Skiepai: už ir prieš?

Komentuoti
  1. 2018.08.20 17:02 (prieš 2 mėn.)

Fathiyah parašė:
    O jus galvojat kasnors dristu garsiai pripazinti, kad taip skiepai sukelia epilepsija, neurologinius sutrikimus, artrita, autizma, mirti ir dar daugeli dalyku?

Aš jums dėl įdomumo numesiu ibumetino informacinio lapelio ištrauką:
    Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis suskirstytas į labai dažną (≥1/10), dažną (≥1/100, <1/10), nedažną (≥1/1000, <1/100), retą (≥1/10000, <1/1000) ir labai retą (<1/10000).

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1 iš 10 vaistą vartojusių asmenų): virškinimo sutrikimas, viduriavimas.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1–10 iš 100 vaistą vartojusių asmenų) nesunkus ir greit pareinantis galvos skausmas bei svaigimas, zvimbimas ausyse, skysčių susilaikymas ir edema (patinimas), pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba diegliai, apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, egzantema (išplitęs bėrimas raudonomis dėmėmis).

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1–10 iš 1000 vaistą vartojusių asmenų): nemiga, dirglumas, hipertenzija, širdies nepakankamumas, astmos priepuolis, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kuri gali kraujuoti arba prakiurti, kraujavimas iš virškinimo trakto, vėmimas arba tuštinimasis krauju, žarnų uždegiminė liga, burnos gleivinės uždegimas, kepenų funkcinių rodiklių pablogėjimas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1–10 iš 10000 vaistą vartojusių asmenų): anemija (mažakraujystė), visų rūšių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šaltkrėtis, karščiavimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinis šokas, laboratorinių tyrimų pakitimai, konfūzija (sumišimas), negalėjimas susikoncentruoti, depresija, pažintinės funkcijos sutrikimas, mieguistumas, aseptinis meningitas, ekstrapiramidiniai nervų sistemos sutrikimai, neaiškus matymas, matymas lyg per miglą, regėjimo pablogėjimas, pakitęs spalvų suvokimas, regėjimo lauko pakitimas, dvejinimasis akyse, akies rainelės uždegimas, bronchų spazmas, sunkus kepenų pažeidimas, gelta, hepatitas, galintis baigtis mirtimi, dilgėlinė, pūslinis bėrimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, inkstų papiliarinė nekrozė ir membraninė nefropatija.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 vartojusių asmenų): vaskulitas (kraujagyslių liga), į tymus panašus bėrimas, mazginė arba daugiaformė eritema (bėrimas), Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas, jautrumas šviesai, pūslinė reakcija, plaukų ir nagų pakitimai, į pūslelinę panašus dermatitas.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuojamas pagal turimus duomenis): gali pasireikšti stipri odos reakcija, vadinama DRESS sindromu. DRESS simptomai gali būti tokie: odos išbėrimas, karščiavimas, padidėję limfmazgiai ir padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) skaičius.

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Teoriškai ir nuo jo būtų galima numirti

5
  2. Domas 8 m. 9 mėn.

2018.08.20 17:08 (prieš 2 mėn.)

Fathiyah parašė:
    O jus galvojat kasnors dristu garsiai pripazinti, kad taip skiepai sukelia epilepsija, neurologinius sutrikimus, artrita, autizma, mirti ir dar daugeli dalyku?

Aš prieš kelis puslapius įkėliau nuorodą į tyrimą, kuris sako, kad MMR skiepas didina traukulių riziką.

Prieš dar kelis, kur mokslininkai patvirtino, kad kiaulių gripo vakcina didina narkolepsijos riziką.

Tai taip, įsivaizduokite, mokslininkai GARSIAI PRIPAŽĮSTA šalutinius poveikius, jei tik juos nustato.

Neina suvirškinti šios informacijos? Ar tik nebūsite skiepyta?

7
  3. 2018.08.20 17:08 (prieš 2 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    Aš jums dėl įdomumo numesiu ibumetino informacinio lapelio ištrauką:
    Galimas šalutinis poveikis

Aciu, tik jo man ir tereikejo 😁
    As pvz nevartoju ibumetino ar kitu vaistu, gydomes namie naturaliomis priemonemis.
    Gerciau vaistus tik tokiu atveju jei butu reali gresme - alergija, epilepsija ir pan, nors ir pries tai pasidomeciau naturaliu gydymu.
    Musu visa seima nevartoja vaistu, mes ju namuose net neturim.

Taciau apibendrinant, jei jau ibuprofeno tokie salutiniai poveikiai, ne jau tikit, kad skiepai saugus i kuriuos ieina gyvunu bei zmoniu dnr?

2
  4. 2018.08.20 17:12 (prieš 2 mėn.)

Uoga parašė:
    Aš prieš kelis puslapius įkėliau nuorodą į tyrimą, kuris sako, kad MMR skiepas didina traukulių riziką.

Tai va butent, kad tu salutiniu poveikiu milijonas 😁 bet apie juos niekas garsiai nekalba. Nuejus pasiskiepyti, patikinama, kad skiepai saugus ir jokiu salutiniu reakciju apart temperaturos ar paraudimo negali buti! Tai apie ka mes kalbam? Jei visi sie salutiniai pozymiai butu padedami and delno kiekvienam tevui pries skiepijantis manau besiskiepijanciu butu daug maziau, bent jau tu, kurie aklai pasitiki pediatrais ir toliau savo nosies nesidomi.

4
  5. 2018.08.20 17:20 (prieš 2 mėn.)

Fathiyah parašė:
    Aciu, tik jo man ir tereikejo 😁
    As pvz nevartoju ibumetino ar kitu vaistu, gydomes namie naturaliomis priemonemis.…

Nu blemba, vėl išmes mane už temos nukrypimą, bet pomidoras, agurkas, mėta, čiobrelis, višta, jautis, visi turi DNR taipogi nebaisu valgyt pvz cezario salotų su arbata?
    Aš jau ne sykį irgi sakiau, kad netikiu, jog skiepai šventi, manau jų keliama rizika yra tokio paties pobūdžio kaip ir vaistų. Vieni gali numirt, kitiems visiškai nieko tokio, svarbu įvertinti savo/ar savo vaiko sveikatą prieš atliekant bet kokią intervenciją.

7
  6. Komentaras yra paslėptas. Rodyti komentarą.
    2018.08.20 17:22 (prieš 2 mėn.)

Vyko tokia konstruktyvi diskusija... ydomu buvo skaityt, o dabar toks jausmas, kad atejo valytoja chirurgui, kaip operuot paaiskint... kaip su pliku pesiotis... o as istroskus laukiu grizimo prie tos informacijos, kuria megavausi pries keleta dienu...

3 7
  7. Domas 8 m. 9 mėn.

2018.08.20 17:37 (prieš 2 mėn.)

Fathiyah parašė:
    Tai va butent, kad tu salutiniu poveikiu milijonas 😁 bet apie juos niekas garsiai nekalba.

Apie juos ir kalba (garsiai), ir rašo (juodu ant balto).

Nu kaip taip gai būti sunku suvokti elementarią žinutę?

5
  8. 9 m. 5 mėn.

2018.08.20 17:40 (prieš 2 mėn.)

Uoga parašė:

Nesu prieš skiepus, dukros abi skiepytos. Bet kodėl kai gydytojui aiškini, kad vaikui po skiepo pasireiškė tokia ar tokia šalutinė reakcija, tada gydytojas kategoriškai neigia sąsajas su skiepu ir aiškina, kad jokiu būdu to negalėjo būti ir kad niekada dar savo nesusidūrė su jokiom problemom skiepijimo praktikoj? Pasijautėm kabinete tiesiog mulkiais, kurie kažką išsigalvoja ir savo vaiko nepažįsta ir tėvai tik prisigalvojo nesąmonių😕.
    P.s.: mano klausimas ir pasisakymad gal ne visai į temą šiuo metu išsivysčiusiai diskusijai, bet tiesiog liūdna, kai tėvams reikia įrodinėti, kad vaikui pasireiškė šalutinis poveikis po skiepo. O tema įdomi ir naudinga.

3
  9. 2018.08.20 17:58 (prieš 2 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    Nu blemba, vėl išmes mane už temos nukrypimą, bet pomidoras, agurkas, mėta, čiobrelis, višta, jautis, visi turi DNR taipogi nebaisu valgyt pvz cezario salotų su …

Visi gyvi organizmai turi dnr, tiesa. Bet ir skirtumas tarp gyvunu ir pvz darzoviu akivaizdus. Nors del vieno sutinku su jumis, kad tevai turetu apsvarstyti pasekmes, bet jos jiems turetu butu isaiskintos daktaro kabinete, o ne googlej.

Uoga parašė:
    Apie juos ir kalba (garsiai), ir rašo (juodu ant balto).

Niekada gyvenime man niekas garsiai nekalbejo apie skiepo zala, sudeti, salutinius poveikius. Nei mano mamai kalbejo kai mane skiepijo, nei mano vyrui aiskino kai jis sugalvojo pasiskiepyti. Tai kur cia taip garsiai kalbama?

fleur68 parašė:
    Nesu prieš skiepus, dukros abi skiepytos. Bet kodėl kai gydytojui aiškini, kad vaikui po skiepo pasireiškė tokia ar tokia šalutinė reakcija, tada gydytojas kategori…

O daktarai turetu raportuoti tuos salutinius poveikius atitinkamoms institucijoms.....
    Dauguma daktaru, patys nezino nieko apie skiepus, tik tiek kiek jiems pasako. Cia eilinis darbas, yra naujas procesas, bus taip ir anaip ir pries nieka nepasokinesi, taip ir cia, duodamas skiepu kalendorius, aprasymas apie juos (reklaminis lankstinukas) pasiraso lapeli, kad su info susipazino ir toliau dirba savo darba.

1
  10. 2018.08.20 18:05 (prieš 2 mėn.)

Fathiyah parašė:
    Visi gyvi organizmai turi dnr, tiesa. Bet ir skirtumas tarp gyvunu ir pvz darzoviu akivaizdus. Nors del vieno sutinku su jumis, kad tevai turetu apsvarstyti pasekme…

Tai ir eiliniai piliečiai gali raportuot, ne tik daktarai
    Na šiaip daktarai neperspėja ne tik apie visus galimus skiepų šalutinius poveikius, bet ir apie vaistų šalutinius poveikius (ibumetinas to būtų puikus pavyzdys), visa tai paliekama pačio asmens atsakomybėje. Dažnai išrašydami vaistą net nepasako ar čia homeopatija ar vaistinis preparatas, tai tenka perklaust papildomai 🤷‍♀️ na arba googlint

4
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras