Skiepai: už ir prieš? (Archyvas iki 2019.05.16)

1. 2019.04.15 05:39 (prieš 1 mėn.)

Sveikos, turiu tokį klausimėlį - jei mano antikūnų tymams titrai pakankami (nuo skiepų vaikystėje), ar aš perduosiu apsaugą žindomam kūdikiui? Ir jei taip, ar nustojus maitinti apsaugos nelieka, ar ir pas vaiką lieka antikūnų? Ačiū už atsakymą, kas žinote

2. 2019.04.15 08:24 (prieš 1 mėn.)

laukų vėjas parašė:
    Sveikos, turiu tokį klausimėlį - jei mano antikūnų tymams titrai pakankami (nuo skiepų vaikystėje), ar aš perduosiu apsaugą žindomam kūdikiui? Ir jei taip, ar nusto…

Daugiausiai antikūnų perduosite per placentą. Tymų antikūnai gana ilgalaikiai ir vaiko kraujyje išlieka maždaug iki metų.

Motinos piene daugiausia IgA antikūnų, kurie skirti gleivinių apsaugai. Nors jau sutariama, kad jie saugo nuo žarnyno infekcijų, bet kažkodėl vis dar abejojama, kad jie saugo ir nosiaryklės gleivines, per kurias užsikrečiama oro-lašeliniu būdu sklindančiomis ligomis. Mano asmenine nuomone, pieno IgA turėtų dalinai saugoti nuo visokių peršalimo ligų, tymų, kokliušo ir pan. Tam tikrų preliminarių tyrimų yra, bet kaip sakau, kol kas bendra nuomonė, kad nesaugo.

1
  3. 2019.04.15 08:35 (prieš 1 mėn.)

Niritė parašė:
    Daugiausiai antikūnų perduosite per placentą. Tymų antikūnai gana ilgalaikiai ir vaiko kraujyje išlieka maždaug iki metų.

Ačiū!

4. Dukryte 2 m. 10 mėn.
    Dukryte 16 m. 6 mėn.

2019.04.15 12:07 (prieš 1 mėn.)

Jura11 parašė:
    Siaip as apsisprendus senai.Man tik idomu kodel kitos mamos nusprende kitaip.Jai negalima paklaust nieko tai kam tas formumas😂

butent kam forumas jai kitos issake savo nuomone ir jas uzvelevavo nes jums dave atsakyma.... tai kam klaust tada...

5. Saulytė 6 m. 2 mėn.

2019.04.15 15:30 (prieš 1 mėn.)

Boružėlytė parašė:
    O kaip būtų, jeigu Epstein Barr ir/ar citomegalo virusui tik IgG antikūniai, t.y., jeigu aktyvios infekcijos nėra, bet virusas “miega”? Irgi didesnė komplikacijų ri…

Apie citomegalo virusą nieko nežinau - nesidomėjau.
    Apie Epštein Barr domėjausi šiek tiek, nes mano vyresnėlis dėl šio viruso net reanimacijoje buvo atsidūręs (tai susiję su mano vaikui skiepų provokuojamu imuniteto susilpnėjimu).
    Kaip suprantu ne visi žmonės yra imlūs Epštein Bar virusui. Tie, kurie imlūs, užsikrečia čiuo virusu vaikystėje, ir kadangi virusas po pirminio užsikrėtimo organizme cirkuliuoja ilgai - Epštein Bar tampa naturalia imuninės sistemos formavimosi dalimi. IgG anikūniai Epštein Bar virusui vadinami latentine (miegančia) infekcija ir ji linkusi atsinaujinti nusilpus imunitetui. Yra teorija, kad tokie žmonės turi "tolerantišką" imuninę sistemą, kuri nereaguoja į infekcijas itin aršiai, tačiau kokiai nors infekcijai paveikus imuninę sistemą, pabunda miegantys virusai, kurie neleidžia naujai infekcijai įsigalėti. Nežinau, kiek toje teorijoje tiesos, bet turintys latentinę Epštein Bar infekciją yra pakankamai atsparūs bakterinėms infekcijoms.
    Bet kokiu atveju, tokiems vaikams didesnė skiepų komplikacijų rizika (ypač MMR ir tų, kuriuose yra aliuminis kartu su polysobatu 80). Nežinau ar tai susiję su pačia Epštein Bar infekcija ar su imuninės sistemos specifika. Keista, bet naturali infekcija nėra kaip nors pavojingesnė, o skiepai yra.
    Be to tiems, kurie turi latentinę Epštein Bar infekciją būdinga greičiau prarasti skiepo atikūnius tymams ir raudoniukei (ligos antikūniai neprarandami).
    Skiepų komplikacijų rizika yra labai maža, nors ženkliai didesnė nei kitiems.

1
  6. 2019.04.15 18:00 (prieš 1 mėn.)

Mia001,

Jus labai daug visko zinote, gal teko skaityti apie kokius nors reakcijos ypatumus i MMR, kai pirma karta skiepyjamas vyresnis vaikas (9-10 metu)?
    Ar padideja ar sumazeja komplikaciju rizika, susirgimu autoimuninem ligom tikimybe?
    Is to ka man teko skaityti, radau kad kuo vyresnis amzius tuo labiau reaguojama i raudonukes komponenta sanariu skausmais, kurie gali testis net iki puses metu.

7. 2019.04.18 15:12 (prieš 1 mėn.)

Sveikos, arteja vaikui darzelis ir paskambinus seimos gydytojai, suzinojau, jog ji isejo i dekretines (kas buna, kai retai lankaisi pas seimos gydytoja). Tai siandien nuvykus pas kita, toje klinikoje dirbancia seimos gydytoja, ir pradejus kalbet su ja apie pazyma, buvo jai uzduotas klausimas ar toje pazymoje bus irasyta, kad sunus neskiepytas. Atsakymas buvo- taip. Paklausus ar tai nebus privatumo pazeidimas, ji atsake, kad toje pazymoje turi buti irasyta viskas, kas gydytojai atrodo svarbu. O, kad vaikas neskiepytas, darzelis turi zinoti. Tai kaip yra is tikruju?? Gi tiek visi kalba, kad nera rasoma skiepytas vaikas ar ne, o siandien pati gydytoja pasake, kad bus irasyta viskas...

8. 2019.04.18 16:19 (prieš 1 mėn.)

kirute parašė:
    Sveikos, arteja vaikui darzelis ir paskambinus seimos gydytojai, suzinojau, jog ji isejo i dekretines (kas buna, kai retai lankaisi pas seimos gydytoja). Tai siandi…

Musu pazymoje nera irasyta ir pagal mane negali buti. Pazymoje turetu buti irasyta tai kas reikalaujama teises aktais

9. 2019.04.18 16:34 (prieš 1 mėn.)

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.248352/asr

"9. Laukelyje „Diagnozė“ įrašomi kiti, gydytojo manymu, svarbūs dėl dalyvavimo ugdymo veikloje vaiko sveikatos sutrikimai (TLK-10-AM kodai), kurie nebuvo priskirti pagal formoje išvardytas organizmo sistemas ir paminėti anksčiau."
    Skiepijimas arba neskiepijimas nera sutrikimas ir is esmes nera svarbus del dalyvavimo ugdymo veikloje. Jusu vietoje tikrai neleisciau rasyti sios informacijos, zinant visuomenes priesiska nusistatyma. Sita informacija gali paveikti nekompetentingos aukletojos elgesi su jusu vaiku. Vienais metais sita info buvo rasoma, bet panaikinus draudima i ugdymo istaiga priimti neskiepytus vaikus sitie irasai is musu pazymos dingo.

Nebent sita koda jusu gydytoja irasytu i pazyma:
    "292 Asmenys, kurių sveikatai gresia potencialus užkrečiamųjų ligų pavojus Z20, Z22–Z29"

Bet as sia eilute traktuociau, kad vaikas tarkime turi imuniteto nepakankamuma del tam tikru priezasciu. Neskiepijimas nera sutrikimas. Jei nauja gydytoja itin kategoriska svarstyciau del gydytojos pakeitimi

2
  10. 3 mėn. 2 sav.
    Smalsutė 2 m. 9 mėn.

2019.04.18 16:55 (prieš 1 mėn.)

Va kaip įdomiai... Mūsų daktarei net nekilo klausimas, nerašė ir tiek. Greičiausiai čia daktarės nusistatymas.

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.