Gydytojai buvo atviri: „Jei jūsų vaikas išgyvens penkias paras – įvyks stebuklas“

Mamos ligoninėje dažnai lieka vienintelės kovotojos Mamos ligoninėje dažnai lieka vienintelės kovotojos

Tėvystė – tai ne tik džiaugsmo, bet ir milžiniškų iššūkių kelias. Tačiau kas nutinka, kai tėvai susiduria su situacija, kuriai nėra pasiruošę? Kai mylimo vaiko sveikata ar gyvenimas pakimba ant plauko?

Naujausiame „Tėvai paprastai“ epizode vedėjas Simonas Urbonas atviram ir jautriam pokalbiui kviečia Neringą Stanevičienę, organizacijos „Išgyvenau“ įkūrėją, bei Viktoriją Bartkutę-Vyšniauskienę, medicinos psichologę, psichoterapeutę, klinikos „Anima psichologija“ įkūrėją.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Kai pasaulis sugriūva: pirmosios akimirkos po traumos

„Jei jūsų vaikas išgyvens pirmąsias penkias paras – įvyks stebuklas“ – tokie gydytojų žodžiai skambėjo N. Stanevičienės šeimai po baisios avarijos, kurioje nukentėjo jos aštuonmetė dukra. Sunki galvos trauma, koma ir nežinomybė – tėvams teko ne tik priimti realybę, bet ir ieškoti jėgų judėti pirmyn.

Neringa atvirai pasakoja apie akimirkas, kai viskas aplink nublanko ir liko tik viena mintis – kad jos dukra išgyventų. Kaip išmokti priimti skausmingą realybę? Kodėl pirmieji mėnesiai tampa didžiausiu emociniu išbandymu? Ir kokia artimųjų pagalba iš tiesų reikalinga tokiose situacijose?

Tevai paprastai apie tevu psichologija_vaiko neigalumasSimonas Urbonas, Neringa Stanevičienė, Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė

Psichologinė kova: kai emocijos vėluoja, o kūnas veikia autopilotu

Kai šeimą ištinka nelaimė, tėvai dažnai patiria skirtingas emocines reakcijas. Psichologė V. Bartkutė-Vyšniauskienė sako, kad vieni tėvai panyra į emocijas, kiti – į šaltą racionalumą. Tačiau visos emocijos anksčiau ar vėliau iškyla į paviršių.

Kaip suprasti, kada tau reikalinga pagalba? Ar tikrai verta viską laikyti savyje ir neapsunkinti kitų? Kodėl stipriausi žmonės dažnai tampa tais, kuriems pagalba būtina labiausiai?

Ar tėvai vis dar lieka vieni su savo problemomis?

Vis dažniau kalbame apie emocinį palaikymą ir psichologinę sveikatą, tačiau ar tėvai, susidūrę su vaiko negalia ar sunkia liga, tikrai gauna reikiamą pagalbą? N. Stanevičienė savo organizacijoje „Išgyvenau“ padeda tėvams, kurie jaučiasi palikti vieni.

Ji pasakoja apie savo patirtį ligoninėse, kur mamos dažnai lieka vienintelės kovotojos, apie draugus, kurie išsigąsta ir pasitraukia, bei apie tai, kodėl labai svarbu kalbėtis ir nebijoti ieškoti bendrystės.

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pašnekovų pristatymas
03:15 – dukters trauma pakeitė viską
07:40 – kaip tėvai reaguoja į šoką ir nežinomybę?
12:55 – kas padeda išgyventi sunkiausius momentus?
18:30 – kodėl artimieji kartais nutolsta, kai jų labiausiai reikia?
24:10 – „Tu esi stiprus, tu susitvarkysi“ – ar tikrai?
29:45 – kaip ilgalaikė įtampa veikia tėvus ir vaikų sveikatą?
35:20 – iš kur semtis jėgų, kai atrodo, kad jų nebėra?
41:05 – ar Lietuvoje tėvai gauna pakankamai emocinės paramos?
46:50 – ką gali padaryti draugai ir artimieji, kad iš tikrųjų padėtų?
52:30 – kaip kurti palaikymo tinklą ir nebijoti kreiptis pagalbos?
58:00 – pašnekovų patarimai tėvams

Susiję straipsniai

Plaučių uždegimas: simptomai, gydymas, prevencija

Plaučių uždegimas, kitaip dar žinomas kaip pneumonija, yra ūmus plaučių infekcinis susirgimas. Jį būtina nedelsiant gydyti.

Motinystės realybė: „Būdavo taip sunku, kad nežinojau, ar miegojau“

Tėvų diskusijos apie vaikų ligas nesibaigia: kas geriau – namų metodai ar moderni medicina? Kada tikrai reikia kreiptis į gydytoją?

MAMOS ISTORIJA: mano vaikas nuolat serga, baigiu prarasti viltį

„Mama, aš taip ilgai sirgau, ilgai buvau namuose, esu taip stipriai pasiilgęs savo draugų darželyje, kada ir vėl galėsiu su jais susitikti?“