Giulija ir Monika apie mamos ir dukters ryšį: žmonės mus laiko seserimis

Kokia mama yra Giulija? Moteris sako sau rašanti tvirtą aštuonetą iš dešimties Kokia mama yra Giulija? Moteris sako sau rašanti tvirtą aštuonetą iš dešimties

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 33-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Netrukus, jau gegužės 7-ąją, – Motinos diena. Šį kartą studijoje vieši estrados atlikėja, dainų autorė ir dainininkė Giulija su dukra Monika, operos soliste, sopranu, dainuojančia garsiausiose pasaulio operos scenose. Monika juokauja, kad ją su mama žmonės pamatę kažkur užsienyje, keliaujančias, dažnai laiko seserimis.

Taigi pakalbėkime apie tai, kaip joms pavyksta išlaikyti tokį šiltą ir artimą ryšį, lyg geriausių draugių, sesių, kai išsitrynę mamos ir dukros ribos, kai kiekviena diena joms, praleista kartu, – geriausias laikas. Pokalbis išėjo be galo atviras ir šiltas.

Plačiau skaitykite:

Giulijos dukra Monika: „Mama, aš tave vertinu dešimtukui“

Kokia mama yra Giulija? Moteris sako sau rašanti tvirtą aštuonetą iš dešimties, nors aplinkai atrodo, jog ji – tobula mama, ir vertėtų rašyti aukštesnį balą. Tačiau Monika nesutinka su mama ir tvirtai priduria, jog jokių priekaištų neturinti, tad rašanti dešimtuką. „Kai buvau maža, – sako Monika, – aš taip nevertinau ir negalvojau, kad esi labai gera, bet dabar aš, ko gero, viską daryčiau tą patį. Griežtumas man dabar, kai pagalvoju, patiko. Nors vaikui atrodo, kad mama galėtų būti lankstesnė, leistų daugiau visko.“

Giulija sako, kad lengviausia vaiką auginti tada, kai tu turi šeimos taisykles: kelintą valandą keliesi, kada pusryčiauji, kada grįžti iš mokyklos, kada susitinkam pietų... Anot Giulijos, turi būti taisyklės, nes jei tu vaikui leisi, kada jis nori, daryti kažkokius dalykus, gyvenime jam bus labai sunku.

Tevai paprastai Giulija ir MonikaGiulija, Simonas Urbonas, dukra Monika

Ar augindama dukrą Giulija taikė „motyvacines priemones“?

Giulija šypsosi prisiminusi dukters vaikystę, kaip mama mokė vaiką buities darbų. Prisimenu, kai sakydavau: „Monika, na, išmok indus plauti, ką tu darysi, kai tu užaugsi?“ Jos pasakymas buvo nors mirk iš juoko: „Aš tarnaitę turėsiu, man ji viską sutvarkys.“ Simonas, laidos vedėjas, šypsosi sakydamas: „Šiandien ta tarnaitė indaplove vadinasi.“ Išplovusi vieną krūvą indų dukra gaudavo 1 litą. „Tai, – prisimena Giulija, – mes nespėdavome suvalgyti, o ji stovi ir laukia, klausdama „ar jau“. Plauti indus dukrą išmokyti tikrai pavyko.

„Vaikams turbūt didžiausia dovana – gauti kažką skanaus“, – sako Giulija. Mergaitė važiuodavo į Vilnių dantukus tvarkytis, dėtis ar priveržti breketus. Tai vaikas tiesiog laukdavo, kol tėvai įvykdys pažadą, kad po nemalonios procedūros laukia apdovanojimas – vaišės greitojo maisto restorane. „Laukdavau aš to maisto, – sako Monika, – bet svarbiausia, kad aš jo nevalgydavau, man neskanu būdavo, bet viskas – dėl žaisliuko.“

Plačiau skaitykite:

Mama ir dukra vieningai sutaria: mokomės viena iš kitos

Monika sako, jog vis dar mokosi iš mamos. Simonui pajuokavus, kad turbūt dukra viską perėmė iš jos ir tapo tiesiog tokia pati, kaip mama, Monika paatviravo: „Ne, mes iš tikrųjų esame labai skirtingos ir charakteriu, ir skoniu... viskuo. Ir mums labai keista, kai žmonės sako „jūs labai panašios“.“

Vis dėlto dėl išvaizdos ginčytis neverta: Monika prisipažino neseniai varčiusi nuotraukų albumą, tai mama, kai buvo panašaus amžiaus, atrodė praktiškai identiškai. „Mes visko, – atskleidžia Monika, – tikrai mokomės viena iš kitos. Aš visą laiką stebiuosi ir gėriuosi savo mamos energija. Aš, būna, tikrai pavargstu, bet, žiūriu, mama ir pas močiutę nuvažiuoja, ir į koncertą, ir grįžta, ir ji vis dar turi energijos.“ O Giulija, prisipažįsta, dukrą nuolat mokanti „pagailėti savęs“, patausoti ir nieko sau negailėti, nes „pačiam reikia pačio geriausio“. Taigi jei Giulija katinui kasdien perka tuną, tai kodėl kartais negali pasilepinti ikrų dėžute?..

Apie mamos ir dukters ryšį, draugystę ir bendravimą kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:16 – pašnekovių ir temos pristatymas

04:03 – mamos ir dukters ryšys

11:23 – kaip mama ir dukra tapo solistėmis

16:49 – Monikos vaikystė

21:53 – mamos ir dukters santykiai

30:36 – kaip išlaikyti mamos ir dukters ryšį

37:36 – mamos ir dukters charakteriai

42:47 – Monika gyvena Amerikoje

45:56 – linkėjimas mamoms ir dukroms

Susiję straipsniai

Viktorija ir Laurynas Suodaičiai apie tėvystę, santykius ir kasdienybę

Laurynas juokauja, kad gimęs sūnus pakeitė ne kasdienybę, o „kasnaktybę“. Viktorija sako neatsistebinti kontrastu tarp dukters ir sūnaus.

Urbanovičiai apie stereotipus, persileidimus ir darną santykiuose

Evelina sako, kad žodyje „motinystė“ jai asmeniškai telpa labai daug: viskas sukasi aplink du vaikus, kurie į šeimą atėjo labai sunkiai.

Vaida Poderytė-Bernatavičė stengiasi kurti ypatingą ryšį su vaiku

Vaida sako, kad augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą. Pirmiausia, ką moteris taiko, palaikydama sūnų, – kalbasi.

Skelbimai

12,00 €
122 | 6 - 7 m.
20,00 €
44 | 16 | L
10,00 €