Homoseksuali Rasos dukra save laiko „queer“: nepriskiria jokiai lyčiai

Žmonėms, priskiriantiems save „queer“ kategorijai, nebesvarbi biologinė lytis Žmonėms, priskiriantiems save „queer“ kategorijai, nebesvarbi biologinė lytis

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 23-iąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tėvystė nėra paprasta. Kiekvieną dieną pasitinkame iššūkius ir vis kažką naujo. O kartais – žinias, kurioms visiškai nesame pasiruošę: „Tėti, mama, aš esu homoseksualus.“

Tema, kuria diskutuojama mažai, tačiau diskutuoti reikia. Kaip priimti, reaguoti, susitaikyti tėvams, sužinojus apie vaiko homoseksualumą?

Tinklalaidėje diskutuojame su mokslų daktare, mama, turinčia homoseksualų vaiką, LGBT palaikytoja Rasa Račiene ir psichologe Sonata Vizgaudiene.

Vaikai, užaigę homoseksualiose šeimose:

Dvi homoseksualios mergaites_lesbietesErmolaev Alexander | Shutterstock.com

Rasos dukra Austėja nepripažįsta binarinės lyties

Kas yra „queer“ (lytinė tapatybė neatitinka heteroseksualių normų – aut. past.)? Ką tai reiškia? Rasa, turinti homoseksualią dukterį, sako, kad tai galima apibrėžti taip: „Žmogus nepriskiria jokiai binarinei lyčiai savęs ir daugiau iškeliamas pats žmogus kaip žmogus, su savo galimybėmis, talentais, siekiais. Pats lytiškumas pasidaro ne svarbiausiu dalyku.“

Rasa Račienė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad dukra nepripažįsta biologinės lyties, labiausiai ją apibūdina „queer“ suvokimas:

Ar pagal lytį turi būti vertinamas žmogus?

Žmonėms, priskiriantiems save „queer“ kategorijai, nebesvarbi biologinė lytis, svarbiau yra tai, kuo tu esi iš tikrųjų, kas tu per žmogus, sako Rasa. „Svarbiausia – laisvė būti žmogumi, būti visuomenės dalimi, – antrina laidos vedėjas Simonas, – ir nesvarbu, ar tu esi vyras, moteris, nes tai nelabai ką keičia tavo siekiuose ir nore būti laimėje.“

Kaip Rasa susitaikė su savo dukters homoseksualumu ir ką gali patarti kitiems tėvams – mamos ir speciaistės komentarai, susidūrus su panašia situacija, – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:17 – Rasa nieko nežinojo homoseksualumą

06:59 – kaip pastebėti, kad vaikas homoseksualus

11:40 – dukros prisipažinimas, kad yra homoseksuali

15:50 – kaip save priima homoseksualus vaikas

20:40 – ką daryti vaikui, kurio nepriima tėvai

24:22 – gyvenimas paslaptyje – „pasiskolintas“ gyvenimas

25:49 – ką reiškia „queer“?

27:55 – kaip tėvams padėti LGBT vaikui

33:38 – homoseksualių žmonių teisės

35:59 – mitai apie homoseksualumą

39:14 – vaikai homoseksualius vaikus priima laisviau

Susiję straipsniai

Artūras ir Augusta Zuokai: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi“

Visgi Artūras pripažįsta: „Kai atsiranda vaikutis, gyvenimas keičiasi, ir be galimybės grįžti atgal.“ Nors vyrui šis pokytis patinka.

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.