Gimdymo etapai (307)

Gimdymo etapai

Dažniausiai gimdymas trunka apie 15 valandų, tačiau 20 valandų ar ilgiau trunkantis gimdymas tikrai nėra didelė retenybė. Šiaip ar taip, tai nereiškia, kad visą tą laiką reikės stangintis (stumti kūdikį). Iš tikrųjų ši fazė trunka nuo kelių minučių iki kelių valandų. Yra trys pagrindiniai gimdymo etapai:

Pirmasis etapas. Gimdymas prasideda, kai sąrėmiai tampa reguliarūs ir atsidaro gimdos kaklelis. Šis etapas, dar vadinamas ankstyvuoju ar latentiniu, gali trukti 12–14 valandų ar net ilgiau, tačiau sąrėmiai dar nėra tokie stiprūs, kokie jie bus vėlesniuose etapuose. Jei gydytojas tau nenurodė kitaip, į ligoninę skubėti dar nereikia, stenkis atsipalaiduoti namuose, kol sąrėmiai taps pakankamai dažni (maždaug valandą kartosis kas penkias minutes).

Kai sąrėmiai taps pakankamai dažni, ilgesni ir stipresni, o gimdos kaklelis ims greičiau vertis, prasidės aktyvioji pirmojo gimdymo etapo fazė. Ši fazė trunka iki šešių, o kartais ir daugiau valandų.

Aktyviosios fazės pabaigoje bus pereinamasis periodas, jis žymi antrojo gimdymo etapo pradžią. Tai labai intensyvus gimdymo periodas, sąrėmiai paprastai būna labai stiprūs ir greiti, kartojasi kas 2,5–3 minutes ir trunka apie minutę ar ilgiau. Šie galingi sąrėmiai atvers gimdos kaklelį 8–10 centimetrų.

Antrasis etapas. Kai gimdos kaklelis visiškai atsidaro, prasideda antrasis gimdymo etapas: vaikelio slinkimas ir gimimas. Tai išstūmimo periodas, jis gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų. Vaikelis slinks pirmyn su kiekvienu stūmimu, kol išlįs viršugalvis – plačiausia vaikelio dalis. Netrukus išlįs ir visa galvutė, pribuvėja ar akušerė išsiurbs iš vaikelio nosies ir burnos skysčius, patikrins, ar virkštelė neapsisukusi apie kaklą. Tuomet vaikelio galva pasisuks (nes, kad būtų patogiau išlįsti, dubenyje prisitaikydami pasisuka jo petukai). Per kitą sąrėmį tavęs paprašys dar kartą stumti, kol vienas po kito išlįs petukai, o netrukus ir visas kūnelis.

Trečias etapas. Paskutinis etapas prasideda iškart po vaikelio gimimo ir baigiasi placentos užgimimu. Sąrėmiai trečiojo etapo metu yra palyginti silpni.

Naujausi komentarai

 1. linciukas63
  linciukas63 prieš 4 m.

  Sveikos merginos jei galima ir as pasidalinsiu savo nuomone apie gimdyma. Mano vyras su mielu noru norejo pats dalyvauti gimdyme pirma leliuka gimdziau viena jau taip isejo o antra ir trecia buvo mylimas vyras kuris padejo psikologiskai nepalusti per visa gimdyma. Fitkinti iki kol gims leidau bet gimdymo metu ne juk cia yra musu erdve. Bet mano vyras mate visa procesa kaip leliukai gime ir iki siol labai dziaugiasi manimi ir labai vertina mane.

 2. daivuliukas11
  daivuliukas11 prieš 4 m.

  Sveikos. Aš dukryte girdžiau viena ir nėra ten ko taip bijoti. Ir antrąjį noriu gimdyti be vyro.

 3. MayaMya
  MayaMya prieš 4 m.

  Niekas labiau nesuartina negu vaiko gimimas.
  O del lytiniu santykiu mano vyras kaip tik lauke kada ataigausiu po gimdymo ;) Labai nekantravo, tai as sakyciau kaip tik mus labiau suartino jo dalyvavimas visomis prasmemis ;)

 4. ADIJOS
  ADIJOS prieš 4 m.

  MayaMya parašė:
  Niekas labiau nesuartina negu vaiko gimimas.
  O del lytiniu santykiu mano vyras kaip tik lauke kada ataigausiu po gimdymo ;) Lab…

  pritariu jum, as nezinau net kaip apsakyt kaip padejo man vyro buvimas, kai tik prasidedavo saremis mes labai stipriai susikabindavom ir taip padedavo iskesti vos ne para trunkanti gimdyma

 5. Adagio
  Adagio prieš 4 m.

  mus irgi tik dar labiau suartino tai, kad vyras dalyvavo gimdyme kas del lytiniu santykiu, tai irgi su nekantrumo lauke, kada jau gydytoja leis