Išbertas ir niežtintis pilvas nėštumo metu (PUPPP) (24)

Išbertas ir niežtintis pilvas nėštumo metu (PUPPP)

Pastebėjote raudonų niežtinčių mazgelių ant pilvo? Šis bėrimas (eriteminės papulės) taip pat gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse, pereiti ant rankų.

Greičiausiai tai yra nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. US pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), arba PEP ;(angl. (UK) polymorphic eruption of pregnancy), tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas.

PUPPP yra dažniausiai pasitaikantis nėščiųjų bėrimas, paprastai pasireiškiantis apie 35-tą nėštumo savaitę. Šio bėrimo priežastys nėra žinomos, tačiau įdomu yra ir tai, kad toks bėrimas paprastai ištinka besilaukiančias pirmą kartą ir 70% visų atvejų – berniuko. Didelis vaisius, daugiavaisis nėštumas taip pat yra rizikos faktorius.

PUPPP yra labai nemalonus, tačiau nei nėščiajai, nei vaikui pavojaus nekeliantis sutrikimas. Taikomas niežulį mažinantis ir bėrimo plitimą stabdantis simptomatinis gydymas (oda tepama intensyviai drėkinančiu kremu, geros kokybės augaliniu aliejumi).

Taip pat būtina kreiptis į medikus, jei ima niežėti visą kūną, nors ir bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Naujausi komentarai

 1. simuuteee
  simuuteee prieš 2 m.

  ornelija parašė:
  Sveikos mamytes. Padekit jeigu galit. Vakar gryzus is parduotuves pastebejau ant pilvo ir ant ranku berimus. Vakar laksciau po parduotuves gal kad susilau ar kas ne…

  purskaliukas ZincoSkin, o kitas tepaliukas Physiogel hypoallergenic calming relief A.I creme. Kaip skaiciau jie skirti vaikams, bet tikrai padeda. Man padejo atsikratyt ir berimo ir niezulio.

 2. User has not uploaded an avatar
  Jonele prieš 2 m.

  Man 30 sav nestumas siuo metu. Guliu ligonineje odos ligu skyriuje, nes nieztintys spogeliai, pasirodo, buvo niezai. O ieskojo visko, kai surado, namie isgyti jau buvo per velu.

 3. Jovitux4
  Jovitux4 prieš 2 m.

  karlitukas parašė:
  Sveikos mamytes norejau pasiteirauti ar tai normalu,Laukiuosi jau 27savaite ir staiga isbere krutine tokiom lyg raudonom diemelem ir labai nesti,praejo kelios dieno…

  laba,kaip baiges su niezuliu? nuo ko taip buvo?aciu

 4. Jovitux4
  Jovitux4 prieš 2 m.

  Jonele parašė:
  Man 30 sav nestumas siuo metu. Guliu ligonineje odos ligu skyriuje, nes nieztintys spogeliai, pasirodo, buvo niezai. O ieskojo visko, kai surado, namie isgyti jau b…

  laba,ar vaisiui kenkia jei niezai pasireiskia? man pilva beria ir krutine ryt einu pas odos daktare,o kas bus jei pasakys niezai...

 5. User has not uploaded an avatar
  Jonele prieš 2 m.

  Niežai nekenkia. Gydymas irgi. Galų gale man nustatė alergiją nėštumui Apgydė mane ir paleido namo iš ligoninės. Dabar tik tempiu dieną po dienos, kad būklė bent neblogėtų.