Infekcijos nėštumo metu (119)

Gerk spanguolių sultis. Jos stabdo bakterijų dauginimąsi.

Šlapimo takų infekcijos (ŠTI) yra dažniausiai nėštumo metu pasitaikančios bakterinės infekcijos. Paprastai bakterijos iš išangės patenka į šlaplę ir nukeliauja aukštyn į šlapimo pūslę, kur toliau dauginasi. Kartais tai baigiasi šlapimo puslės uždegimu (cistitu). Iš dalies taip atsitinka dėl padidėjusio progesterono kiekio, nes jis atpalaiduoja šlapimo sistemą ir pūslę, šlapimas dėl to ilgiau užsilaiko organizme ir duoda bakterijoms daugiau laiko daugintis. ŠTI simptomai yra tokie: skausmas, nemalonus jausmas ar deginimas šlapinantis, skausmas, maudimas apatinėje pilvo dalyje. Pats šlapimas gali būti drumstas, neįprasto kvapo, o šlapintis norisi dažniau nei paprastai.

Bakterinė vaginozė (BV) yra lytinių organų infekcija, kurią sukelia makštyje esančios bakterijos. Šių bakterijų aptinkama ir nesergant bakterine vaginoze, tačiau tuomet jų būna gerokai mažiau. Kartais bakterinė vaginozė būna beveik nepastebima – apie pusė moterų, sergančių BV, nejaučia jokių simptomų. Kitais atvejais pagausėja balkšvų ar pilkšvų išskyrų, skleidžiančių nemalonų gendančios žuvies kvapą, labiausiai išryškėjantį po sueities. Taip pat gali niežėti tarpvietę.

Kandidamikozė yra labai paplitusi infekcija, o pastojus jos tikimybė dar labiau padidėja. Kandidamikozę sukelia Candida šeimos grybelis. Jis randamas kas trečios moters makštyje ir problema tampa tik tuomet, kai ima sparčiau daugintis ir užgožia kitus mikroorganizmus. Pastojus padidėjęs estrogenų kiekis skatina sparčiau gamintis glikogeną – taip sukuriama palankesnė terpė šiam grybeliui daugintis. Kai kurie mokslininkai mano, kad ir patys estrogenai skatina grybelio augimą ir padeda jam lengviau prikibti prie makšties sienelių.

Ar šios infekcijos kelia pavojų kūdikiui?

Yra ryšys tarp bakterinės vaginozės ir priešlaikinio gimdymo bei priešlaikinio vaisiaus vandenų dangalo (amniono) plyšimo. Jei yra priešlaikinio gimdymo tikimybė, tave prižiūrintis medikas turėtų atlikti tyrimą dėl bakterinės vaginozės. Jei tyrimo rezultatas būtų teigiamas, gydytojas paskirs gydymą. Jei priešlaikinio gimdymo tikimybės nėra, o tu nejauti bakterinės vaginozės simptomų, tyrimas greičiausiai nebus atliktas.

Jei šlapimo takų infekcija yra gydoma, viskas turėtų būti gerai. Negydoma šlapimo takų infekcija gali sukelti inkstų infekciją, o tai gali pereiti į rimtą ligą ir padidinti priešlaikinio gimdymo tikimybę. Jei sergi ŠTI, tave prižiūrintis gydytojas greičiausiai paskirs antibiotikų, kuriuos saugu vartoti nėštumo metu. Toks gydymas tikriausiai palengvins būklę per keletą dienų, tačiau nepamiršk, kad būtina išgerti visus gydymo kursui paskirtus vaistus, kitaip ne visos bakterijos bus sunaikintos ir liga gali atsinaujinti.

Kandidamikozė kūdikiui nekenkia. Jei ši problema bus gimdymo metu, yra nedidelė tikimybė, kad kūdikis pasigaus infekciją ir susirgs pienlige. Pienlige sergančio kūdikio burnytėje atsiranda balkšvų lopinėlių. Tai nėra pavojinga ir lengvai išgydoma.

Kaip išvengti šių infekcijų?

 • Dėvėk orui laidžius medvilninius apatinius; venk ankštų apatinių, kelnių, taip pat aptemptų pėdkelnių.
 • Miegok be apatinių, kad oras lengvai patektų į lytinių organų sritį.
 • Venk sūkurinių vonių (jacuzzi), ilgų maudynių ir kuo trumpiau būk su šlapiu maudymosi kostiumėliu.
 • Venk aromatizuotų muilų, skalbimo priemonių, intymiai higienai skirtų prausiklių.
 • Visuomet šluostyk tarpvietę judesiu link išangės.
 • Valgyk jogurtus, kurių sudėtyje yra gyvų Lactobacillus acidophilus bakterijų, – tai gali padėti atkurti natūralią makšties mikroflorą.
 • Per dieną išgerk bent 1,5 litro vandens.
 • Gerk spanguolių sultis. Jos stabdo bakterijų dauginimąsi. 
 • Nekentėk, jei nori šlapintis, o šlapindamasi pasilenk į priekį – tai padės visiškai ištuštinti pūslę.

Naujausi komentarai

 1. Meshka
  Meshka prieš 1 m.

  Jus-tea parašė:
  Visoms busimoms Mamos is savo patirties nuosirdziai linkiu nuodugniai ir kantriai gydytis infekcijas,negalvojant, kad "o gal as liaudiskai ir naturaliai" . Mano ist…

  Man nestumo metu irgi pastoviai slapimo paselyje rasdavo e.coli ir dar euterococcus fecalis Teko pora kursu antibiotiku sugerti.

 2. User has not uploaded an avatar
  Greckelis prieš 1 m.

  Sveikos, man dabar mazdaug 6-7 nėštumo savaitė, gyvenu UK. Po tyrimu rado chlamidijų...? Su draugu kartu esame apie 2 metus ir tiek as tiek jis nalieva tikrai nėjom tai kaip butent dabar as ju pasigavau... Išrašė antibiotikų nėščiosioms ir esu jau 3 gydymo dienoj iš 7. Klausimas ar pati infekcija tures kokios įtakos vaikučiui, ir ar yra tikimybė mums jį prarasti?

 3. Panache
  Panache prieš 1 m.

  Sveikos,

  gal galite pakomentuoti tyrimo rezultatus. tyrė šlapimo pasėlį.

 4. User has not uploaded an avatar
  Orchideja1980 prieš 1 m.

  Meshka parašė:
  Man nestumo metu irgi pastoviai slapimo paselyje rasdavo e.coli ir dar euterococcus fecalis Teko pora kursu antibiotiku sugerti.

  Panache parašė:
  Sveikos,

  Baisi bakterija. As ją irgi turiu, tai ryt guluos į ligoninę

 5. EVELIN4IK
  EVELIN4IK prieš 10 mėn.

  Sveikos busimos mamytės,
  Papasakoti noriu apie savo pirmo neštumo bėdas. Gal kažkam panaši situacija ir esate pasimetusi, kaip buvau aš...
  Šlapimo pasėlije rado bakteriją, kuri atsirado kaip supratau dėl to, kad šlapimas neštumo metu ilgiau užsilakė inkstuose kur jos laimingai dauginosi. Pakilo temperatura 38.5 pradėjo skaudėti dešnį šoną. Nuvažiavau iš karto pas ginekologę, iš jos su greitaja į antakalnio klinikas. Diagnozė, dešnio inksto pelonifritas, Amoxicilino antibiotiką leido į vėną, lašalinės, po 7 dienų namo ir toliau kursas Amoxicilino tablėtėm. Pagerėjo, susitvarkė, bet po 6 savaičių viskas pasikartojo, vėl amoksicilinas, vėl namo ir po 5 dienų vėl grižau su tais pačiais simptomais... pakeitė antibiotiką ir Urologas Sabalis pasiūlė stentuoti inkstą, kad liga nesikartotu ir vaikelis gautu mažiau antibiotikų... buvo 2013 metai, internete vyras uždraudė skaityti forumus ir straipsnius, kad nesugalvuočiau dar daugiau ligų ir bėdų... tad viską skaitė jis, atspausdino rastus straipsnius ir paskate nusprendėm stentuoti inkstą.
  Baisiausiai buvo pirmom valandom po "proceduros", nes man buvo pilna anestezija, kad mėgočiau aš ir mano sunelis. Atsibundu ir laukiu kada mano pilvo gyventojas atsibus, o jis miega ir nesimuša
  Jau po poros valandų pradėjau panikuoti ir daktarą kas 10 minučių kviečiau, baisu buvo ne tas žodis. Daktaras pažadėjo, kad jaigu mažiukas nepradės daužytis po valandos, tai jis gryžęs iš operacinės nuves mane prie ehoskopo ir pakvies ginikologę. Bet po 15 minučių mano sunelis pabudo ir pradėjo žaisti futbolą mano pilve
  Likes neštumas 3 mėnesiai praėjo puikiai, gimdimas šiek tiek sunkiau, bet ne dėl stento, o dėl mano kaulų dubens cezaris,bet svarbiausiai, kad gimė mano sunelis, sveikas ir stiprus. Po gimdimo praejus 10 dienų išemė stentą. Dabar mano sunui 4,5metų. Mes sergam alergine bronhų asma, bet čia dėl kitu bedu ir mum žada daktarai, kad lyga mes išaugsim iki 8 metų
  Turiu dar viena sūnų kuriam dabar1,5 metų. Antro neštumo metu bėdos nepasikartojo
  Tad mamos tikrai nieko nebijokite, daktarai Lietuvoje tikrai geri, niekada nieko blogo jums nelinki ir tikrai gerai žino kas jums geriau! Tad jeigu kažkas negerai kreipkites pas daktarą, jeigu vis dar baisu kreipkites dar kartą, o geriau pas kitą (kad ramiau būtu).
  Sveikatos jums mielosios