Skiepai: už ir prieš? (Archyvas iki 2019.05.16)

1. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.01.15 09:05 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    O pasirašyt irgi nieko nedavė? Paprastai tose formose yra surašyta viskas ką reikia žinot

Kažko specialaus tikrai nedavė, kad būtų kaip sutartis. Tiesiog į sveikatos knygą, lyg sutinku su extra priežiūra dėl galimo priešlaikinio gimdymo. O tik neseniai atvažiavus buvau, nežinojau kokia priežiūra uk. Dar davė nemažai lapų pasiskaityti apie tą tyrimą ir nebuvo tos dalies apie mano atsakomybę. Tik va iš neturėjimo ką veikt ir smalsumo tuose lapuose radau to tyrimo website. O ten tai jau aiškiai viskas parašyta.

Panaši istorija su nesčiųjų skiepu nuo kokliušo. Tada jau su kitu berniuku buvau nėščia. NHS website aiškiai parašyta viskas apie tą vakciną, kad nėra tyrimų ant nesciuju, gamintojas nerekomenduoja. Mw man akis isputus ir vos ne durna vadino vyrą mano įtikino, kad aš kažką blogai supratau, kad jis man spaudimą darytų ir ateiciau pasiskiepyti. Davė info pasiskaityti apie tą vakcina kokia ji saugi nicnieko nebuvo kas rašoma buvo website. Tai kitam vizitui atspauzdinus buvau jai info. Tik nepasisekė, kad kita Mw buvo ir taip jos ir nesutikau. Kita Mw su manimi sutiko, sako istikruju aš ir pati nesiskiepyciau.

Šiais laikais itin reik atsargiems būti, čia tokios temos, kur tikrai niekas dėl mūsų nesijaudina. Jei jau siūlo kažką extra, tai reik Lb ieškoti tų mažosiomis raidėmis parašytų žvaigždučių.

4
  2. 2019.01.15 10:01 (prieš 4 mėn.)

Lūšiukė parašė:
    Kažko specialaus tikrai nedavė, kad būtų kaip sutartis. Tiesiog į sveikatos knygą, lyg sutinku su extra priežiūra dėl galimo priešlaikinio gimdymo. O tik neseniai a…

Hm, na tikrai labai įdomiai ir neįprastai čia viskas 🤔 bet kokiu atveju, jeigu teks susidurt kada su tokia ar panašia situacija, kai galvojat, jog jums nori duot testuojamą produktą ir neinformuoja tinkamai apie tai, tai galite informuoti bioetikos komitetą, kad taip vyksta. Bus imamasi tinkamų priemonių, kad taip nebūtų. Bet šiaip, jeigu vyko klinikinis tyrimas, tai turėjot matyt ir kas jį vykdo ir kokiais tikslais, ir kokia tyrimo fazė, turėjo informuoti kokia info bus renkama apie jus, kiek vizitų reiks apsilankyt pas medikus, jeigu tyrimas dėl priešlaikinio, tai tada turėjo pasakyt, kad info bus renkama ir apie jūsų kūdikį, kai gims, sekama jo raida su tam tikrais klausimynais. Maždaug taip vyksta klinikiniai tyrimai, o ne kad davė kažką paskaityt, sugirdė ar suleido vaistų ir paleido. Klinikiniams tyrimams reikia surinkt labai daug duomenų apie pacientą, tiek apie jo esamą sveikatą, tiek medicininės istorijos duomenis, atlikti apžiūras, įvertinti viską, atlikti laboratorinius duomenis ir pan. Man labai būtų keista, kad žmogus "sudalyvautų" klinikiniam tyrime ir net nesuprastų, kad jame sudalyvavo

3
  3. 2019.01.15 10:06 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    Hm, na tikrai labai įdomiai ir neįprastai čia viskas 🤔 bet kokiu atveju, jeigu teks susidurt kada su tokia ar panašia situacija, kai galvojat, jog jums nori duot te…

Norejot pasakyti, kad turėtų taip būti, turėtų taip vykti, bet taip nevyksta, taip kaip turėtų būti.🙂

1
  4. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.01.15 10:12 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    Hm, na tikrai labai įdomiai ir neįprastai čia viskas 🤔 bet kokiu atveju, jeigu teks susidurt kada su tokia ar panašia situacija, kai galvojat, jog jums nori duot te…

Taiva, ten įdomiai viską pateikė. Lyg extra priežiūra dėl galimo priešlaikinio. Tada nemažai kalbėjom. Dar buvo viena moteris, kuri buvo atėjus mums pavertėjauti klausinėjo klausimų jau net ne mano užduodamų ir ji tada sako nesuprantu kažko, čia kažkas ne taip. Va website tai kaip rasot, ten daug info. Kiek moterų turi surinkti. Kokius Ale kaip dienoraščius rašyti apie savijautą ir pan. Buvau gavus papildomai vizitu, bet va kaip sakė taip visoms su tokia patirtimi priklauso.

5. 2019.01.15 10:19 (prieš 4 mėn.)

A ir G parašė:
    Norejot pasakyti, kad turėtų taip būti, turėtų taip vykti, bet taip nevyksta, taip kaip turėtų būti.🙂

Gal nesileiskim į konspiracijų teorijas. Kaip ir rašiau prieš tai, esant dvejonių galima kreiptis į tinkamas institucijas. Visur visko pasitaiko, gal atėjo kažkokia study nurse ir nemokėjo tinkamai išaiškinti info. Neteisinu, gal tikrai prastai apmokytas personalas. Bet ir nereikia formuoti nuomonės, kad tai ką rašau yra tik teoriniam lygmeny. Tikrai taip nėra

5
  6. daktariukė 3 m. 9 mėn.
    programukas 6 m. 5 mėn.

2019.01.15 10:54 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:

Tikrai yra atvejų, kai farmacininkai prispaudžia/įtikina medikus nesąžiningai vykdyti tuos bandymus. Kiek kartų jau buvo baudas gavę įvairios farmacinės kompanijos. Oficiali informacija yra reguliuojama atitinkamų instancijų, bet ji tiesiog dėl vaizdo, kitaip nebūtų oficialaus leidimo vykdyti bandymą. O realybėj paskui gaunasi va taip: https://edition.cnn.com/2012/01/03/world/americas/argentina-drug-company-fined/index.html?no-st=9999999999

Tikrai nemokėtų farmacininkai milijardų, jei būtų nieko blogo nepadarę (čia ne apie vakcinas, bet vis tiek apie etiką): https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_pharmaceutical_settlements

O dėl kreipimosi į atitinkamas instancijas, tai... Jeigu žmogus susiras oficialią informaciją ir ją suvirškinęs priims sprendimą, tai kokiu pagrindu jam kreiptis? Juk tada oficialiai gaunasi ir kad visa informacija suteikta - nes na o kaip gi pasiekė www su info, jeigu ne iš pateiktų dokumentų? O jeigu žmogus tos info nesusiras, jis ir nežinos, kad kažkas vyksta ne taip (nebent jam paskui kažkas atsitiks) - tai vėlgi, kaip tam žmogui žinoti, kad ne viskas jam pasakyta? Pabandyk suabejoti mediku. Bet kuriuo atveju tos instancijos gaunasi “dėl vaizdo”.

4
  7. 2019.01.15 11:05 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    Gal nesileiskim į konspiracijų teorijas. Kaip ir rašiau prieš tai, esant dvejonių galima kreiptis į tinkamas institucijas. Visur visko pasitaiko, gal atėjo kažkokia…

Ar jus skiepijote savo vaika? Jei ne, kodel? Jei taip, kokiais skiepais?

8. 2019.01.15 11:16 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:
    Gal nesileiskim į konspiracijų teorijas. Kaip ir rašiau prieš tai, esant dvejonių galima kreiptis į tinkamas institucijas. Visur visko pasitaiko, gal atėjo kažkokia…

Per daug istorijų yra apie tai, kurios formuoja, kad tai tik teorija, ir ne taip vyksta kaip turėtų vykti.
    Mano šeima susidūrus su tuo pakankamai stipriai, kad galėčiau sau leisti apie tai šnekėt. Jūs iš vadovėlio pliekiat informaciją, kiti žmonės iš realybės taip kaip yra.
    Mano močiutė gulėjo Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje. Patikėkit kiek ten fintų pridaro su eksperimentiniais vaistais. Kai negalintys už save atsakyti asmenys pasirašo formas, kad jie sutinka būt gydomi su neištirtais vaistais..🙂 ir visa tai ~5metai atgal, net neabejoju, kad niekas pasikeitė.

9. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.01.15 11:19 (prieš 4 mėn.)

Šilo_uoga parašė:

Bet realiai kiek žmonių žino, kad galima ir kur skųstis dėl tokių dalykų? Informacijos itin mažai yra, reikia patiems nemažai ieškoti. Galų gale kiek žmonių tiesiog numoja ranka ir Nesigilina, nes tiesiog pradėk skųstis, užvers visokių formų, visokių daug reikalų. Savaime gaunasi nemaža našta.
    O mane konsultavo tikrai ne kokia nurse ir ne kokia akušerė, o medikė su tuo būtent dirbanti. Ir lankiausi ir gimdžiau universitetinėje viso reagono didžiausioj ligoninėj. Bet va daug reiškia žodžiu žaismas. Apie tapati dalyką galima keliais būdais papasakoti. Beja kiek supratau, tas bandymas pavyko. Db jau ir taikomas.

1
  10. 2019.01.15 11:29 (prieš 4 mėn.)

Boružėlytė parašė:
    Tikrai yra atvejų, kai farmacininkai prispaudžia/įtikina medikus nesąžiningai vykdyti tuos bandymus. Kiek kartų jau buvo baudas gavę įvairios farmacinės kompanijos.…

Susižinojimas info iš www nėra paciento informavimas. Paciento informavimui yra skirti specialūs dokumentai ir kai žmogus pasakoja istoriją, kad nebuvo suteikta atitinkama info - tai yra pakankamas pagrindas informuoti institucijas. Ai ir dar norėjau papildyti, kad nėra institucijos dėl vaizdo. Dabar nebeprisimenu apie kokį naują vaistą ar vakciną esam čia diskutavę (baisiai didelė diskusija buvo), ir ten dokumentacijoj buvo parašyta, kad Europoj tyrimas buvo nutrauktas dėl to, kad inspekcija atlikus auditą rado vienam centre netinkamas produkto laikymo sąlygas. Aišku, kai internetas visagalis, galima rast pavyzdžių kiekvienai nuomonei pagrįsti,tiek kad visur viskas nupirkta, tiek, kad sąžiningai vyksta.

A ir G parašė:
    Per daug istorijų yra apie tai, kurios formuoja, kad tai tik teorija, ir ne taip vyksta kaip turėtų vykti.

O iš kur jūs žinot iš kur aš pliekiu informaciją?Pažįstat mane asmeniškai?

6

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.