Į ką atkreipti dėmesį perkant gėles ir puokštes?

Paskutinė pamoka, paskutinis skambutis, išleistuvės... Paskutiniai sentimentai mokyklai ir mokytojams. Ir, žinoma, jūra gėlių.

 

Kaip išrinkti gėles, kad jos ant mylimos mokytojos stalo nenuvystų jau kitą dieną?

 

Visų pirma svarbu žinoti, kokie požymiai parodo, jog gėlės – nebešviežios:

 

• Atkreipkite dėmesį į lapelius prie pumpuro pagrindo. Jei matosi, kad yra nuskintų žiedlapių – vadinasi, vystantis žiedas jau „reanimuotas“, kad pirkėjui atrodytų dilesnis.

 

• Patamsėję žiedlapių krašteliai rodo, kad vytimo procesas jau pažengęs.

 

• Stiebo nupjovimo vieta turėtų būti šviesi. Jei pjūvio vieta patamsėjusi – vadinasi, gėlė nupjauta jau senokai. Tiesa, prekybininkai paprastai šią pjūvio vietą vis atnaujina, pakerpa, taigi vien šio požymio šviežumui nustatyti nepakanka.

 

• Neverta pirkti gėlių visiškai išsiskleidusiais žiedais. Ši taisyklė negalioja tulpėms, kurių žiedai išsiskleidžia ir užsiveria priklausomai nuo paros laiko, tad neprasiskleidęs žiedas nėra patikimas šios gėlės gaivumo indikatorius.

 

• Venkite pirkti jau iš anksto suformuotų puokščių. Paprastai jose visada įdedama ne tik gaivių, šviežių, bet ir vystančių žiedų, kurių nepavyktų parduoti atskirai. Jei ketinate dovanoti puokštę – paprašykite pardavėjo ją sukomponuoti prie jūsų, tada galėsite pati išsirinkti kiekvieną patikusį žiedą.

 

• Atidžiai apžiūrėkite, ar gėlės stiebelis nesulūžęs. Ypač jei perkate gvazdikus.

 

• Gėlės standumą galima patikrinti paėmus ją už pagrindo. Jei gėlė geibsta – jos pirkti neverta. Kuo tvirtesnis stiebelis, tuo ilgiau gėlės žiedas džiugins akį.

 

• Ant stiebelio neturėtų būti slidžių, gleivėtų apnašų.

 

• Pauostykite vandenį, kuriame buvo pamerktos gėlės. Jis turėtų būti švarus ir šviežias. Užsistovėjusio vandens kvapas rodo, kad gėlės čia tūnojo jau ilgokai.

 

• Venkite nenatūralių atspalvių gėlių – veikiausiai tam, kad jos atrodytų patraukliau, panaudoti dažikliai.

 

• Nepirkite ir iš anksto į celofaną įpakuotų gėlių. Paprastai celofanas taip pat tampa viena iš vystančių žiedų reanimavimo priemone: palaiko gėlės žiedus, neleidžia nukristi žiedlapiams, išgeibti lapams.

 

• Beje, kiek ilgai mokytoja ar mokytojas galės džiaugtis gėlėmis, priklauso ir nuo to, kokias gėles išrinksite. Pakankamai ilgai nevysta rožės, orchidėjos, chrizantemos, gvazdikai. Lelijos, jei greta žiedo bus ir dar neprasiskleidusių pumpurų, nevys net keletą savaičių: nubirus vieno žiedo žiedlapiams prasiskleis naujų kvapnių žiedų.


 

Susiję straipsniai

Pavasariniai efemerai: anksčiausiai pražystantys Lietuvos augalai

Ar žinote, kurios gėlės prasiskleidžia pirmosios? Kviečiame su jomis susipažinti!

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles ir jų puokštes?

Ką daryti, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis gražiai, šviežiai atrodančiomis gėlėmis? Dalinamės naudingais patarimais!

Per kiek laiko sudygsta sėklos?

Kiek dienų teks laukti, kol sudygs įvairių daržovių ir prieskoninių žolelių sėklos?