba mano planuose kai tevelis darbe, kalbet Lietuviu k su mazyliu, o kai mes su teveliu ir aplinkiniais - Italu. Bet ar taip teisinga? Vaikiukas nepasimes kalbose? Gal kas turi patirties tokioj situacijoj,ir gali patarti, papasakot kaip pacios elgesi? Girdejau kad mazyliai lb gabus kalboms ir nuo gimimo kad ir 3 is kart gali mokinti kalbas, bet ar tai nera tik kalbos?

2. vyga
    2012.06.16 18:17 (prieš 5 m.)

Ornix parašė:

3. Veziuke
    2012.06.16 18:26 (prieš 5 m.)

D. 7 m.
    A. 11 m. 4 mėn.
    J. ir R. 11 m. 7 mėn.

2012.06.16 18:26 (prieš 5 m.)

mes gyvenam anglijoje, dukra kuo puikiausiai kalba angliškai, o lietuviškai irgi tik kartais jai maišosi linksniai.

4. ak ak
    2012.06.16 18:36 (prieš 5 m.)

mazoji sese 10 mėn. 4 d.
    didzioji sese 5 m. 6 mėn.

2012.06.16 18:36 (prieš 5 m.)

pas mane tokia pati situacija, gyvename uk ir esam is skirtingu saliu, tad bandysim savo uogyte ismokyt triju kalbu. Kaip seksis nezinau, bet kiek esu girdejus kad tokiu atveju mama turi kalbeti su vaikuciu TIK savo kalba, o tetis TIK savo. Is pradziu vaikas maisys zodzius, bet kazkur ties treciais metais prades priskirti tam tikrus zodzius prie mamos ir prie tecio, taip prades skirti kalbas. Trecios kalbos, jei ji skiriasi jis ismoks gyvendamas toje aplinkoje, eidamas i darzeli ar. mokykla. Tokios yra mano teorines zinios, bet labai idomu butu isgirst is mamu praktines puses

5. 2012.06.16 18:46 (prieš 5 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2012.06.16 18:46 (prieš 5 m.)

labai idomi tema:)mane irgi domina ant kiek vaikai imlus kalbai.ar ne per sunku mazam vaikui kalbet keliom kalbom,kadangi patys planuojam lekt i uzsieni,tai labai idomu per kiek laiko vaikai ismoksta kalbet angliskai ar kitokia kalba.

6. Dovilyliuxx
    2012.06.16 18:59 (prieš 5 m.)

Emiliukas 1 m. 7 mėn.
    Benukas 6 m. 5 mėn.

2012.06.16 18:59 (prieš 5 m.)

Sveikos
    super tema mums irgi ji taps greitai aktuali, nes ruosiames isvaziuoti..labai idomu, kaip teisingai tai reiketu daryti (mokinti kita kalba) mes abu su vyru lietuviai, bet busim anglijoje...namuose vistiek kalbesime lietuviskai, bet aplinkoje girdes anglu kalba...noretume, kad suprastu ir ja..

7. vyga
    2012.06.16 19:32 (prieš 5 m.)

mamytee1 parašė:

Na mano draugu vaikai cia uk neturi jokiu problemu kalbeti keliom kalbom,zinoma anglu kalba cia vaikams tenka dazniau kalbeti,nes mokykla, draugai,o per kiek laiko tai nezinau,kai tik susiras draugu ir manau prades kalbeti

8. panicka
    2012.06.16 20:07 (prieš 5 m.)

Saunuole 5 m. 6 mėn.
    Saunuolis 9 m. 2 mėn.

2012.06.16 20:07 (prieš 5 m.)

mano vyras rusas. su vaiku dazniausiai namuose sneka lietuviskai, nes ir mes tarpusavy tik lietuviskai. bet buna uzeina ir pasneka rusiskai, beto nuvaziavus pas senelius sneka ten tik rusiskai su juo. taigi siuo metu jis sneka su jais pusiau lietuviskai pusiau rusiskai. manu dar kokie metai ir jis su seneliais susisnekes tik rusiskai. beje lietuviskai pradejo sneket gana velai, beveik 3 metu. kaip mums aiskino gydytoja, tai kai vaikas iskart girdi 2 kalbas pradeda veliau sneket, taciau daug lengviau paskui ismoksta jas. tai pas mus ir buvo, iki to nesnekejo visai,bet jau kai atsiriso tai sustabdyt neina dar nuo kudikystes as jam dainuodavau ar leisdavau daineles ne tik lietuviskas ar rusiskas, bet ir angliskas, tai siuo metu labai lengvai mes mokomes ir isimenam angliskus zodzius, aisku pacius paprasciausius dog table apple ir pan, bet manau tokio amziaus vaikui tai uztektinai

9. Agnela
    2012.06.16 22:46 (prieš 5 m.)

Sveikutes,

Pati pabiruciu kol kas neturiu, bet tokia situacija ir mus aplankys, mat gyvenam ne LT.
    O siaip galiu papasakoti kaip yra su mano vyro sesers sunum. Ji gyvena Vokietijoj, buvo istekejusi uz vokiecio. Tai sunus irgi kalbeti pradejo gal tik triju metuku. Keista buvo tai, kad zinojo alfabeta, skaicius tiek lietuviskai tiek vokiskai, o kalbet nekalbejo. Po to persilauze ir gana imliai mokesi abieju kalbu, pradzioj kol lietuviu kalba netgi dominavo. Pries pora meteliu tevai issiskyre, vaikas pradejo lankyti darzeli ir nors daugiau laiko praleisdavo su mama, vokieciu kalba pradejo uzimti daugiau ir daugiau vietos. Mama jam lietuviskai - jis atgal vokiskai. O pries keleta menesiu is vis pareiske, kad jis Vokietis ir kalbes tik vokiskai!!!!

Taip, kad kiekvienas vaikas skirtingai...
    Na mudu abu lietuviai tai manau bedos tokios nekils tikiuosi

10. Veziuke
    2012.06.16 23:59 (prieš 5 m.)

D. 7 m.
    A. 11 m. 4 mėn.
    J. ir R. 11 m. 7 mėn.

2012.06.16 23:59 (prieš 5 m.)

dovilyliuxx parašė:
    Sveikos

dukrai buvo 3 m. , kai atvykom i anglija, po menesio pradejo eiti darzeli ir mokslo metu pabaigoje ji jau kalbejo angliskai.

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras