Interjero atspalviai 2022 metais: populiariausios tendencijos

Pilkai žali interjero atspalviai Interior Design | Shutterstock.com

Niekam nėra paslaptis, kad spalvos, esančios aplink mus, gali daryti stiprią įtaką mūsų emocijoms. Jos gali įkvėpti, nuraminti, atgaivinti, sujaudinti arba suteikti energijos veikti.

Garsiausi pasaulio interjero dizaineriai skiria ypatingą dėmesį interjero spalvoms. Ir ne veltui – juk tinkamai jas panaudoję, galite pasiekti stulbinamų rezultatų. Štai šeši atspalviai ir spalvų deriniai, kurie 2022 metais bus stilingo interjero ženklas.

Žaliai pilka

Zaliai pilkas interjerasPhotographee.eu | Shutterstock.com

Nėra abejonių: 2022-ieji yra pilkai žalios spalvos metai. Šis rafinuotas atspalvių derinys simbolizuoja balansą, pusiausvyrą ir harmoniją, kurią dažnai regime gamtos pasaulyje.

Šis spalvų balansas yra pakankamai subtilus, nedirgina akių, ramiai nuteikia, vadinasi, šiuos atspalvius galima plačiai naudoti visuose namuose. Pilkos ir žalios gali būti spintelių durelės, kilimai, tapetai ar durys – derinys yra visiškai universalus.

Švelniai žali atspalviai suteiks erdvei gyvybingumo, gaivos ir žalumos. Šeimininkui jie puikiai padės atsipalaiduoti po dienos darbų, išvengti streso, mažins susierzinimą ir kitas negatyvias emocijas.

Žemės atspalviai

Zemes atspalviaiAllUneed | Shutterstock.com

Be žaliai pilkos, itin populiarūs 2022-aisiais ir žemės atspalviai. Būtent jiems daugelis interjero dizainerių prognozuoja ypatingą, šlovingą ateitį. Žmonės yra ištroškę gamtos ir labai nori įnešti kuo daugiau natūralumo į savo namus, todėl manoma, kad šie tonai populiariųjų spalvų paletę paliks dar negreitai.

Šiltai ruda, smėlio, ochra, alyvuogių ir terakotos spalvos – tikras šių metų trendas. Tai jaukūs sprendimai, kurie akimirksniu sušildys jūsų namus ir įneš jaukumo.

Žemės atspalviai puikiai dera su žaliais elementais, ypač su smaragdo ir šalavijų spalvos audiniais, kurie šiemet žada būti itin populiarūs. Jie suteiks ramybės pojūtį, leis atsipalaiduoti, apgaubs natūralumu ir gyvybinga energija.

Citrono spalva

Citrono spalvaShcherban Oleksandr | Shutterstock.com

Praeityje geltona spalva gera reputacija neišsiskyrė: ji buvo laikoma per ryškia ir pasenusia. Bet mūsų dienomis šilti atspalviai vėl grįžta į interjero dizaino sceną.

Ypač populiarūs yra sviestiniai ir citroniniai tonai, primenantys saulėgrąžų žiedlapius. Jie ne tik suteikia šilumos ir energijos erdvei, bet ir pripildo ją džiugesio bei optimizmo.

Nedaug nuo minėtų atsilieka ir švelniai auksinis tonas. Jis yra itin plačiai naudojamas, renkantis tapetus ir dekoruojant sienas.

Geltona spalva stimuliuoja protinę veiklą, todėl itin tinka darbo kabinete arba vaikų kambaryje. Visgi nepatartina jos naudoti kūdikių kambariuose arba meditacijai skirtose patalpose.

Gilus baklažanas

Baklazano atspalviaiLEKSTOCK 3D | Shutterstock.com

Tamsių atspalvių interjero mėgėjus šiemet pradžiugins gilus, tamsus baklažanas, puikiai tinkantis kaip įdomesnė standartinės juodos spalvos alternatyva. 

Vienspalvis, gilios, sodrios baklažano spalvos interjero elementas suteiks dizainui drąsos, bet tuo pačiu ir klasikinės estetikos, jausmingo rafinuotumo.

Šis solidus ir užburiantis atspalvis nepaliks abejingo nė vieno eleganciją ir klasiką vertinančio subtilaus skonio savininko.

Žalsvai geltona

Zalsvai geltonaunited photo studio | Shutterstock.com

Šis įspūdingas, intensyvus ir itin džiaugsmingas atspalvis nėra skirtas silpnaširdžiams. Bet drąsiai naudojamas jis visada yra tikra šou žvaigždė. 

Ši spalva puikiai tinka viskam: tiek kėdžių apmušalams, tiek koridorių sienoms. Skanus, gaivus ir labai optimistiškai nuteikiantis ansamblis. Tikras interjero atspalvių karalius.

Baiminatės, kad Chartreuse spalva ilgainiui gali varginti ir dirginti akis? Tada šios spalvos atsisakykite. Jei visgi pasiryšite, dėl vieno galite būti tikti: svečiai tikrai atkreips dėmesį į jūsų interjerą.

Šilti, neutralūs atspalviai

Silti ir neutralus atspalviaiFloral Deco | Shutterstock.com

Šiltos, neutralios spalvos taip pat turi savo žavesio. Jos yra universalios (tinka tiek elegantiškai svetainei, tiek boho stiliaus miegamajam), ramios ir malonios akiai. Be to, jos gali akimirksniu bet kokią erdvę paversti jaukia ir komfortiška.

Subtilūs pilki, žalsvi ar tamsiai raudoni atspalviai yra stilingi, bet tuo pačiu nevarginantys ir nedirginantys akių. Jie dažniausiai gali būti naudojami svetainėms, miegamiesiems ar kitoms dažnai lankomoms patalpoms.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.