Galimybė tapti tėčiu kartais prilygsta stebuklui: Žilvino Žitkaus istorija
„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 20-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.
Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, su ištikimiausiais mūsų tinklalaidės „Tėvai paprastai“ žiūrovais sveikinosi jau tiek daug kartų. Ir visais šiais kartais daugiausia apie tėvystę diskutavome su mamomis.
Šįkart apie tėvystę kalbamės su tėčiu Žilvinu Žitkumi. Kaip jaučiasi vyras, kai ilgai laukia galimybės tapti tėčiu ir tai prilygsta stebuklui? Kalbamės apie tėvystės džiaugsmus ir netikėtumus, bet kitaip: paliesdami tikėjimą, viltis, svajones, laimę. Ką šiandien Žilvinui reiškia būti tėčiu?
Laidoje taip pat svečiuojasi ir diskutuoja mūsų nuolatinė viešnia, bendramintė ir bičiulė, šeimų konsultantė Renata Cikanaitė.
Plačiau apie laimo ligą skaitykite:
Kodėl tėvystė neatėjo taip ilgai?
Paklaustas, kodėl tapti tėčiu buvo taip sudėtinga, Žilvinas atsiduso: „Gyvenime turėjau tris bandymus sukurti laimingą šeimą.“ Žilvinas sako, kad visada pirmiausias ir didžiausias noras buvo susitvarkyti buitį, susikurti komfortą: geras darbas, keli automobiliai ir pan. Ir tik kai draugai „apsivaikavo“, tapo pilno lizdo šeima, Žilvino šeima nusprendė: ir mums jau laikas. Tačiau likimas lėmė, kad vaikai nei natūraliu būdu, nei pasitelkus pagalbinį apvaisinimą negalėjo atkeliauti.
Vėliau buvo dar du bandymai kurti šeimą, na, ir trečiasis buvo sėkmingas. Tačiau laukiant savo vaiko būta visko, praeityje – trys nesėkmingi nėštumai, nutrūkę su lig trečiuoju laukimo mėnesiu.
Vyras prisipažįsta, kad didžiausia šeimų problema – koncentravimasis į materialius dalykus. Visgi biologiniai laikrodžiai tiksi.
Žilvinas Žitkus, Renata Cikanaitė, Simonas Urbonas
Nevaisingumas – santykių išbandymas?
Šeimų konsultantė Renata Cikanaitė atvira: „Visa tai, ką patiriame šeimoje, yra savęs ir santykių išbandymas, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip mes į tai žiūrime.“ Jausmo vedini dažnai žmonės pridaro dalykų, kurių nenorėtų padaryti. Vaiko laukimas – vienas didžiausių išbandymų, nes „mes susiduriame su pačia tamsiausia savo dalimi“. Pradedame save kaltinti, vėliau kaltiname šalia esantį žmogų. Sunkiausia, anot Renatos, likti bejėgiškume, kai jau nebeturi ką kaltinti.
Kokius vėlyvosios tėvystės pranašumus ar trūkumus įžvelgia tėtis?
Žilvinas sako, kad norint pažūklauti ar nueiti į miesto šventę reikia ieškoti šeimų, kurios bent 10 metų jaunesnės, mat bendraamžiai tėvai, kurių vaikai jau išėję į savarankišką gyvenimą, mieliau futbolo rungtynes žiūri per televiziją. Žilvinas, bebaigiantis penktą dešimtį, juokauja, jog savo ketverių dukrai norėtų broliuko arba sesutės, tačiau kol kas vaikų nepadaugėja, „ne tokios daigios sėklos, dirva nebe ta“.
Žilvino nuoširdus patarimas tėvams: „Jeigu tiki, kad tavo antra pusė bus su tavim visą gyvenimą, nestabdykit. Net jei iširtų šeima, telieka būti atsakingais tėvais vaikui, ir viskas bus gerai. Nėra tragedija, kai tėvai gyvena atskirai.“
Visą tinklalaidę apie tėvystės džiaugsmus, nesklandumus, ilgesingą laukimą ir viltį sulaukti stebuklo žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
0:28 – pašnekovių ir temos pristatymas
01:09 – kas Žilvinui yra tėvystė
03:20 – kodėl ilgai nepavyko tapti tėčiu?
08:04 – ilgas laukimas – gyvenimo pamoka
11:31 – tėvystė brandžiame amžiuje
14:03 – vaiko netektis: skaudžiau moteriai ar vyrui?
18:32 – kaip neprarasti vilties
22:56 – tėvystės mitai
26:56 – kodėl vaikas nevertina, ką turi?
34:45 – kur kreiptis pagalbos