Įdomus laikas su vaikais! 5 išskirtinės laisvalaikio idėjos + gardūs tinginių receptai

Šeima leidžia laisalaikį kartu Halfpoint | Shutterstock.com

Daugelis šiuolaikinių tėvų priversti skubėti, nuolat verstis per galvą, tad reguliariai rasti laiko pabendrauti su vaikais – nelengva. Tačiau labai svarbu pasistengti, kad vaikų laisvalaikis būtų turiningas. Atminkite: jei jūs naršote telefone, o vaikas žiūri televizorių, tai nėra kartu praleistas laikas.

Tyrimais įrodyta, kad įdomi, naudinga veikla gali padidinti vaikų savivertę, daryti teigiamą įtaką mažųjų raidai, sukurti tvirtus vaikų ir tėvų ryškus.

Daugiau apie kokybišką šeimos laisvalaikį skaitykite::

Taigi, dalijamės idėjomis, ką įdomaus nuveikti. Kurkite ypatingus prisiminimus!

Neįprastos laisvalaikio veiklos gryname ore ir namuose

1. Lobių paieška

Lietuvoje sparčiai populiarėja žaidimas „Geocaching“ – tikrų lobių ieškojimas viešosiose vietose. Žaidimo tikslas – rasti nedideles talpyklas, kuriose kiti žmonės paslėpė įvairias smulkmenas. Visų pirma reikėtų apsilankyti interneto svetainėje, užsiregistruoti ir atsisiųsti žemėlapį. Norėdami rasti lobį naudokitės išmaniaisiais telefonais (daugelis jų turi GPS sekimo funkciją).

Dažniausiai lobiai būna paslėpti tarp akmenų, kokiose nors ertmėse ar tiesiog po suoleliu. „Geocaching“ lobis – tai įvairios smulkmenos, dažnai pridedama ir užrašų knygutė, kad lobio ieškotojai galėtų pažymėti, kada jie jį surado ir iš kur yra. Rastus daiktus visuomet reikia grąžinti atgal. Tai puikus būdas sudominti vaikus bei paskatinti juos daugiau laiko praleisti gryname ore.

2. Plaukimas irklentėmis arba baidarėmis ir iškyla gamtoje

Jei dar nebandėte, su vaikais vasarą būtinai paplaukiokite irklentėmis (tiesa, saugumas – būtinas, ši pramoga netiks mažiems vaikams). Palyginimui, plaukti baidarėmis galite ne tik vasarą, bet ir pavasarį bei rudenį.

Beje, baidarėms nebūtina paskirti viso savaitgalio: užteks ir trumpesnės kelių valandų išvykos be nakvynės. Jei plauksite vėsesniu oru, mažuosius įspėkite, kad atsargiau mojuotų irklais ir neapsitaškytų.

Baidarėmis dažniau plaukia draugų kompanijos, tačiau ši pramoga puikiai tinka ir šeimoms.

3. Naktinė ekskursija

Leiskitės į vakarinį / naktinį žygį arba ekskursiją su gidu. Sutemus tiek miestas, tiek gamta atrodo visiškai kitaip: tamsoje vaikščiodami net ir žinomais keliais įgyjame visiškai kitokių patirčių. Keliaudami siauromis senamiesčių gatvelėmis išgirsite daugybę lengvus šiurpuliukus keliančių pasakojimų ir istorijų. Naktį atgyja ir gamta: klausantis paukščių giesmių paaštrėja pojūčiai.

Dar viena idėja – vykti į Lietuvos etnokosmologijos muziejų stebėti žvaigždžių. Ši pramoga nudžiugins mokyklinio amžiaus vaikus.

4. Realaus dydžio vaiko portreto piešimas

Realaus dydzio portreto piesimasmollymoo.ie | pinterest.ie

Spalvinimas ar užduočių knygelės – daugeliui vaikų jau kiek pabodusi veikla. Tačiau bet kokio amžiaus vaiką tikrai sudominsite pasiūlę jam nupiešti realaus dydžio portretą. Jam prireiks vyniojamo popieriaus, tapetų likučių ar tiesiog keliolikos A4 formato lapų, kuriuos reikės suklijuoti lipnia plėvele.

Paprašykite, kad vaikas atsigultų ant popieriaus. Pieštuku ar rašikliu apvedžiokite vaiko siluetą. Jau po to duokite laisvę kūrybai: kartu su vaiku galite ne tik nupiešti drabužius, bet ir priklijuoti prie savo portreto plaukus iš siūlų, tikras sagas ir t. t.

Vėliau šiuo meno kūriniu galėsite papuošti vaiko kambarį.

5. Vaiko mylimiausio žaisliuko gimtadienis

Jei vaiko gimtadienis – dar tik po pusmečio, tačiau mažylis labai nekantrauja ir nori švęsti, šiandien pat galite surengti jo mėgstamiausio žaisliuko gimtadienį.

Pasirūpinkite muzika, padėkite vaikui pripūsti ir užrišti balionus, paruošti užkandžių, padengti stalą, sugalvoti smagių žaidimų ir kitų veiklų.

Neabejotinai vaikas jau tą pačią dieną ar po kelių dienų pasakys, kad artėja ir kito jo mėgstamo žaislo gimtadienis!

Nepamirškite užkandžių ir vaišių

Pramogaudami tiek gamtoje, tiek namuose nepamirškite ir užkandžių: juk vaikai labai greitai išalksta, o gamtoje – dukart greičiau. Puikiai tinka vieno kąsnio sumuštiniai, mini dešrelės, sūrio, daržovių lazdelės, švieži ir džiovinti vaisiai, uogos ir kt.

Pasirūpinkite ir maistingesniais desertais. Puikiai tiks sausainiai su varškės įdaru. Jiems reikės: 2 pakelių sausainių, 200 g varškės, ~130 ml riebesnės grietinėlės, 1,5 v. š. cukraus ir 1 a. š. vanilinio cukraus. Į grietinėlę suberkite cukrų, vanilinį cukrų ir išplakite iki standžių putų. Tuomet įmaišykite varškę. Gautą masę (storis – apie 1 cm) užtepkite ant sausainio ir uždenkite kitu sausainiu: turi išeiti sumuštinis. Dėkite desertą bent 2 val. į šaldytuvą.

Patarimas

Varškės masę galima paskaninti razinomis, kitų džiovintų vaisių gabalėliais, riešutais, uogomis ir kt.

Tradicijos lieka tradicijomis: gardžiausi tinginiai

6 unikalūs ir laiko patikrinti TINGINIO receptai

1 receptas

Tiek smaguriauti namuose, tiek ir pasiimti į išvykas puikiai tiks visų pamėgtas naminis klasikinis tinginys.

Jam reikės vos 4 ingredientų: 400 g sausainių, 1 skardinės kondensuoto pieno, 200 g sviesto, 5 v. š. kakavos. Visą tinginio receptą rasite čia.

2 receptas

Klasika, tik kitaip – tinginys su kondensuotu pienu. Jei mėgstate riešutus, mėgstate ne tik saldžiai, bet ir maistingai, šis tinginys – kaip tik!

Jam reikės vos 4–5 ingredientų: 400 g sausainių, 1 skardinės kondensuoto pieno, 180 g sviesto, 2 v. š. kakavos, pasirinktinai – 50 g graikinių riešutų. Visą tinginio receptą rasite čia.

3 receptas

Mmm... tinginys su daug daug karamelės! Pažįstamas, visų pamėgtas skonis, ir klasika, susipynusi su smagurių norais – karamelinis tinginys.

Jam reikės vos 3 ingredientų: 400 g sausainių, 1 skardinės karamelizuoto kondensuoto pieno, 200 g sviesto. Visą tinginio receptą rasite čia.

4 receptas

Keli skoniai viename tinginyje! Ar kada bandėte tokį – „vavorykštinį“ – tinginį, išsiskiriantį saldžių skonių jūra? Pasaka tiems, kas mėgsta klasikinius, bet išskirtinius gardėsius, – sluoksniuotas tinginys.

Jam reikės vos 5 ingredientų: 490 g sausainių, 1 skardinės saldinto kondensuoto pieno, 240 g sviesto, pusės skardinės karamelizuoto kondensuoto pieno, 2–3 šaukštų kakavos. Visą tinginio receptą rasite čia.

5 receptas

Riešutais ir razinomis papildytas – pagerintas tinginys. Juntamas švelnus šokoladas, kuris ir taip tobulą skonį paskandina riešutų ir razinų įvairovėje. Norite šventinio varianto? Recepte rasite patarimų, ką daryti, kad šis tinginys taptų velykinis ar kalėdinis!

Jam reikės 7 ingredientų: 400 g sausainių, 1 skardinės saldinto kondensuoto pieno, 150 g sviesto, 100 g juodojo šokolado, 100 g razinų, 100 g riešutų, 1 šaukšto kakavos. Visą tinginio receptą rasite čia.

6 receptas

Ar įsivaizduojate tinginį be kondensuoto pieno? Ir galbūt dievinate kavą? Klasika pereina į naujoviškumą ir gaminame kavos skonio tinginį be kondensuoto pieno. Skanu, pigu, greita ir įvertinta tikrų kavos gurmanų!

Jam reikės 6 ingredientų: 420 g sausainių, 150 g sviesto, 120 g cukraus, 100 g razinų, 100 ml pieno, 100 ml kavos, 3 šaukštų kakavos. Visą tinginio receptą rasite čia.

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.

Skelbimai

5,00 €
36 | 23,3 cm | 3 - 3½
8,00 €
40 | 12 | M