Ilgalaikis plaukų tiesinimas ir garbanojimas nėštumo metu: ar tai saugu? (80)

Ilgalaikis plaukų tiesinimas ir garbanojimas nėštumo metu frantic00 | Shutterstock.com

Daugelis moterų mielai palengvina savo dienotvarkę rinkdamosi ilgalaikį plaukų tiesinimą arba garbanojimą. Suspindėti grožiu nori ir kiekviena nėščioji.

Paradoksalu, bet labai dažnai mes norime ir to, ko negalime turėti: jei anksčiau džiaugėmės garbanotais plaukais, užsinorime tiesių, ir atvirkščiai. Tačiau pastojus jau būtina atsižvelgti ne vien tik į savo, bet ir į besivystančio mažylio sveikatą ir gerovę.

Cheminis plaukų tiesinimas ir garbanojimas: kokios tai procedūros?

Žinoma, kiekviena nėščioji gali išsitiesinti plaukus specialiomis tiesinimo žnyplėmis, tačiau šis metodas – laikinas: išsitrinkus galvą plaukus vėl tenka tiesinti. Pasirinkus ilgalaikį tiesinimą bent kelis mėnesius moterys džiaugiasi glotniomis arba garbanotomis sruogomis, ir tik po to pradeda ataugti šaknys bei procedūrą tenka kartoti.

Cheminis plaukų tiesinimas arba garbanojimas pakeičia plaukų struktūrą. Verta atkreipti dėmesį, kad galimi keli plaukų tiesinimo / garbanojimo metodai. Pavyzdžiui, pasitelkus japoniškąjį tiesinimo metodą siekiant ilgalaikio rezultato naudojama daugiau cheminių priemonių. Braziliškojo tipo plaukų tiesinimas – šiek tiek natūralesnis, nes procedūros metu naudojamas daugiausia keratinas. Jis per maždaug 2 mėn. iš plaukų pašalinamas, tad ataugdami plaukai atrodo natūraliau.

Tačiau paveikti plaukų struktūros nenaudojant cheminių medžiagų neįmanoma, todėl grožio specialistų teiginiai, kad šios procedūros yra nekenksmingos, dažnai tebūna reklaminiai triukai.

Ar ilgalaikės plaukų procedūros yra saugios vaisiui?

Kad ir kokią ilgalaikę procedūrą pasirinktumėte, turite žinoti, kad jos metu vis tiek neišvengiamai bus naudojamos cheminės medžiagos. Tad nėštumo metu protingiausia ir saugiausia tiek cheminio plaukų tiesinimo, tiek ir garbanojimo bei kitų panašių procedūrų vengti.

Turėkite omenyje, kad gražios, sveikos garbanos paprastai „nepasiduoda“ be kovos, tad naudojami gana agresyvūs chemikalai, keliantys pavojų tiek mamai, tiek ir jos įsčiose augančiam vaisiui.

Iki šiol atlikta nedaug klinikinių tyrimų, todėl nei medikai, nei grožio specialistai nežino, kaip cheminės medžiagos gali būti absorbuojamos per mamos galvos odą, kokia tikimybė, kad jos pasieks vaisių, todėl daugelis gydytojų nėščiosioms rekomenduoja turėti kuo mažesnį sąlytį su bet kokiais chemikalais.

Be to, ilgalaikis plaukų tiesinimas arba garbanojimas trunka bent valandą ir ilgiau, tad visą laiką kvėpuosite potencialiai kenksmingais garais.

Medžiagos, naudojamos tiesinant ir garbanojant plaukus ilgalaikiu metodu

 • Tiesinant plaukus cheminiu būdu plačiai naudojamas formaldehidas (taip, tai ta pati mirusiųjų balzamavimo skysčio sudedamoji dalis). Jis gali apsunkinti kvėpavimą ir netgi sukelti astmą.
 • Ciklosiloksanai – patvarios, bioakumuliacinės (besikaupiančios organizme) ir toksiškos medžiagos.
 • Parabenai, kurių aptinkama daugelyje kosmetikos priemonių, lengvai gali prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Didesnis parabenų kiekis vis tik daro neigiamą poveikį: gali sutrikdyti hormonų veiklą, susilpninti imunitetą, sukelti alergines reakcijas, bėrimus.
 • Natrio hidroksidas gali dirginti odą.
 • Dietanolaminas gali sukelti įvairias alergines reakcijas, dirginti, sausinti odą bei plaukus.
 • Ftalatai trikdo medžiagų apykaitą, silpnina imuninę sistemą. Jie itin pavojingi nėščiosioms, nes net maža jų dozė gali pakenkti vaisiaus vystymuisi.
 • Benzofenonas-3 – tai fototoksiškas UV filtras, galimai neigiamai veikiantis endokrininę sistemą.
 • Triklozanas – antibakterinė medžiaga, taip pat kenkianti endokrininei sistemai.

Taigi visos šios cheminės medžiagos yra potencialiai pavojingos sveikatai ir aplinkai, gali sutrikdyti nėščiosios endokrininę sistemą (kurios tinkamas funkcionavimas yra sveiko, normalaus nėštumo pagrindas), kvėpavimo sistemą ar odos apsauginę funkciją, taip pat – ir pakenkti vaisiaus vystymuisi.

Rizika nėščiosioms, tiesinančioms ar garbanojančioms plaukus cheminiu būdu

 • Endokrininės sistemos sutrikimai, astmos paūmėjimas. Nėštumo metu chemikalai, naudojami atliekant ilgalaikes plaukų procedūras, gali sutrikdyti vitamino D sintezę, nėščiosios ir vaisiaus skydliaukės hormonų veiklą. Tai gali sukelti priešlaikinį gimdymą, preeklampsiją, cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, kūdikių kriptorchizmą (sėklidžių nusileidimą) ir hipospadiją (netinkamą šlaplės vietą), ilgalaikes vystymosi problemas, kurios tęsiasi kūdikystėje ir vaikystėje.

 • Kai kurios cheminės medžiagos, naudojamos tiesinant ir garbanojant plaukus ilgalaikiu būdu, gali būti absorbuojamos per galvos odą arba įkvepiamos ir gali sutrikdyti vaisiaus vystymąsi.
 • Nėščiosios galvos odos sudirginimas. Stiprūs chemikalai gali pabloginti galvos odos būklę, sudirginti ir pažeisti odą.

Kada vėl bus galima atlikti ilgalaikes plaukų procedūras?

Daugelis specialistų pataria kontroversiškai vertinamas grožio procedūras nukelti po gimdymo, tačiau jei gimdyvė kūdikį žindo, vėlgi tai nėra pakankamai saugu.

Taigi ir čia galima pritaikyti universalią taisyklę: jei abejojate, geriau palaukti.

Kokios ilgalaikių plaukų procedūrų alternatyvos galimos nėštumo metu?

Gydytojai nėštumo metu pataria plaukus tiesinti specialiomis žnyplėmis: nors ilgalaikio efekto ir nepasieksite, bet nepakenksime savo augančiam mažyliui.

Jei dvejojate, ar kokią nors procedūrą atlikti nėštumo metu yra saugu, visada pasitarkite su gydytoju ir grožio paslaugų teikėju.

Taip pat skaitykite:

Susiję straipsniai

Būsimas mamas kviečiame burtis į pokalbių grupes

Būsimos mamos „Tėvų darželio“ forume buriasi į pokalbių grupes pagal vaikučio gimimo metus ir mėnesį. Laukiatės? Kviečiame prisijungti?

Nėštumas paauglystėje: kokie 5 didžiausi iššūkiai tenka jaunoms mamoms?

Sužinojusios apie neplanuotą nėštumą, paauglės svarsto, ką daryti toliau. Vienas lemiamų klausimų – ar mergina yra pasiruošusi auginti kūdikį?

Miegas besilaukiant: specialistės pataria kaip kokybiškai pailsėti

Nors besilaukiant labai dažnas linkėjimas būna „miegok, kol gali“, paradoksalu, bet dažną nėštukę visgi kamuoja miego iššūkiai.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Bauble parašė:
  O daretes kada ta tiesinima? As dariausi, ten gi smarve didziausia, tada visus langis bjbo atidarius ta mergina ir viatiek asaros riedejo man, nebuco kuo kvepuot, t…

  Jo dariausi prie 2 metus kartą... taip ir man graužė akis, smirrėjo, bet paskui kirpėja įjumgė kažkokį aparatą ir tas ištraukė iš paralpos visus tuos erzinančius garus. Tada jau normaliai buvo galima būt. Taip, procedūra netrumpa. Vargstu su plaukais - žiauriao veliasi, pučiasi, todėl ir ėmiau galvot apievtą tiesinimą.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Bauble parašė:
  O daretes kada ta tiesinima? As dariausi, ten gi smarve didziausia, tada visus langis bjbo atidarius ta mergina ir viatiek asaros riedejo man, nebuco kuo kvepuot, t…

  Jo dariausi prie 2 metus kartą... taip ir man graužė akis, smirrėjo, bet paskui kirpėja įjumgė kažkokį aparatą ir tas ištraukė iš paralpos visus tuos erzinančius garus. Tada jau normaliai buvo galima būt. Taip, procedūra netrumpa. Vargstu su plaukais - žiauriao veliasi, pučiasi, todėl ir ėmiau galvot apievtą tiesinimą.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Dziulyte parašė:
  Nezinau, koks teisingas ats, bet ten issiskiria formaldehido dujos, kurios labai kenkia kvepavimo takams, patenka ant odos, todel namo kazkiek vis tiek parsinesit i…

  Aš ir neprisiruošiu, bet reik kažkaip nueitvir nusidažyt plaukus. O su tuontiesijimu gal palauksiu dar..

 4. stasike
  stasike prieš 8 m.

  Deja Vu parašė:
  Jo dariausi prie 2 metus kartą... taip ir man graužė akis, smirrėjo, bet paskui kirpėja įjumgė kažkokį aparatą ir tas ištraukė iš paralpos visus tuos erzinančius ga…

  O geras, jūsų plaukams tinkantis kondicionierius negelbėja?

 5. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 8 m.

  Deja Vu parašė:
  Jo dariausi prie 2 metus kartą... taip ir man graužė akis, smirrėjo, bet paskui kirpėja įjumgė kažkokį aparatą ir tas ištraukė iš paralpos visus tuos erzinančius ga…

  Pabandykit alieju plaukams. As neseniai nusipirkau ir negaliu atsidziaugt