Indrė Stonkuvienė apie auklėjimą: „Mes šnekame su vaikais apie viešumą“

Paprasta bendravimo taisyklė, auklėjant vaikus, – būti atviram Paprasta bendravimo taisyklė, auklėjant vaikus, – būti atviram

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau devintąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su viena ryškiausių nuomonės formuotojų Lietuvoje Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimo būdą, garsumo kainą, influenciariavimo užkulisius ir santykį su vaikais, kai jie mato šį ryškų pasaulį iš arti.

Garsi, užimta, veikli mama. Ar įmanoma tuo pat metu būti aktyvia visuomenėje moterimi ir gera mama? Kaip neapsikrauti ir nepamesti ryšio su vaikais, kai esi įžymi?

Ar bendraamžiai „nebaudžia“ vaikų už jų tėvus? 

Nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė atskleidžia paprastas bendravimo taisykles, auklėjant vaikus, ir viena pagrindinių – būti atviram. Anot Indrės, mažų mažiausiai sąžininga, kad visą informaciją vaikai sužinotų ne iš spaudos, kitų, o tėvų. „Mes su vaikais dabar šnekam <...> apie viešumą“, – sako moteris ir akcentuoja, kad buvo laikas, kai vaikus išleisti vienus buvo pavojinga.

Tačiau viskas turi savo kainą. Indrė prisimena, kai, išsijungus kameroms ir išgirdus klausimą „Kaip tu jautiesi, kai tavo vyras ant scenos glėbesčiuojasi su kita moterimi?“, apniuko ir skausmas, ir liūdesys. „Mūsų niekas nemokino“, – sako Indrė, turėdama galvoje, kaip iš pat pradžių reikėjo priimti tą garsumą.

Indrė Stonkuvienė „Tėvai paprastai“ pasakė, kad vaikai – pirmieji viską turi sužinoti iš tėvų lūpų. Kaip apsaugoti garsių tėvų vaikus nuo viešumo ir patyčių:

Indrė Stonkuvienė: „Normalu ir sąžininga vaikų atžvilgiu su jais šnekėtis“

Indrė prisimena dukrai Cecilijai ištartą frazę: „O ten tavo mama turi naują tėtį, va, čia tavo bus tėtis.“ Tačiau vaikas, su kuriuo šnekama atvirai, moka apsiginti: „Ne, aš turiu tėtį, o čia yra mano mamos meilė ir mano naujas draugas.“ Indrė sako nujaučianti, kur gali kilti keblumų ir atvirai kalbėdamasi su vaikais stengiasi jų išvengti.

 mes nesureikšminame. Mes kalbame, kad tai yra mūsų darbas ir veikla.“ Anot Indrės, iškyla tik vienas „momenčiukas“, taigi tai akcentuojama ir vaikams, kad „galimai žmonės mus gali atpažinti, prieiti ir nusifotografuoti“. Moteris sako, kad šeimoje sutinkami garsūs televizijos veidai šiandien vaikams yra savaime suprantami ir jie į juos net nereaguoja.

Visą tinklalaidę apie Indrę Stonkuvienę, jos aktyvų gyvenimą, influenceriavimo užkulisius, santykius su vaikais žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale.

Sužinokite, kaip Indrė išlaiko pusiausvyrą auklėdama vaikus:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome tinklalaidėje:

00:01 – pašnekovių bei temos pristatymas

03:00 – Indrės Stonkuvienės motinystės istorija

06:00 – kiekvienai mamai svarbu atrasti tai, kas tinka jai

10:00 – moteriškos iniciatyvos ir jų svarba

17:00 – darbas, vaikų auginimas ir viešumas

23:00 – kita viešumo pusė

28:00 – vaikai, gyvenantys su įžymiais tėvais: kaip juos auklėti?

34:00 – nemokami daiktai už reklamą: iliuzija, kad daug dalykų pasaulyje yra tiesiog nemokami?

41:00 – „Lietuvos draudimo“ sukurta dainelė labai gelbsti valant dantis

43:00 – ar vaikai nori tų pačių profesijų, kaip ir jų tėvai?

48:00 – svarbu neprimetinėti vaikui savo požiūrio, o tiesiog jam padėti

53:00 – kaip kurti ryšį su vaikais?

55:00 – kodėl svarbu klausytis vaiko, bandyti suprasti, neteisti ir kalbėtis

Susiję straipsniai

Ineta Stasiulytė: „Žiūrint į kitas šeimas, darėsi baisu“

Ineta prisipažino, kad labai norėjo ateiti pakalbėti į „Tėvai paprastai“, nes mano, kad čia – būtent ta platforma, kur tėvai gali išgirsti tėvus.

Apie garsumo kainą su Indre Stonkuviene: „Mes per vieną naktį tapome vieši“

Simonas Urbonas kalbasi su influencere Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimą ir garsumo kainą.

5 dalykai, dėl kurių niekada neverta kovoti su vaikais

Visi mes norime tik paties geriausio savo atžaloms. Deja, neretai persistengiame. Juk yra dalykų, dėl kurių neverta piršti vaikams savo nuomonės.