Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

„Dažniausiai susilaukiu palaikymo, kad „pagaliau kažkas kalba apie tai“ „Dažniausiai susilaukiu palaikymo, kad „pagaliau kažkas kalba apie tai“

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ vėl kviečia pabūti kartu ir pasikalbėti apie motinystės iššūkius, sunkumus ir pasiruošimą vaiko atėjimui į šį pasaulį – apie emocijas, kontrolės praradimą ir pamokas bei fizinę erdvę, kuri būtų patogi ne tik vaikui, bet ir tėvams.

Išgirsite ne tik naudingų patarimų, kaip įrengti kambarį vaikui, kada atskirti berniuko ir mergaitės erdves, kokie daiktai ir sprendimai naudingi, o kurie nepasiteisina ir net negalvoti apie juos, bet ir apie pašnekovių motinystės sunkumus bei nuostabią Gintarės kūdikio lyties atskleidimo šventę.

Laidoje sutinkame dvi mamas: savo mintimis ir patirtimis dalijasi verslininkė Gintarė Albrichtė ir interjero dizainerė, studijos „Namie geriausia“ įkūrėja Brigita Dikevičė.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Jaunos mamos pripažįsta, kad „viskas buvo labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva dėl to, kad nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką, kodėl jis verkia ir galvojimo, kad galbūt esi bloga mama, iki elementaraus poilsio trūkumo.“

Gintarė savo instagrame rodo nepagražintą kasdienybę ir kitos mamos ją supranta: „Dažniausiai susilaukiu, kad „pagaliau kažkas kalba apie tai“, nes dažniausiai visos kalba „kaip čia faina, viskas lengva ir paprasta“.“

Interjero dizainerė Brigita, auginanti penkerių ir dvejų metų vaikus, šiandien taip pat prisimena motinystės pradžią: „Mes su vyru po pirmų dviejų savaičių atsisėdome ant sofos kokią vienuoliktą–dvyliktą nakties, kai jau baigėsi visi tie migdymo ritualai, tiesiog tylim, žiūrim vienas kitam į akis ir sakom: „Kaip būtų faina, jeigu būtų galima grąžinti, ir niekas neklaustų, kodėl tu grąžinai...“

Apie vaiko kambario interjera ir motinystes sunkumusGintarė Albrichtė, Simonas Urbonas, Brigita Dikevičė

Gintarės pasiruošimas kūdikio sutikimui anksti atsipirko

Moteris pasakoja apie vieną įspūdingiausių – savo dukrelės lyties atskleidimo šventę ir kaip viskas vyko, taip pat atskleidžia, kaip ruošėsi dukrelės atėjimui, kokie interjero sprendimai įrenginėjant vaiko erdvę buvo svarbūs. Interjero dizainerė pasakoja apie geriausius interjero sprendimus ir didžiausias klaidas.

Gintarė jau viską turėjo būdama šeštą mėnesį nėščia, nes norėjo pasiruošti anksčiau. Kodėl? „Galvojau, o kas bus, jeigu jau nebepajudėsiu, nes mano pilvas buvo labai didelis ir labai džiaugiuosi, kad anksti viskuo pasirūpinau.“

Apie motinystės sunkumus, pasiruošimą kūdikio atėjimui ir vaiko interjerą kalbame su Gintare Albrichte ir Brigita Dikeviče:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:26 – Gintarės ir Brigitos motinystė

08:28 – pasiruošimas kūdikio atėjimui

10:09 – kada pradėti rūpintis vaiko kambariu

15:39 – ką mamoms reiškia motinystė

17:19 – vaiko kambario dydis

18:52 – psichologinė mamos savijauta

23:32 – vaiko erdvė ir baldų komponavimas

32:26 – kūdikio lyties atskleidimo šventė

35:55 – spalvos vaiko kambario interjere

38:50 – vaiko kambario detalės

45:05 – pašnekovų vaikystės kambariai

47:25 – vengtinos interjero klaidos

49:32 – išmanieji interjero sprendimai

53:45 – patarimai būsimiems tėvams

Susiję straipsniai

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Veroniką atleidžiant pakišo dokumentus: „Aš skaitau, ir tiesiog... ką?“

Kai Veronika, būdama vieniša mama, buvo spaudžiama išeiti iš darbo tuščiomis, pradėjo ieškoti pagalbos, kas jai padėtų šioje situacijoje.