Nėštumo ir gimdymo atostogos (dekretinės) ir motinystės išmokų mokėjimo tvarka 2019 metais

Nėštumo ir gimdymo atostogos (NGA), populiariai dar vadinamos dekretinėmis, yra 126 kalendorinių dienų atostogos. Skaityti visą straipsnį
Komentuoti
  1. Justina 7 m. 10 mėn.
    Kamile 10 m. 9 mėn.

2019.06.11 12:01 (prieš 1 sav.)

creativeweirdo parašė:
    Stazui etato dydis svarbus. Kadangi stazo neuztenka, truksta dienu, todel negali ismoku skaiciuot nuo mano gautu pajamu. O motinystes ismoka gausiu, nes studijuoju …

Stazui nesvarbus etatas, kas liecia motinystes ismokas, gali dirbti metus 0.25 etato ir viska gausi.
    Kad studijuojat, tas nieko nekeicia, nes studijos neuzkaitomos kaip stazas ir nera tokios isimties tvarkos.
    O minimali ir bus, nebent jusu alga uz puse etato, buvo kaip uz visa etata.
    Stazo nebutu, ismoku irgi nebutu.

1
  2. 2019.06.12 15:05 (prieš 5 d.)

Sveiki.ar per vaiko prieziuros atostogas kaupiasi kasmetines atostogos? Ar tik per nestumo ir gimdymo atostogas? Dekoju

3. 2019.06.12 15:16 (prieš 5 d.)

Laume1234 parašė:
    Sveiki.ar per vaiko prieziuros atostogas kaupiasi kasmetines atostogos? Ar tik per nestumo ir gimdymo atostogas? Dekoju

Tik per NGA

2
  4. 2019.06.13 09:05 (prieš 5 d.)

Sveiki,
    kolegė šiandien pabrėžė, kad pagal naują darbo kodeksą, jei išeini į dekretą nebesiskaičiuoja darbo stažas.
    Tokios informacijos nerandu ir man atrodo kad taip negalėtų būti. Tai kaip yra iš tikrųjų?

Ačiū

5. 2019.06.13 09:07 (prieš 5 d.)

Vasar parašė:
    Sveiki,
    kolegė šiandien pabrėžė, kad pagal naują darbo kodeksą, jei išeini į dekretą nebes…

Sveika, tegul Jūsų kolegos per naujo perskaito DK, arba nueina į seminarą.

6. 2019.06.13 15:45 (prieš 4 d.)

Sveiki, auginu 2 metų vaiką, antrais vaiko metais išmokas ėmėme pagal vyro atlyginimą. Dabar laukiuosi, ar galėsiu su antru vaiku imti išmokas pagal pirmąjį vaiką ir jų dydis nesiskirs ar nuo 2019 metų kažkas pasikeitė skaičiavime ir išmokėjime? Ačiū

7. Justina 7 m. 10 mėn.
    Kamile 10 m. 9 mėn.

2019.06.13 15:54 (prieš 4 d.)

BlackFlamingo parašė:
    Sveiki, auginu 2 metų vaiką, antrais vaiko metais išmokas ėmėme pagal vyro atlyginimą. Dabar laukiuosi, ar galėsiu su antru vaiku imti išmokas pagal pirmąjį vaiką i…

Galesit, jeigu esat darbe VPA.

8. 2019.06.15 08:19 (prieš 3 d.)

Sveikos.Man iki reikiamo stažo (pagal datą kada galiu išeiti į nga) trūks 10 dienų. Gal kas žinote ar dirbant 1,5 etato daugiau dienelių kaupiasi į stažą? Ir kaip yra su nedarbingumu po 30savaitės? Jau sunkoka darbuotis per tokius karščius, ar gydytojas gali išrašyti nedarbingumą? Esu girdėjusi, kad jei jau gali būti nga tai gydytojas nedarbingumo negali duoti. Ačiū už atsakymus

9. Dukriukas 8 m. 6 mėn.

2019.06.15 10:51 (prieš 3 d.)

dimutee parašė:
    Sveikos.Man iki reikiamo stažo (pagal datą kada galiu išeiti į nga) trūks 10 dienų. Gal kas žinote ar dirbant 1,5 etato daugiau dienelių kaupiasi į stažą? Ir kaip y…

Nga, juk tas pats biuletenis, tik kt vardu 😉

10. 2019.06.15 15:54 (prieš 2 d.)

Tai aš suprantu, bet tai ilgalaikis, kuriam reikia 12mėn stažo. O man reiketų 2savaitėm, nuo 29 iki 31 savaitės. Man įdomu ar gali paprastą nedarbingumą išduoti, nes į NGA išeiti galiu tik nuo 32savaitės, dėl stažo trūkumo.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras