Indrės Trusovės dukra mamos žingsnio nesuprato: „Daiktus neši, kai aš gavau brolį?“

Pavydo pavyks išvengti, jei tarp vaikų bus mažas amžiaus skirtumas? Pavydo pavyks išvengti, jei tarp vaikų bus mažas amžiaus skirtumas?

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti. Tema, kuri aktuali kiekvienai du ar daugiau vaikų auginančiai šeimai: kaip auginti du vaikus ir kaip rasti aukso viduriuką juos auklėjant?

Kalbamės su dietiste, nuomonės formuotoja, verslininke, mamyte Indre Trusove ir psichologe, knygų autore Egle Lukinaite-Vaičiurgiene, kuri visai neseniai parašė knygą „Dviejų vaikų mama“. Jeigu rašome knygas, vadinasi, turime apie ką kalbėti, tiesa?..

Plačiau skaitykite:

Pavydo scenų pavyks išvengti, vaiką „papirkus“ dovanomis?

Kaip „teisingai“ reikėtų elgtis, kad vyresnysis brolis ar sesė nepavydėtų į šeimą atėjusiam mažajam? Ko tik mums netekę girdėti ar daryti: pavydo pavyks išvengti, jei tarp vaikų bus mažas amžiaus skirtumas, reikia vežti dovanėles iš ligoninės, kurias neva siunčia naujasis šeimos narys...

Tačiau Indrės Trusovės šeimoje dovanų pirkimas dukrai, pasitinkant brolį iš ligoninės, nepasiteisino. Tėvai buvo girdėję, kad būtina nupirkti dovaną vyresniam vaikui, tačiau, prisimena mama, dukra į tai atsakė taip, kad jos žodžių nepavyks pamiršti visą gyvenimą: „Tu rimtai? Man kažkokius čia daiktus neši, kai aš gavau brolį?“

Indrė „Tėvai paprastai“ sako, kad buvo girdėjusi, jog vyresniam vaikui reikia nupirkti dovaną, pasitinkant brolį, tačiau dukra to nesuprato:

Svarbiausia – įtraukti pirmagimį į visa tai, kas vyksta

Psichologė Eglė Lukinaitė-Vaičiurgienė sako, kad jau nuo nėštumo pradžios reikėtų įtraukti vaiką į tai, kas vyksta šeimoje: „Jeigu galima, eiti kartu į echoskopus, pasakoti apie tai, kaip vaikas pilve auga, skaityti literatūrą apie tai, žiūrėti filmus apie tai, pasakoti apie gimdymą, kaip gimsta vaikas, kaip jis atsiranda fiziškai, galima net žiūrėti estetiškus gimdymo vaizdo įrašus.“

Anot specialistės, vaiką reikia kuo labiau įtraukti į procesą, nes kuo jis labiau dalyvauja, tuo labiau jaučiasi esąs visko dalimi. Nereikėtų jam leisti jaustis taip, lyg „ištiko dalykas“. Taigi pirma, apie ką turėtų galvoti tėvai, laukdamiesi antro vaiko, – pirmojo emocinę gerovę, vadinasi, nėštumo metu įtraukti kuo labiau vyresnę atžalą ir pasakoti apie realybę, nes vaikui tai „nelabai geras dalykas, jam pasikeičia visas pasaulis“.

Plačiau skaitykite:

Apie skirtingų vaikų auklėjimą, vaiko paruošimą brolio / sesės atėjimui ir kiekvienos mamos kasdienybę bei iššūkius kalbamės „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:26 – sunkiau su vienu ar dviem vaikais?

07:07 – iššūkiai, turint kelis vaikus

11:22 – ką daryti, kai vaikai visiškai skirtingi

15:00 – visuomenės spaudimas turėti vaikų

19:30 – lūkesčiai vaikams

26:19 – nerimas dėl vaikų ir kodėl jie pykstasi

34:38 – kaip paruošti vaiką kito vaiko atėjimui

43:07 – kaip apsispręsti dėl vaikų skaičiaus

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.