Vaiko vardas senelių ir kitų giminaičių garbei

Komentuoti
 1. 2017.06.20 16:42 (prieš 1 m.)

  Mamos, papasakokit savo patirtis, nuomones. Su vyru planuojame antrą vaiką, kol kas sekasi nekaip, bet dar nuo seno vyras įsikalęs į galvą, kad jei gimtų sūnus, jį pavadintų savo tėvo garbei. Pirmą kartą pasisekė - gimė dukra. Vardas gal būtų ir nieko, bet to uošvio aš tiesiog negaliu pakęsti, kaip ir jis manęs. Net bloga nuo minties, kad sūnų, jei toks būtų, pavadintų ano žmogaus garbei. Aš kategoriškai prieš, vyras kitų variantų net nenori svarstyti. Net dingsta ūpas planuoti antrą vaiką. Atrodytų nėra nėštumo, nėra sūnaus, nėra ką svarstyti, bet vien nuo tų kalbų, užuominų mane suima pyktis, tuo labiau, kad ir dukrai diegiama tai, kad jos brolio (nesamo) vardas toks.

 2. 2017.06.20 16:58 (prieš 1 m.)

  nė už ką neduočiau vaikui jokios močiutės, tetutės, dėdulės ar 5 eilės pusbrolio vardo. nors močiutė turėjo gražų vardą, buvo vienas iš variantų, bet, norėdami išvengti bereikalingų asociacijų, atsisakėm šios minties. visiškai nesuprantu kam to reikia. na, nebent vardas vieno iš tėvų svajonė ir pats idealiausias variantas - tada gal. bet vien dėl kažkokios DISKUTUOTINOS garbės kitam žmogui, nu atsiprašau. kas čia, Elžbietos II Anglija?
  o vyro labai geras santykis su tėvu? kaip jis reaguoja į tai, kad jūs su uošviu nesutariat? ar to nemato?

  1
 3. 2017.06.20 17:51 (prieš 1 m.)

  Vyras mato, jo tėvai ir seserys mane nuolat dergia jam, bet jis nesureikšmina to. Toks žmogus jau. Su tėvais bendrauja daug, tėvas prieš kelis metus pasveiko nuo vėžio, tai tapo visos šeimos viešpačiu, nebežino, kaip senio kaprizus bepildyt.

 4. 2017.06.20 17:55 (prieš 1 m.)

  man irgi nepatinka tokie dalykai... o vyrui saket? kad upas dinsta planuot vaika del to vardo? gal jus savo tevo garbei noretumet pavadint... nu tai kas tada? vaskiči?

  1
 5. Justina 7 m. 2 mėn.
  Kamile 10 m. 2 mėn.

  2017.06.20 19:04 (prieš 1 m.)

  Everlyn parašė:
  Vyras mato, jo tėvai ir seserys mane nuolat dergia jam, bet jis nesureikšmina to. Toks žmogus jau. Su tėvais bendrauja daug, tėvas prieš kelis metus pasveiko nuo vė…

  Su tokiu vyru antro vaiko tikrai netureciau. Matosi, kad ne seimos zmogus, klauso daugiau tevu, jusu negina. Tad sauhokites, kad nebutu netycia plyso prezervatyvas arba netycia nespejau istraukti. Nes gyvenimo nebus.

  1
 6. 2017.06.20 19:22 (prieš 1 m.)

  Klauso, klauso, negaliu to paneigti. Dar ir dvi seserys jam protá atskalbia. Nėra jis blogas vyras, tik ta prigimtinė šeima jam stipriai į kraujà įaugusi. O antro vaiko nebijau, nes tiek tikrai pajėgčiau išlaikyti ir viena, esmė ta, kad tas vaikas tikrai neturėtú būti kažkieno klonas, ir nors to vaiko nėra, ta mintis dėl uošvio vardo, net nupurto.

  1
 7. 2017.06.20 19:28 (prieš 1 m.)

  Everlyn parašė:
  Klauso, klauso, negaliu to paneigti. Dar ir dvi seserys jam protá atskalbia. Nėra jis blogas vyras, tik ta prigimtinė šeima jam stipriai į kraujà įaugusi. O antro v…

  Nenusileiskit. Kas čia per nesąmonė išvis duot senelių vardus, negalima taip. Kiekvieno žmogaus vardas turi būti atsakingai parinktas, o ne "senelio vardą duosim ir bus gerai"

  1
 8. Justina 7 m. 2 mėn.
  Kamile 10 m. 2 mėn.

  2017.06.20 19:58 (prieš 1 m.)

  Everlyn parašė:
  Klauso, klauso, negaliu to paneigti. Dar ir dvi seserys jam protá atskalbia. Nėra jis blogas vyras, tik ta prigimtinė šeima jam stipriai į kraujà įaugusi. O antro v…

  Tau tada nera ko ir vyro klausyti, pavadinsit vardu, kuris jums bus grazus.

 9. Benediktas 5 m. 5 mėn.

  2017.06.20 20:08 (prieš 1 m.)

  Jolanta-K@J mama parašė:
  Tau tada nera ko ir vyro klausyti, pavadinsit vardu, kuris jums bus grazus.

  Ka reiskia "nera ko vyro klausyti"? O tai tevas turi maziau teisiu nei motina? Kas per seima, jei del esminiu dalyku galima "neklausyti vienas kito"?

 10. Benediktas 5 m. 5 mėn.

  2017.06.20 20:11 (prieš 1 m.)

  imaginary parašė:
  Nenusileiskit. Kas čia per nesąmonė išvis duot senelių vardus, negalima taip. Kiekvieno žmogaus vardas turi būti atsakingai parinktas, o ne "senelio vardą duosim ir…

  O kodel ir bus gerai?
  O gal seneliais galima didziuotis, gal jie yra/buvo nuostabus zmones ir vaika toks vardas tik puostu?

  Faktas, kad reikia sutarimo tarp abieju vaiko tevu del vardo, bet nebutinai seneliu vardus duoda tik tam, kad abilia koki varda duoti.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras