Viskas apie žindymą

Komentuoti
  1. daktariukė 3 m. 9 mėn.
    programukas 6 m. 6 mėn.

2019.02.11 00:47 (prieš 4 mėn.)

Džiglė parašė:
    Pastarąją savaitę tik iš buteliuko,nes skausmas per didelis spenelių..maniau,kad jis juos nukramtydavo,o dabar galimai įtakos daryti gali pienligė.

Taip, esant spenelių pienligei žindyti ir skausminga, ir nelabai gyja žaizdelės. Po antibiotikų pienligė dažnai išlenda. Sustiprės organizmas, turėtų nebesikartoti. O dabar tiesiog išsigydysit su vaistais. Gerai, kad pedantiškai su pientraukiu, mažiau tada šansų grybeliui išgyventi ir nuo Jūsų pereiti vaikučiui. Vaikučiui jei užpakaliukas nešunta, vadinasi, neperėjo į žarnyną dar, tai turėtų irgi lengviau praeiti. Sveikit!

1
  2. Olivija 1 m. 5 d.

2019.02.11 10:42 (prieš 4 mėn.)

Sveikos, klausimas gal ne tieisogiai apie zindyma, bet galbut pagelbesit. Mano dukryte tustinasi 2x per savaite. Neatrodo, kad jai tai sukeltu problemu, gal isskyrus para pries pasitustinima buna irzlesne, siek tiek steni, nakti suverkia keliskart. Na ir siandien kai tustinosi, maciau, kad sunku jai (anksciau nebudavo sunku). Nezinau, kaip atrodo uzkieteje kudikio viduriai, bet dukros pavadinciau “plastelinu” konsistencija. Na neatrode jai lengva tustintis. Dziovintu slyvu nevalgo. Tai mano klausimas toks - ar logiska, kad jei as pati daugiau vartosiu slyvu, linu semenu ir pan., produktu, jai persiduos per piena ir pades viduriukams?🤔 Gal dar kaip nors galiu padeti? Pilvelio masazo jau gerus du menesius labai nebemegsta, nes reokia guleti ant nugaros, o jai tas nepatinka labai kai moka sedet, ropot ir pan.🤣 Mankstinu, dviratuka minam. Gal yra dar variantu? Menesi laiko valgo “zmoniu maista”, matau, kad virskinimas bresta, ismatos keiciasi, tad gal cia normalu. Kita vertus, kiti vaikuciai net dazniau pradeda tustintis gave kieto maisto. Mp duodu pagal poreiki, dazniausiai gaunasi kas 2h. Nezinau, ar cia problema is viso yra, kiekvieno organizmas unikalus, as ir pati neinu i wc kasdien, bet visgi, kazkaip norisi padeti mazytei, kad lengviau jai butu, kad “nekauptu” tiek ismatu.🤷🏼‍♀️ Na, zodziu, laukiu minciu.❤️

3. 2019.02.11 12:10 (prieš 4 mėn.)

Mom. parašė:
    Sveikos, klausimas gal ne tieisogiai apie zindyma, bet galbut pagelbesit. Mano dukryte tustinasi 2x per savaite. Neatrodo, kad jai tai sukeltu problemu, gal isskyru…

Pilvuko masazakeiskit i skraidyma lektuveliu.. vaikas veiduku i zeme, vienos rankos.delnas ant pilvuko kita ranka kaip patogu imat ir skraudot lyg supynej.. tuo metu galit delnu masazuot pilvuka... Man su dickiu tik taip pavykdavo pamaigyt pilvuka kai pradejo ropot

4. Olivija 1 m. 5 d.

2019.02.11 12:13 (prieš 4 mėn.)

Tukas parašė:
    Pilvuko masazakeiskit i skraidyma lektuveliu.. vaikas veiduku i zeme, vienos rankos.delnas ant pilvuko kita ranka kaip patogu imat ir skraudot lyg supynej.. tuo …

Aciu, bandysiu! Nors dama jau sunkiai beissitenka ant mano ranku lektuvelio poza, bet kazkaip gal pavyks.❤️

5. daktariukė 3 m. 9 mėn.
    programukas 6 m. 6 mėn.

2019.02.11 13:49 (prieš 4 mėn.)

Mom. parašė:
    Sveikos, klausimas gal ne tieisogiai apie zindyma, bet galbut pagelbesit. Mano dukryte tustinasi 2x per savaite. Neatrodo, kad jai tai sukeltu problemu, gal isskyru…

Kaip ir kokį kietą maistą valgot? Vandens gauna atsigerti?

6. Olivija 1 m. 5 d.

2019.02.11 14:30 (prieš 4 mėn.)

Boružėlytė parašė:
    Kaip ir kokį kietą maistą valgot? Vandens gauna atsigerti?

Blw. Pagrinde darzoves: cukinija, moliugas, baklazanas, salieras, batatas, brokolis. Garintos arba troskinio pavidalu. Avinzirniu, lesiu makaronai. Is mesos valge tik stirniena. Is kruopu tik ryzius, bet kadangi jie gali kietinti, tai jau kuri laika nedaviau. Is vaisiu kepta obuoli, banana (irgi mazai, nes kietina). Sukramto gerai, sauskelnese gabaliuku labai mazai randu. Vandeni megsta labai, geria ir geria. Aisku, per diena nesusidaro prudai to vandens, na bet gertuvele visada salia, kai tik nori geria.🤷🏼‍♀️ Iki primaitinimo dare 3-4 kartus per savaite, kai gaudavo tik mp. Svoris auga normaliai, dabar 8 men be keliu dienu, sveria 9kg, ugis 72cm, turi 7 dantis.

7. daktariukė 3 m. 9 mėn.
    programukas 6 m. 6 mėn.

2019.02.11 15:58 (prieš 4 mėn.)

Mom. parašė:
    Blw. Pagrinde darzoves: cukinija, moliugas, baklazanas, salieras, batatas, brokolis. Garintos arba troskinio pavidalu. Avinzirniu, lesiu makaronai. Is mesos valge t…

Neturiu prie ko "prisikabinti" ;) Mano abiems vaikams panašiai buvo, su sūnum nesusigaudžiau, o dukrai pradėjus duoti vandens išsisprendė viskas... Manyčiau, kad pradėjus primaitinimą dukart per savaitę retokai... Nors iš kitos pusės, turbūt nėra ir blogai, man rodos, normos yra kas 1-3 dienas.

O kokioj pozoj tuštinasi? Stovi, guli, sėdi? Gal bandyčiau su puoduku supažindinti tam reikalui, nes tokia sėdima/pritūpimo poza natūraliai kaip ir palankiausia tuštinimuisi. Tik iš lėto, pirmą kartą parodyti ne tuštinimosi metu, o šiaip.

Daugiau su pilvuku viskas gerai?

Gal slyvas irgi pavyktų į troškinį įmaišyti? Neplanuojat kokių žalių kokteilių greitu laiku pradėti gerti? Su jais irgi lengviau primaišyti. Dar gal bandyčiau ale "kompotą": užpilti slyvas verdančiu vandeniu ir tada atvėsusį duoti gerti. Pati irgi galit pabandyti, man atrodo, kad teoriškai lyg neturėtų suveikti, bet tikrai ne kartą ne viena mama yra pasakojusi, kad jos valgomos slyvos, kiviai, avižos, linų sėmenys padeda.

O, pavyzdžiui, stiklinė vandens susidaro per dieną? Teoriškai tokiam amžiuj apie 750ml skysčių per parą reik (įskaitant MP). Bet iš kitos pusės, jeigu mėgsta ir gurkšnoja, tai kažkaip nesinorėtų šito noro "gadinti" dar daugiau duodant/prašant gerti, kad paskui atvirkštinio varianto nebūtų...

8. 2019.02.11 20:05 (prieš 4 mėn.)

Merginos per kiek laiko paracetamolio neliks pienuke? Turiu saldyto pienuko-duosiu saldyta o pritraukta ispilsiu, bet nezinau kada jau galima duoti...

9. Mažyliukė 4 mėn. 2 sav.
    Sūnelis 4 m. 7 mėn.
    Dukrytė 6 m. 3 mėn.

2019.02.11 20:08 (prieš 4 mėn.)

amsterdame parašė:
    Merginos per kiek laiko paracetamolio neliks pienuke? Turiu saldyto pienuko-duosiu saldyta o pritraukta ispilsiu, bet nezinau kada jau galima duoti...

Tai kad paracetamolį galima žindant.

10. 2019.02.12 09:12 (prieš 4 mėn.)

Mamos, ar buvo kuriai, kad vaikas priauga per mažai svorio? Grįžom ką tik iš gydytojos po 1 mėnesinio vizito, tai mūsų mergytė tėra priaugusi tik iki gimimo svorio. Gimė 3,9 kg, ligoninėj nukrito iki 3,55 kg, o po 5 sav. 3,9 kg. Pediatrė liepia primaitinti mišiniu kelis kartus per parą po 50 ml. Nežinau, ką daryti, nes sisiuko ir kakučio yra užtektinai...

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras