GARSIOS PASAULIO MAMOS: kaip su mamos pareigomis tvarkosi Angelina Jolie?

Angelina Jolie su vaikais Trina Stewart | Shutterstock.com

Angelina Jolie – viena gražiausių pasaulio moterų, kuri taip pat yra ir mama. Šlovė, grožis, pinigai... Tačiau gyvenimas – ne tik kino premjeros ir žurnalų viršeliai.

Kaip atrodo aktorės nesumeluotas šeiminis gyvenimas? Kokiais principais vadovaujasi žvaigždė, augindama vaikus?*

*Skirtingų šaltinių nepatvirtintos interpretacijos.

Mokykla

Vaikai nelanko tradicinės mokyklos

Angelinos vaikai nelanko tradicinės mokyklos. Žvaigždė laikosi nuomonės, kad jos atžaloms kur kas naudingesnis knygų skaitymas ir muziejų lankymas, t. y. mokymasis iš realiosios aplinkos. Anot jos, nė vienas egzamino rodiklis negali tiksliai parodyti, ar žmogus iš tikrųjų protingas.

Geriausia mokykla – pasaulis

Angelina Jolie atskleidė, kodėl, jos manymu, jos šešiems vaikams geriau mokytis keliaujant po pasaulį, o ne lankyti įprastines bendrojo lavinimo mokyklos klases.

„Norėčiau, kad būtų knyga, kurią galėtų perskaityti kiekvienas tėvas, kurioje būtų pasakojama, kaip pritaikyti „mokyklos sistemą“ savo vaikams ir jų pomėgiams. Aš asmeniškai bendrauju su vaikų dėstytojais ir mokytojais. Mūsų vaikus moko skirtingų kultūrų mokytojai, kurie nuolat keliauja kartu su mumis. Ne tik vaikų auklės, bet ir mokytojai.“

Šiuolaikinė mokyklos sistema naikina vaiko unikalumą

Angelina teigia, kad protas – subtilus ir labai trapus instrumentas, kurį šiuolaikinė švietimo sistema gali lengvai sunaikinti. Aktorė nori, kad jos vaikai augtų nepriklausomi ir laisvi nuo rėmų ir stereotipų, todėl leidžia jiems mokytis tik tų disciplinų, kurios juos tikrai domina.

Psichoterapija tokia pat svarbi, kaip ir miegas

Visgi yra vienas dalykas, kuriam žvaigždė skiria ypatingą dėmesį: psichoterapija. Jos vaikai kas savaitę lankosi pas asmeninį psichologą ir aptaria su juo savo problemas bei rūpesčius.

Internetas

Internetas – laisvė, tačiau kontroliuojama

Žvaigždės vaikai gali laisvai naudotis internetu. Juk internetas – žinių ir informacijos šaltinis. Bet yra vienas „bet“: Angelinos pasamdyta programuotojų komanda kruopščiai atrenka naršomus šaltinius ir blokuoja visas vaikams netinkamas interneto svetaines.

Vyresnių vaikų paskyros socialiniuose tinkluose irgi yra stebimos. Pirmiausia to reikia tam, kad pikti žmonės negalėtų su jais susisiekti ir išgąsdinti, traumuoti trapią vaikų psichiką.

Maistas

Vaikai valgo viską, ko tik užsigeidžia

Aktorės vaikai gali valgyti viską, ką panorėję ir kada panorėję. Tai gali būti ir kepti tarantulai, ir džiovinti svirpliai, taip pat picos, ledai ar gazuoti gėrimai vidury nakties. Šiuo atžvilgiu jiems suteikta visiška laisvė be jokių suvaržymų ir tabu.

Nors Angelina yra sveikos mitybos šalininkė, ji laikosi nuomonės, kad draudimais nieko gero nepasieks. Todėl savo vaikams ji leidžia ragauti bet kokį maistą ir patiems susidaryti nuomonę bei priimti sprendimą, ką valgyti.

Mama

Vaikai nemato mamos liūdnos ir nusiminusios

Aktorė turėjo nelengvą vaikystę, kuri paliko jos širdyje didelę skylę. Su vienomis traumomis jai pavyko susidoroti savarankiškai, kitoms pašalinti prireikė specialistų pagalbos. Nenorėdama savo vaikams panašios lemties, ji nusistatė tvirtą taisyklę: niekada nesipykti prie vaikų su vyru (dabar jau buvusiu) ir nesirodyti savo atžaloms blogos nuotaikos.

Pravardė

Kiekvienas šeimos narys turi slaptą pravardę

Kiekvienas Angelinos vaikas turi savo „naminę“ pravardę, žinomą tik šeimos nariams. Jos buvo sugalvotos pirmiausia tam, kad, esant pavojingai situacijai, galėtų vienas kitą identifikuoti pokalbio metu.

Namai

Namai be alkoholio

Anot kai kurių šaltinių, Angelina iki šiol negali atleisti Bradui Pittui jo polinkio į alkoholį ir nenori, kad kuris nors iš jos vaikų nueitų tuo pačiu keliu. Kad jokiam iš jų nekiltų aistra vynui ar kitam stipriam gėrimui, žvaigždė rūpinasi, kad jos namuose nebūtų jokio alkoholio apskritai.

Už taisyklių nesilaikymą – atleidimas

Anot tų pačių šaltinių, personalas, dirbantis jos namuose, yra įspėtas, kad kiekvienas, pažeidęs šią griežtą taisyklę, gaus baudą ir bus atleistas iš darbo. Pati Angelina teigia, kad alkoholis tabu išliks jos namuose visada: net vaikams sulaukus pilnametystės.

Auklėjimas

„Vaikai – maži suaugusieji“

Angelina Jolie nevaržo savo vaikų ir stengiasi suteikti jiems išskirtinę laisvę visose gyvenimo srityse. Žvaigždė teigia, kad tokiu būdu ji parodo, jog traktuoja juos kaip suaugusiuosius.

Tėvo nuomonė

Bet Bradas Pittas laikosi kitos nuomonės. Anot jo, Angelina pernelyg lepina atžalas, leisdama vaikams kone viską, o jos namuose nuolat tvyro chaosas. Aktorius teigia, kad jo buvusiai žmonai vertėtų būti griežtesnei vaikams. Panašios nuomonės laikosi ir kai kurios buvusios vaikų auklės.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.