Gian Luca kalba keliomis kalbomis: „Gerai nemoku nė vienos“

Garsus vyras puikiai prisimena, kaip 8-oje klasėje jį įskaudino anglų kalbos mokytoja Garsus vyras puikiai prisimena, kaip 8-oje klasėje jį įskaudino anglų kalbos mokytoja

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis, laidos vedėjas Simonas Urbonas sveikinasi jau 26-ąjį kartą. Tiek „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamos tinklalaidės epizodų kalbėta pačiomis įvairiausiomis temomis, kurias galite rasti spustelėję mūsų „Youtube“ kanalą.

Šįkart su kulinaru, žurnalistu, trijų vaikų tėčiu Gian Luca Demarco ir vaikų psichologe Gintare Pupinyte, save paskyrusia daugiakalbystės fenomeno analizavimui ir tyrinėjimui, kalbamės apie Lietuvoje gyvenančias dvikalbes, daugiakalbes šeimas ir skirtingas šalių tradicijas.

Plačiau skaitykite:

Mokytoja mamai pasakė: „Jūsų vaikas užsienio kalbomis nekalbės“

Garsus vyras puikiai prisimena, kaip 8-oje klasėje anglų kalbos mokytoja mamai pasakė, kad „jos vaikas jokiomis užsienio kalbomis nekalbės“, nors jau tuo metu berniukas bendravo ir itališkai, ir prancūziškai, mat abi kalbos Italijoje buvo lygiavertės. Po daug metų mokyklos alumnas, pakviestas kalbėti kaip pasiekęs mokyklos mokinys, susitiko su šia ateitį jam „pranašavusia“ mokytoja.

Kulinaras, trijų vaikų tėtis Gian Luca Demarco „Tėvai paprastai“ prisipažino, kad jo anglų kalbos mokytoja geros ateities nežadėjo ir vaiko talentais netikėjo:

Gian Lucos rajone Italijoje italų ir prancūzų kalbos – lygiavertės

Vyras sako, kad jo rajone, kur užaugo, vyrauja dvikalbystė, taigi jis pats nuo mažens kalbėjo šiomis kalbomis, ir nebuvo jokios diskriminacijos: nori kalbėti itališkai – kalbėk itališkai, nori prancūziškai – prancūziškai. Prancūzų kalba net nebuvo laikyta užsienio kalba. „Buvo prancūzų–italų ir užsienio kalba – anglų“, – sako mūsų šalyje gyvenantis italas, prisipažinęs, kad nors kalba visomis kalbomis, nė vienos gerai nemoka.

Apie Lietuvos ir Italijos tradicijas, kalbų skirtumus ir lietuvių kalbos puoselėjimą šeimoje kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:34 – pašnekovų ir temos pristatymas

03:07 – lietuvių kalba Gian Luca Demarco šeimoje

05:17 – vaikų dvikalbystės vertinimas

14:00 – lietuviai – poliglotai

17:34 – kalbos linkusios maišytis

21:46 – mitai apie dvikalbius vaikus

34:09 – vaikų auklėjimo tradicijos

40:21 – kalbų vartojimas ir mąstymas

45:05 – Vilnius – nebe Lietuva

53:17 – kitakalbė auklė

58:12 – svarbu būti su vaikais

Susiję straipsniai

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.

„Telia Lietuva“ vadovė apie sprendimą įvaikinti: „Dėkingumo nebus“

Paklausta, kokia buvo globojimo ir įvaikinimo pradžia, Giedrė atvira: „Pradžia buvo labai sunki.“ Moteris prisipažįsta, kad pradžioje meilės nepajuto.