Ineta Stasiulytė: „Žiūrint į kitas šeimas, darėsi baisu“

Ineta Stasiulytė: „Atėjau čia, nes man rūpi“ Ineta Stasiulytė: „Atėjau čia, nes man rūpi“

„Tėvai paprastai“ studijoje, kurioje pašnekovus tėtis Simonas kalbina jau 57-ąjį kartą, vieši ilgai laukta viešnia – teatro ir kino aktorė, dviejų vaikų mama Ineta Stasiulytė. Profesionalias įžvalgas teikia mūsų mylima „Tėvų darželio“ bičiulė, konferencijos ir projekto „Tėvai ryšyje“ sumanytoja, tėvų konsultantė, lektorė Renata Cikanaitė.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Plačiau skaitykite:

Ineta Stasiulytė nori pranešti žinutę

Ineta prisipažino, kad labai norėjo ateiti pakalbėti į „Tėvai paprastai“, nes mano, kad čia – būtent ta platforma, kur tėvai gali išgirsti tėvus, juolab kai visuomenėje didėja smurto atvejų prieš vaikus. Daugybė istorijų, kurias šiandien prisimins ir apie kurias pasakos Ineta, – iš atostogų Turkijoje, stebint tėvus ir jų elgesį su vaikais. Smurtas prieš vaikus – vyksta, ir jis vyksta skaudžiausiomis vaikams formomis...

Ineta Stasiulyte_Tevai paprastaiIneta Stasiulytė, Simonas Urbonas, Renata Cikanaitė

„Atėjau čia, nes man rūpi“

„Turkijos šeimų viešbutyje, – pasakoja Ineta, – sutikau daugybę šeimų su vaikais, ir aš pamačiau dabartinę situaciją.“ Moteriai vis dar skaudu prisiminti visas matytas situacijas, ypač tą vieną „formą“, kuria gyvena dauguma tėvų, – smurto formą. „Stebėjau, man darėsi baisu ir kraupu, ir aš supratau vieną dalyką: šitie žmonės grįš į savo namus po šitų tobulų atostogų, užsidarys savo kambariukuose, ir toliau jie tai tęs, ką jie daro prie baseino, restoranuose – jie gyvens lygiai taip pat.“

Plačiau skaitykite:

„Aš pastebėjau, ir mane tai sukrėtė“ 

Ineta sako, kad šiandien jos dalyvavimo laidoje tikslas – savo pokalbiu ir pastebėjimais įkvėpti tėvus keistis. Šiandien ji mato problemą ne tėvuose ar vaikuose, o sugebėjime patirti laimę. „Jeigu tėvai „užsiknisę ir neberanda energijos džiaugtis vaikų auginimu ir apskritai – vienas kitu, tai pasiūlydama ar pafantazuodama apie žingsnius, kaip jie galėtų keisti savo savijautas, <...> galbūt jie atsigręš ir užaugins laimingą vaiką.“

Laidoje išgirsime tas esmines situacijas, kurias išvydusi Ineta suprato, kad žūtbūt reikia kažką daryti, tylėti nebegalima... Ir svarbiausia – sužinosime, kaip galime padėti sau ir vaikams.

Apie smurtą prieš vaikus ir atostogas, kurių metu buvo pastebėti baisūs dalykai, kalbamės su aktore, dviejų mergaičių mama Ineta Stasiulyte „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

Blue Iron gelezis

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

02:02 – istorijos kelia siaubą

17:43 – elgesys su vaikais

26:35 – tėvai gali keistis

33:17 – asmeninė situacija

42:06 – smurto statistika

47:14 – kaip elgtis su vaiku

55:20 – Frėjos gimtadienis

59:55 – smurtas prieš vaikus

01:05:35 – neauklėkime tėvų

01:10:18 – suteikime pilnatvę vaikui

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Indrė Stonkuvienė apie auklėjimą: „Mes šnekame su vaikais apie viešumą“

Simonas Urbonas kalbasi su influencere Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimą ir garsumo kainą.

Kristina Savickytė atvirai apie vaikystėje patirtą tėčio smurtą

Kristina Savickytė: „Kai kildavo sunkumų su vaikais, tada mano tėtė imdavosi diržo, o jei kaime nebūdavo diržo – tai rykštės, ir mušdavo mus.“

Vaikas gali atpažinti seksualinį smurtą: kaip elgtis tėvams?

Anot Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės, tėvų pyktis, sužinojus, kad prie vaiko buvo priekabiauta, – sveika reakcija.