Galimybių pasas: atsakymai į aktualiausius klausimus (90)

Vilniaus žmonės Michele Ursi | Shutterstock.com

Galimybių pasas (toliau – ir GP) – nuo gegužės 24 d. galiojantis elektroninis dokumentas, suteikiantis galimybę šalies gyventojams gauti daugiau paslaugų, kurių teikimas COVID-19 pandemijos metu buvo stipriai ribotas. GP leis geriau kontroliuoti pandemiją ir veikti daugeliui veiklų bei verslų.

Kaip gauti galimybių pasą?

Gauti GP galima tinklalapyje gpasas.lt. Visų pirma vartotojas turės patvirtinti savo tapatybę per e. valdžios vartus: tam būtina turėti e. bankininkystės prisijungimo duomenis arba e. parašą.

Tinkamai įvedus visus duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) vartotojui bus išduodamas GP. Jį galima išsisaugoti mobiliajame telefone arba atsispausdinti. Dokumento esmė – specialus QR kodas, reikalingas paslaugų teikėjams. Taip pat bus nurodyta, kada GP išduotas ir jo galiojimo data. Savo statusą reikės atnaujinti kas 7 dienas: tiek laiko turėtų galioti ir pirminė GP versija. Vėliau GP bus tobulinamas.

Jokių papildomų dokumentų (pavyzdžiui, skenuoto neigiamo COVID-19 testo atsakymo) turintiems GP turėti nereikės.

Kas galės gauti galimybių pasą?

 • Asmenys, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą (rezultatas galios 24 val. nuo ėminio paėmimo, tinkamas ir antigenų testo rezultatas).
 • Pasiskiepiję nuo COVID-19 dviem vakcinų dozėmis, kai nuo antrosios vakcinacijos praėjusi ne mažiau kaip 1 sav. (ar ilgiau priklausomai nuo vakcinos, kuria asmuo buvo skiepytas).
 • Persirgę COVID-19, jei nuo ligos pabaigos praėjo ne daugiau nei 180 dienų.

Kokių privalumų suteiks galimybių pasas?

GP suteiks galimybę patekti į laisvalaikio erdves, renginius, sporto klubus, apgyvendinimo įstaigas, organizuoti asmenines šventes, biuruose pradėti kontaktinį darbą ir kt.

 • Laisvalaikio leidimo vietos. Turint GP bus galima lankytis restoranuose, kavinėse ir baruose, laisvalaikio leidimo vietose (bilijardo, boulingo klubai) ir t. t.
 • Sporto, SPA erdvės. Turint GP galima lankytis ir sporto klubuose, baseinuose, SPA centruose.
 • Kultūriniai renginiai. Turint GP bus galima dalyvauti ir renginiuose: tiesa, tokiu atveju vis tiek išliktų maksimalaus lankytojų skaičiaus ribojimas: ne daugiau nei 500 patalpose ir 2 000 renginiuose lauke.
 • Asmeninės šventės. Jei visi dalyviai turės GP, vidaus erdvėse šventes galės švęsti iki 10 asmenų grupės. Jei patalpos nuomojamos, dalyvių skaičius gali būti neribojamas.
 • Turint GP galima apsigyventi viešbučiuose ir kitose tokio tipo paslaugas teikiančiose įstaigose.
 • Švietimas, mokymai. Galima dalyvauti neformaliose suaugusiųjų veiklose, mokymuose ir kt.
 • Darbas biure. Turintieji GP galės dirbti nebe nuotoliniu būdu, bet biure.

Lauko erdvėse, kaip ir iki šiol, bus galima būti ir neturint GP.

Kaip bus tikrinamas galimybių pasas?

Ar GP galioja, patikrinti turės paslaugų teikėjai. Jiems reikės nuskenuoti QR kodą. Automatiškai sistema informuos, ar GP galioja (žalia spalva), ar – ne (raudona spalva). Jei GP negaliojantis, asmenį į renginį, laisvalaikio erdvę ir kt. įleisti draudžiama.

Paslaugų teikėjai bus atsakingi ir už patikrą, ar asmuo naudojasi savo, o ne kito asmens GP.

Galimybių pasas vaikams

Vaikai, paaugliai nuo COVID-19 nėra skiepijami, tad jiems neišduodamas ir GP.

Jaunesniems nei 16 m. vaikams ir paaugliams, norintiems patekti į viešąsias erdves, užteks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ar galimybių pasas galios užsieniečiams ir užsienyje?

Kol kas nenumatyta galimybė GP išduoti turistams, tačiau GP jiems gali atstoti jų gyvenamosiose šalyse išduoti vakcinaciją liudijantys dokumentai. Lietuvos piliečiams GP užsienyje negalios.

Situaciją plačiau komentuoja LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Ginreta Megelinskienė:

„Kalbant apie Europos skaitmeninį žaliąjį pažymėjimą, jo koncepcija tokia: šis dokumentas skirtas keliautojams, kad jie galėtų lengviau, paprasčiau keliauti Europos Sąjungos viduje. Tai reiškia, kad dokumentų patikrinimas būtų lengvesnis. Žaliasis pažymėjimas skirtas saugesnėms kelionėms ir kelionių atvėrimui ES viduje. Šiuo metu diskutuojama, kaip visa tai turėtų būti įgyvendinama, kokie turėtų būti skaitmeniniai žaliojo pažymėjimo kriterijai. Tačiau, tikėtina, jau birželio mėn. turėsime žaliąjį skaitmeninį pažymėjimą. Gali būti, kad jis pakeis galimybių pasą, ir šalies viduje taip pat su skaitmeniniu žaliuoju pažymėjimu mes galėsime naudotis tam tikromis lengvatomis, o dabar turėsime repeticiją su galimybių pasu. Tam tikri ribojimai gali išlikti ir vasaros laikotarpiu, nes situacija nedžiugina. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pagal susirgimų skaičių šiuo metu pirmauja Europoje: Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka 600 susirgimų. Kuo aktyviau visi vakcinuosimės, tuo greičiau mėgausimės normaliu gyvenimu, į kurį taip norime grįžti.“

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Domikamo prieš 11 val.

  Myleta parašė:
  Aciu labai tikiuos kad taip bus. Nes e sveikatoje raso, kad teigimas pgr. Ir kad siuo metu riboti kontaktus. O dakare nieko nenori zymeti..

  Bent jau man kai sirgau gydytoja nutraukė savizoliacija o į nsvc prasinešiau pati,nes jie ten susiekia tik po kelių dienų. Dukrai buvo taikyta savizoliacija nuo pirmadienio,o žinutė į mano telefoną parėjo tik trečiadienį po pietų tai jeigu būtų susirgus būtų kiek žmonių užkrėtus per tą laiką

 2. User has not uploaded an avatar
  -1magination- prieš 11 val.

  Myleta parašė:
  Aciu labai tikiuos kad taip bus. Nes e sveikatoje raso, kad teigimas pgr. Ir kad siuo metu riboti kontaktus. O dakare nieko nenori zymeti..

  Gydytoja pažymės, kad persirgote ir tiek. Nedarbingumo ji negali duoti, juk esat VPA.

 3. Myleta prieš 10 val.

  -1magination- parašė:
  Gydytoja pažymės, kad persirgote ir tiek. Nedarbingumo ji negali duoti, juk esat VPA.

  O man dabar jai skambinti (izoliacija siuo metu man) ar po 14dienų? Nes ji nieko nenori zymetis sako jai simptomu nera tai nieko ir nerasom tau. O jai daktaras nieko nepazymi ir gp nesuteikiamas.

 4. User has not uploaded an avatar
  Domikamo prieš 10 val.

  Aišku kad dabar skambinkit jeigu patvirtintą PGR ir gautas teigiamas atsakymas ir jeigu nekraščiuojat sutrumpina iki 10 dienų.

 5. Myleta prieš 10 val.

  Domikamo parašė:
  Aišku kad dabar skambinkit jeigu patvirtintą PGR ir gautas teigiamas atsakymas ir jeigu nekraščiuojat sutrumpina iki 10 dienų.

  Supratau. Žinosiu tada 👍