Vaikų ligos

Vaikas serga itin dažnai? Priežastys gali būti psichoemocinės

Visi turime problemų ir patiriame stresą. Suaugusieji, turintys gyvenimo patirties, neretai moka atskirti jausmus ir su jais tvarkytis. Tik ne vaikai.

Vaikų skausmas ir karščiavimas: ką apie tai reikėtų žinoti?

Vaikų skausmas ir karščiavimas – situacijos, kurios net ir patyrusius tėvus išmuša iš vėžių. Ką reikėtų žinoti apie vaikų skausmą ir karščiavimą?

Mamos dalijasi patirtimi apie vaikų ligas ir sirgimus: kaip sau padėti?

Gydytoja Vytenė Menkevičienė juokauja, sakydama, kad daug žmonių mano, jog gydytojų vaikai neserga. Deja. Kaip su savo vaikų ligomis kovoja gydytojai?

Mama atvira: „Ligos prasidėjo išleidus dukrą į darželį“

Mama, Iveta Bakanauskė, auginanti trimetę, atskleidžia, kad vos pradėjus lankyti darželį užklupo klampios, ilgos, net 2–3 savaites trunkančios ligos.

Autizmas: ar tikrai reikia taip paniškai bijoti šios diagnozės?   (8)

Autizmas – raidos sutrikimas, prasidedantis vaikystėje ir besitęsiantis visą gyvenimą. Tikėtina, kad ateityje autizmas bus laikomas nebe sutrikimu.

Vaiko netektis: Donatas neteko ką tik gimusios dukters

Donatas Kantakevičius sako, kad tik pačioje nėštumo pabaigoje su žmona sužinojo, jog dukrytė turi problemų su širdele ir reikės operacijų.

RSV infekcija - pavojus kūdikiams ir senjorams   (13)

RSV infekcija – tai ūmi viršutinių kvėpavimo takų liga. Dažniausiai ji pasireiškia kūdikiams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Slogos komplikacijų pavojai vaikams

Užklupus slogai, retai susimąstome, jog šis iš pirmo žvilgsnio nekaltas simptomas gali sukelti rimtų komplikacijų. Sloga – dažnas vaikystės palydovas.

Ką būtina žinoti tėvams apie sauskelnių dermatitą

Sauskelnių dermatitas – tai odos uždegiminė reakcija, pasireiškianti net 27 proc. 4–5 mėnesių amžiaus kūdikiams. Kokie pagrindiniai simptomai?

Niežai: kaip atpažinti ir gydyti?   (141)

Lietuvoje pastaruoju laiku kasmet fiksuojama daugiau nei 600 niežų atvejų. Dažniausiai niežais užsikrečiama šaltuoju metų laiku – rudenį ir žiemą.

Infekcinė mononukleozė (Epšteino-Baro virusinė infekcija)

Mononukleozė – ūmi liga, kuria dažniausiai serga jaunimas ir vaikai. Ligos protrūkių daugiausia pasitaiko rudenį ir žiemą.

Kūdikių ir mažų vaikų slogos gydymas: patarimai ir svarbiausios priemonės

Kūdikių ir mažų vaikų slogos gydymo esmė – pastangos atkimšti viršutinius kvėpavimo takus, stengiantis saugiai pašalinti išskyras.

Gydytojos patarimai tėvams dėl vaikų ligų: kada – laikas sunerimti?

„Vaikai serga, tai neišvengiama“, – pripažįsta šeimos gydytoja Emilė. Ji dalijasi patarimais, kaip tėvai gali stebėti vaikų būklę.

CRB tyrimas: ar jūsų sergančiam vaikui reikia gerti antibiotikus?   (44)

Anksčiau peršalusiems ir sunkesne ligos forma sergantiems vaikams gydytojai skirdavo antibiotikų. Dažnai jie būdavo skiriami profilaktiniais tikslais.

Antibiotikai vaikams daro daugiau žalos nei naudos? Gydytoja atskleidžia tiesą

„Nėra taip, kad antibiotikai padėtų visiems ir visada, – sako gydytoja Daiva. – Kartais jie daro daugiau žalos, nei galime įsivaizduoti.“

Bronchiolitas kūdikiams ir vaikams   (32)

Bronchiolitas – tai ūmi apatinių kvėpavimo takų infekcinė liga. Dažnai ja suserga kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus ir maži vaikai iki 2 metų.

Motinystės realybė: „Būdavo taip sunku, kad nežinojau, ar miegojau“

Tėvų diskusijos apie vaikų ligas nesibaigia: kas geriau – namų metodai ar moderni medicina? Kada tikrai reikia kreiptis į gydytoją?

Klaidos, kurios kainuoja vaiko sveikatą: „Neperlenkite lazdos ir nesivadovaukite mitais“

Daugeliui tėvų vaikų ligos prasideda vos pradėjus lankyti darželį ar mokyklą. Gydytojas G. Urbonas pabrėžia, kad tai – natūralu.

Kaip gydyti vaikų kosulį?

Gydant ir vaikų, ir suaugusių kosulį svarbu nustatyti pagrindinę jį sukėlusią priežastį – ar kosulį sukėlė virusas, ar bakterija, ar kita priežastis.

Tymai: simptomai, bėrimas, ligos eiga ir gydymas   (74)

Tymai – ūmi, itin užkrečiama liga. Tymai pasižymi visą kūną apimančiu bėrimu, prasidedančiu galvos srityje ir plintančiu visu kūnu žemyn.