Gydytoja įspėja apie narkotikų žalą vaikui: paveikia mirtinai

Vienas gali rūkyti 30 metų ir netapti priklausomas, kitam gali pakakti poros „parūkymų“ ar „pagėrimų“ Vienas gali rūkyti 30 metų ir netapti priklausomas, kitam gali pakakti poros „parūkymų“ ar „pagėrimų“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 22-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šį kartą kviečiame diskutuoti žiauria, viena baisiausių temų, su kuria susidūrė labai daug Lietuvos tėvų, ir, ko gero, ateityje susidurs dar daugiau. Priklausomybės narkotikams, alkoholiui ir kitoms medžiagoms.

Tinklalaidės svečiai: tėtis, treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Veslava Žukovskaja.

Nuo ko viskas prasideda? Kaip padėti vaikui? Ar įmanoma jį apsaugoti nuo priklausomybių?

Diskusijos mūsų forume apie priklausomybę:

Yra narkotikų, kurių vartojimas baigiasi mirtimi?

Gydytoja Veslava Žukovskaja akcentuoja, kad kone kiekvieno žmogaus reakcija į narkotikus – skirtinga. Vienas gali rūkyti 30 metų ir netapti priklausomas, kitam gali pakakti vos poros „parūkymų“ ar „pagėrimų“. Ypač pavojingi narkotinių medžiagų pabandymai jauname amžiuje. Šiuo atveju reikia galvoti ir apie liekamąsias pasekmes.

Gydytoja Veslava Žukovskaja „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad kai kurių narkotikų vartojimas baigiasi tragiškai:

Vartodamas vaikas tikisi būti laimingesnis

Treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus sako, kad visi žmonės nori būti laimingi, vaikai – taip pat. „Kiek daug vaikų gyvena pilkai, juodai, nes emocijos, tėvai, nesutarimai ir pan., ir jie mėgina pabėgti nuo to“, – sako Ignas. Dažnas pasiteisinimas: „Aš noriu pakilti nuo žemės ir nebematyti to, kas darosi su manim.“ Anot Igno, vaikai to dar nemoka paaiškinti, jie tiesiog impulsyviai daro, matydami kaip vienintelę išeitį.

Vaikas ir narkotikai: ką daryti, kaip drausminti ir kaip padėti? Igno Bakėjaus asmeninė patirtis ir patarimai tėvams, susidūrus su vaiko priklausomybe. Žiūrėkite „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:47 – Igno Bakėjaus istorija

11:29 – svaigalų vartojimo mastas tarp vaikų

15:06 – kaip atsilaikyti prieš narkotikus

18:09 – ką sako vaikai, kodėl vaikai vartoja

22:09 – kaip pastebėti vartojantį vaiką

33:16 – kaip pradėti aiškinti vaikams apie narkotikus

38:55 – gydytojų pagalba vartojančių vaikų tėvams

41:05 – narkotikai vaikui – išeitis užsimiršti

44:14 – cigaretė – pirmas narkotikas?

52:40 – ar pasakoti vaikams apie tėvų patirtis?

56:19 – kas yra narkotikai: aiškinimas vaikui

59:09 – narkotikų legalizavimas ir realybė

01:03 – nuolatinis vartojimas: kaip neprarasti vaiko?

Susiję straipsniai

Ignas Bakėjus apie narkotikų vartojimą: padėti vaikui tėvai gali tik vienu atveju

Gydytoja Veslava Žukovskaja atskleidžia liūdną statistiką: beveik 90 proc. šešiolikmečių jau yra bandę vienus ar kitus narkotikus.

Ką daryti ir kaip atpažinti, jei vaikas vartoja narkotikus?

Kaip vaikui išlaikyti tą norą nepabandyti ir atsispirti? Kaip jį apsaugoti nuo narkotikų, jei net dalis mokyklų turi problemų: rasta narkotikų.

Gydytoja atskleidė, kaip nuodijasi paaugliai: pila net žiurkių nuodus

gydytoja Veslava Žukovskaja atvira: „Vaikai į veipus (elektronines cigaretes – aut. past.) susipila viską. Veipas nėra tiktai nikotininis reikalas.“