Gydytoja atskleidė, kaip nuodijasi paaugliai: pila net žiurkių nuodus

Medikai daro prielaidą, kad žiurkių nuodus vaikai pila norėdami pailginti sukeliamą euforiją Medikai daro prielaidą, kad žiurkių nuodus vaikai pila norėdami pailginti sukeliamą euforiją

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 22-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šį kartą kviečiame diskutuoti žiauria, viena baisiausių temų, su kuria susidūrė labai daug Lietuvos tėvų, ir, ko gero, ateityje susidurs dar daugiau. Priklausomybės narkotikams, alkoholiui ir kitoms medžiagoms.

Tinklalaidės svečiai: tėtis, treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Veslava Žukovskaja.

Nuo ko viskas prasideda? Kaip padėti vaikui? Ar įmanoma jį apsaugoti nuo priklausomybių?

Diskusijos mūsų forume apie priklausomybę:

Vaikai į elektronines cigaretes susipila viską

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Veslava Žukovskaja atvira: „Vaikai į veipus (elektronines cigaretes – aut. past.) susipila viską. Veipas nėra tiktai nikotininis reikalas, vaikai pila į juos, kas tik šauna į galvą: kanapės, neaiški chemija, sintetiniai narkotikai, kurių niekas nematė ir apie kuriuos niekas nežino.“ Pasekmės, vaikui pavartojus šių chemikalų, anot gydytojos, – visada neaiškios.

Gydytoja Veslava Žukovskaja „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad vaikai į elektronines cigaretes pila net žiurkių nuodus:

Gydytoja: „Šį rudenį vaikai į veipus pylė net žiurkių nuodus“

„Klausiant vaikų, ko jie tikisi, pildami tokią baisią chemiją, nė vienas negalėjo atsakyti“, – sako gydytoja V. Žukovskaja. Tačiau medikai daro prielaidą, kad žiurkių nuodus vaikai pila norėdami pailginti sukeliamą euforiją. Tačiau euforijos jokios nėra: vaikai į skyrių atvežami su panikos atakomis, nusivėmę, beveik – komos būsenos. Žiurkių nuodų sukelta „euforija“ – vienintelė: jie sutrikdo vaiko kraujo krešėjimo sistemos veiklą.

Vaikas ir narkotikai: ką daryti, kaip drausminti ir kaip padėti? Igno Bakėjaus asmeninė patirtis ir patarimai tėvams, susidūrus su vaiko priklausomybe. Žiūrėkite „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:47 – Igno Bakėjaus istorija

11:29 – svaigalų vartojimo mastas tarp vaikų

15:06 – kaip atsilaikyti prieš narkotikus

18:09 – ką sako vaikai, kodėl vaikai vartoja

22:09 – kaip pastebėti vartojantį vaiką

33:16 – kaip pradėti aiškinti vaikams apie narkotikus

38:55 – gydytojų pagalba vartojančių vaikų tėvams

41:05 – narkotikai vaikui – išeitis užsimiršti

44:14 – cigaretė – pirmas narkotikas?

52:40 – ar pasakoti vaikams apie tėvų patirtis?

56:19 – kas yra narkotikai: aiškinimas vaikui

59:09 – narkotikų legalizavimas ir realybė

01:03 – nuolatinis vartojimas: kaip neprarasti vaiko?

Susiję straipsniai

Ignas Bakėjus apie narkotikų vartojimą: padėti vaikui tėvai gali tik vienu atveju

Gydytoja Veslava Žukovskaja atskleidžia liūdną statistiką: beveik 90 proc. šešiolikmečių jau yra bandę vienus ar kitus narkotikus.

Ką daryti ir kaip atpažinti, jei vaikas vartoja narkotikus?

Kaip vaikui išlaikyti tą norą nepabandyti ir atsispirti? Kaip jį apsaugoti nuo narkotikų, jei net dalis mokyklų turi problemų: rasta narkotikų.

Gydytoja įspėja apie narkotikų žalą vaikui: paveikia mirtinai

Treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus sako, kad visi žmonės nori būti laimingi, vaikai – taip pat.