HCG tyrimas – ankstyvas nėštumo nustatymas iš kraujo (623)

Moteris džiaugiasi teigiamu nėštumo testu fizkes | Shutterstock.com

Chorioninis gonadotropinas (hCH) – vadinamasis nėštumo hormonas, sintetinamas tik pastojus. Jį pradeda gaminti gemalas netrukus po apvaisinimo, o po to hormoną sintetina placenta.

Šio hormono padidėjimą fiksuoja ir įprasti buitiniai nėštumo testai. Nesilaukiančios moters organizme HCH lygis paprastai būna iki 5,0 IU/l. Taigi, nėštumo testai „reaguoja“, kai HCH lygis šokteli virš 5,0 IU/l.

Daugiau skaitykite:

HCH kraujo tyrimas atliekamas ankstyvam nėštumui nustatyti. Tai pagrindinis laboratorinis testas. Moteriai pastojus HCG koncentracija kraujyje kasdien labai sparčiai didėja, o 14 nėštumo savaitę pasiekia patį piką.

Kada galima atlikti HCH tyrimą?

Vienuose šaltiniuose nurodoma, kad tyrimas paprastai atliekamas 6–10 dieną po implantacijos (ji įvyksta maždaug 6–12 dienų po apvaisinimo). Taigi, HCH tyrimą anksčiausiai galima atlikti praėjus bent 10 dienų po sueities.

Vieną dieną tyrimas gali dar nerodyti nėštumo, o kitą dieną, jau įvykus implantacijai, skaičiai jau gali būti dviženkliai.

HCH augimas skirtingomis nėštumo savaitėmis reprezentuojamas lentelėje.

HCH augimas skirtingomis nestumo savaitemis

HCH lygis organizme skirtingomis nėštumo savaitėmis

Chorioninis gonadotropinas iš kraujo pasišalina lėtai, todėl po persileidimo ar aborto praėjus 3–6 sav. jo dar gali būti aptinkama moters kraujyje ir šlapime.

Kur atliekamas HCH tyrimas ir kokia jo kaina?

HCH tyrimas atliekamas daugelyje laboratorijų. Tiesa, greičiausiai ir paprasčiausiai jį jums atliks privačiose klinikose.

Vidutiniškai šis tyrimas kainuoja 15–25 eurus.

Kokiais dar tikslais gali būti atliekamas HCH tyrimas?

HCG tyrimas nėštumo pradžioje. Chorioninis gonadotropinas gali padėti nustatyti negimdinį nėštumą. Jei nėštumas – už gimdos ribų, HCH koncentracija serume – mažesnė, palyginti su normalaus nėštumo. Įtariant negimdinį nėštumą kelias dienas iš eilės patariama atlikti HCG ir hormono progesterono tyrimus.

HCH tyrimas 11–14 nėštumo savaitę. Nėštumui vystantis tyrimas gali padėti nustatyti dviejų pagrindinių genetinių ligų – Dauno arba Edvardso sindromų – tikimybę. Tiesa, tuomet turi būti tiriamas ir nėštumo plazmos baltymas A (PAPP-A tyrimas): vertinant abu šiuos rodiklius genetinių apsimigimų rodmenys – kur kas tikslesni.

HCH tyrimas nuo 14 nėštumo savaitės ir kitais atvejais. HCH rodiklis – kartu ir vėžio žymuo. Jeigu moteris nėra nėščia arba HCH koncentracija ir toliau didėja po 14-osios nėštumo savaitės, galima įtarti, jog moteris serga trofoblastine liga (kai sutrinka gemalo gaurelinio dangalo raida).

Jei HCG lygis viršija 100 000 IU/l, gali būti, kad moteris serga choriokarcinoma – vėžio forma, kurią lemia trofoblastinių placentos ląstelių pakitimai.

βhCG kiekis padidėja sergant seminoma (sėklidžių vėžiu) bei germinalinių ląstelių kiaušidžių ir sėklidžių vėžiu, todėl HCH tyrimą galima atlikti ne tik moterims, bet ir vyrams.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Karolina19950219 prieš 7 val.

  Elsmi-na parašė:
  Deja, neigiamas, kaip suprantu.

  Bet tai mm vėluoja krūtine skauda .. at čia išvis jau nėra ko tikėtis ...

 2. B3auty
  B3auty prieš 6 val.

  Karolina19950219 parašė:
  Bet tai mm vėluoja krūtine skauda .. at čia išvis jau nėra ko tikėtis ...

  Vėluoti gali dėl vėlyvos ovuliacijos, hormonų disbalanso, streso ir t.t. Kraujas tik parodė, kad tikrai nesilaukiat.

 3. User has not uploaded an avatar
  Karolina19950219 prieš 5 val.

  B3auty parašė:
  Vėluoti gali dėl vėlyvos ovuliacijos, hormonų disbalanso, streso ir t.t. Kraujas tik parodė, kad tikrai nesilaukiat.

  Tai nereguliarus pagal mane. Sirgau rugpj 6 baigiau 9 d proto vėl susirg rugpj 31 baigiau rugsejo 5 .. pagal kelendoriu turejau sirgti vakar.

 4. B3auty
  B3auty prieš 4 val.

  Karolina19950219 parašė:
  Tai nereguliarus pagal mane. Sirgau rugpj 6 baigiau 9 d proto vėl susirg rugpj 31 baigiau rugsejo 5 .. pagal kelendoriu turejau sirgti vakar.

  Tai jeigu nereguliarios, tai kalendorius nieko nereiškia. O toks dažnas sirgimas tikrai nėra normalu net ir nereguliariam sirgimui. Vertėtų apsilankyti pas ginekologę, o ne nėštumo ieškoti, kur jo akivaizdžiai nėra, bent jau iš juodu ant balto matotomo HCG tyrimo rezultato. Krūtis skauda ir PMS metu, ir po Ovuliacijos ar net per ovuliaciją.

 5. User has not uploaded an avatar
  DanaV prieš 35 min.

  B3auty parašė:
  Tai jeigu nereguliarios, tai kalendorius nieko nereiškia. O toks dažnas sirgimas tikrai nėra normalu net ir nereguliariam sirgimui. Vertėtų apsilankyti pas ginekol…

  Na, čia aprašytas 24 d. trukmės mėnesinių ciklas, skamba visiškai normaliai (21-35 d. norma).