Indrė Trusovė – atvirai apie psichologinę būseną po gimdymo ir planus dėl vaikų

Ar Indrė dar iki gimdymo planavo, kiek norės vaikų? Ar Indrė dar iki gimdymo planavo, kiek norės vaikų?

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti. Tema, kuri aktuali kiekvienai du ar daugiau vaikų auginančiai šeimai: kaip auginti du vaikus ir kaip rasti aukso viduriuką juos auklėjant?

Kalbamės su dietiste, nuomonės formuotoja, verslininke, mamyte Indre Trusove ir psichologe, knygų autore Egle Lukinaite-Vaičiurgiene, kuri visai neseniai parašė knygą „Dviejų vaikų mama“. Jeigu rašome knygas, vadinasi, turime apie ką kalbėti, tiesa?..

Plačiau skaitykite:

„Niekada neturėjau savybės nusistatyti vaikų skaičiaus“

Ar Indrė dar iki gimdymo planavo, kiek norės vaikų? Žinoma moteris sako, kad neturėjo įpročio apie tai svajoti, tačiau sutikus savo gyvenimo meilę natūraliai ir greitai atėjo vaikų tema. Visgi pora nekalbėjo ir neaptarė vaikų skaičiaus.

Situacija pasikeitė Indrei pagimdžius dukrą. Tiesa, gimdymas buvo išskirtinai sunkus, ir tai labai atsiliepė moters psichologinei būsenai. „Tada aš atsimenu, ligoninėje, jau kai išrašinėjo, Airijoje gimdžiau, ir sesutė sako „tai iki greito“, ir aš atsakiau „iki niekada“.

Indrė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad „susiskaičiuoti“ vaikus niekada nebuvo jos prioritetas:

Poros lūkesčius dėl vaikų reikėtų aptarti dar iki santuokos

Dukra buvo devynių mėnesių, kai šeima išsikraustė gyventi į Ameriką. Tuo metu, prisimena Indrė, tapo aktualus klausimas apie šeimos pagausėjimą: „Atsimenu, mes vaikštome vakare, vyras sako „kaip įdomu bus, kai turėsime du.“ Tuo laikotarpiu moteris net negalvojo apie antrą vaiką, tačiau vyras paragino „nusiteikti“.

Tąkart žinoma moteris susiginčijo su vyru ir ėmė savęs klausinėti, kaip tokio svarbaus klausimo neaptarė iki vestuvių. Visgi planai apie antrą vaiką atsirado tik gydytojui pranešus apie tam tikras medicinines indikacijas.

Apie skirtingų vaikų auklėjimą, vaiko paruošimą brolio / sesės atėjimui ir kiekvienos mamos kasdienybę bei iššūkius kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:26 – sunkiau su vienu ar dviem vaikais?

07:07 – iššūkiai, turint kelis vaikus

11:22 – ką daryti, kai vaikai visiškai skirtingi

15:00 – visuomenės spaudimas turėti vaikų

19:30 – lūkesčiai vaikams

26:19 – nerimas dėl vaikų ir kodėl jie pykstasi

34:38 – kaip paruošti vaiką kito vaiko atėjimui

43:07 – kaip apsispręsti dėl vaikų skaičiaus

Susiję straipsniai

Živilė Vaškytė-Lubienė grįžusi į darbą išgirdo: „Ar nėra dingę įgūdžiai?“

Sutuoktinių pažinties istorija – ypatinga. Moteris prisipažįsta, kad niekada net nepagalvojo, kad su menininku galėtų kurti šeimą.

4 vaikų mama Reda apie šeimos finansus: „Reikia pinigų, ir jie atsiranda“

Redos istorija atskleis, kaip kartais nemokėjimas valdyti laiko ar nesikalbėjimas gali griauti šeimos santykius. Visos šeimos panašios.

Augustė apie sūnaus auklėjimą: „Mamos žodis ne yra ne“

Augustė, paklausta, kaip pavyksta sutarti su sūnumi, sako, būna visko, tačiau džiaugiasi, kad tas vertybes, kurias nori įskiepyti, pavyksta.