Infekcijos nėštumo metu (118)

Gerk spanguolių sultis. Jos stabdo bakterijų dauginimąsi.

Šlapimo takų infekcijos (ŠTI) yra dažniausiai nėštumo metu pasitaikančios bakterinės infekcijos. Paprastai bakterijos iš išangės patenka į šlaplę ir nukeliauja aukštyn į šlapimo pūslę, kur toliau dauginasi. Kartais tai baigiasi šlapimo puslės uždegimu (cistitu). Iš dalies taip atsitinka dėl padidėjusio progesterono kiekio, nes jis atpalaiduoja šlapimo sistemą ir pūslę, šlapimas dėl to ilgiau užsilaiko organizme ir duoda bakterijoms daugiau laiko daugintis. ŠTI simptomai yra tokie: skausmas, nemalonus jausmas ar deginimas šlapinantis, skausmas, maudimas apatinėje pilvo dalyje. Pats šlapimas gali būti drumstas, neįprasto kvapo, o šlapintis norisi dažniau nei paprastai.

Bakterinė vaginozė (BV) yra lytinių organų infekcija, kurią sukelia makštyje esančios bakterijos. Šių bakterijų aptinkama ir nesergant bakterine vaginoze, tačiau tuomet jų būna gerokai mažiau. Kartais bakterinė vaginozė būna beveik nepastebima – apie pusė moterų, sergančių BV, nejaučia jokių simptomų. Kitais atvejais pagausėja balkšvų ar pilkšvų išskyrų, skleidžiančių nemalonų gendančios žuvies kvapą, labiausiai išryškėjantį po sueities. Taip pat gali niežėti tarpvietę.

Kandidamikozė yra labai paplitusi infekcija, o pastojus jos tikimybė dar labiau padidėja. Kandidamikozę sukelia Candida šeimos grybelis. Jis randamas kas trečios moters makštyje ir problema tampa tik tuomet, kai ima sparčiau daugintis ir užgožia kitus mikroorganizmus. Pastojus padidėjęs estrogenų kiekis skatina sparčiau gamintis glikogeną – taip sukuriama palankesnė terpė šiam grybeliui daugintis. Kai kurie mokslininkai mano, kad ir patys estrogenai skatina grybelio augimą ir padeda jam lengviau prikibti prie makšties sienelių.

Ar šios infekcijos kelia pavojų kūdikiui?

Yra ryšys tarp bakterinės vaginozės ir priešlaikinio gimdymo bei priešlaikinio vaisiaus vandenų dangalo (amniono) plyšimo. Jei yra priešlaikinio gimdymo tikimybė, tave prižiūrintis medikas turėtų atlikti tyrimą dėl bakterinės vaginozės. Jei tyrimo rezultatas būtų teigiamas, gydytojas paskirs gydymą. Jei priešlaikinio gimdymo tikimybės nėra, o tu nejauti bakterinės vaginozės simptomų, tyrimas greičiausiai nebus atliktas.

Jei šlapimo takų infekcija yra gydoma, viskas turėtų būti gerai. Negydoma šlapimo takų infekcija gali sukelti inkstų infekciją, o tai gali pereiti į rimtą ligą ir padidinti priešlaikinio gimdymo tikimybę. Jei sergi ŠTI, tave prižiūrintis gydytojas greičiausiai paskirs antibiotikų, kuriuos saugu vartoti nėštumo metu. Toks gydymas tikriausiai palengvins būklę per keletą dienų, tačiau nepamiršk, kad būtina išgerti visus gydymo kursui paskirtus vaistus, kitaip ne visos bakterijos bus sunaikintos ir liga gali atsinaujinti.

Kandidamikozė kūdikiui nekenkia. Jei ši problema bus gimdymo metu, yra nedidelė tikimybė, kad kūdikis pasigaus infekciją ir susirgs pienlige. Pienlige sergančio kūdikio burnytėje atsiranda balkšvų lopinėlių. Tai nėra pavojinga ir lengvai išgydoma.

Kaip išvengti šių infekcijų?

 • Dėvėk orui laidžius medvilninius apatinius; venk ankštų apatinių, kelnių, taip pat aptemptų pėdkelnių.
 • Miegok be apatinių, kad oras lengvai patektų į lytinių organų sritį.
 • Venk sūkurinių vonių (jacuzzi), ilgų maudynių ir kuo trumpiau būk su šlapiu maudymosi kostiumėliu.
 • Venk aromatizuotų muilų, skalbimo priemonių, intymiai higienai skirtų prausiklių.
 • Visuomet šluostyk tarpvietę judesiu link išangės.
 • Valgyk jogurtus, kurių sudėtyje yra gyvų Lactobacillus acidophilus bakterijų, – tai gali padėti atkurti natūralią makšties mikroflorą.
 • Per dieną išgerk bent 1,5 litro vandens.
 • Gerk spanguolių sultis. Jos stabdo bakterijų dauginimąsi. 
 • Nekentėk, jei nori šlapintis, o šlapindamasi pasilenk į priekį – tai padės visiškai ištuštinti pūslę.

Naujausi komentarai

 1. Samanta@@@
  [email protected]@@ prieš 7 mėn.

  vitalija24 parašė:
  Sveikos, atsirado pas mane viena problemėlė. Esu neščia 21 savaite, mane užpuolė makšties niežulys, bet ne kasdien jis pasireiškia, viena diena blogai, kita jau nie…

  Reikia plauti tris kartus per diena soda su siltu vandeniu nuo pienlyges. Vienas saukstas sodos i bliuduka ir be jokiu muilu. Pirmas vaistas toms problemoms

 2. Meshka
  Meshka prieš 6 mėn.

  Jus-tea parašė:
  Visoms busimoms Mamos is savo patirties nuosirdziai linkiu nuodugniai ir kantriai gydytis infekcijas,negalvojant, kad "o gal as liaudiskai ir naturaliai" . Mano ist…

  Man nestumo metu irgi pastoviai slapimo paselyje rasdavo e.coli ir dar euterococcus fecalis Teko pora kursu antibiotiku sugerti.

 3. User has not uploaded an avatar
  Greckelis prieš 6 mėn.

  Sveikos, man dabar mazdaug 6-7 nėštumo savaitė, gyvenu UK. Po tyrimu rado chlamidijų...? Su draugu kartu esame apie 2 metus ir tiek as tiek jis nalieva tikrai nėjom tai kaip butent dabar as ju pasigavau... Išrašė antibiotikų nėščiosioms ir esu jau 3 gydymo dienoj iš 7. Klausimas ar pati infekcija tures kokios įtakos vaikučiui, ir ar yra tikimybė mums jį prarasti?

 4. Panache
  Panache prieš 4 mėn.

  Sveikos,

  gal galite pakomentuoti tyrimo rezultatus. tyrė šlapimo pasėlį.

 5. User has not uploaded an avatar
  Orchideja1980 prieš 3 d.

  Meshka parašė:
  Man nestumo metu irgi pastoviai slapimo paselyje rasdavo e.coli ir dar euterococcus fecalis Teko pora kursu antibiotiku sugerti.

  Panache parašė:
  Sveikos,

  Baisi bakterija. As ją irgi turiu, tai ryt guluos į ligoninę