Išbertas ir niežtintis pilvas nėštumo metu (PUPPP) (28)

Išbertas ir niežtintis pilvas nėštumo metu (PUPPP)

Pastebėjote raudonų niežtinčių mazgelių ant pilvo? Šis bėrimas (eriteminės papulės) taip pat gali išplisti šlaunų ir sėdmenų srityse, pereiti ant rankų.

Greičiausiai tai yra nepavojinga, nėštumui būdinga būklė, vadinama PUPPP (angl. US pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy), arba PEP ;(angl. (UK) polymorphic eruption of pregnancy), tačiau, kad būtumėte tikra, diagnozę turėtų patvirtinti nėštumą prižiūrintis gydytojas.

PUPPP yra dažniausiai pasitaikantis nėščiųjų bėrimas, paprastai pasireiškiantis apie 35-tą nėštumo savaitę. Šio bėrimo priežastys nėra žinomos, tačiau įdomu yra ir tai, kad toks bėrimas paprastai ištinka besilaukiančias pirmą kartą ir 70% visų atvejų – berniuko. Didelis vaisius, daugiavaisis nėštumas taip pat yra rizikos faktorius.

PUPPP yra labai nemalonus, tačiau nei nėščiajai, nei vaikui pavojaus nekeliantis sutrikimas. Taikomas niežulį mažinantis ir bėrimo plitimą stabdantis simptomatinis gydymas (oda tepama intensyviai drėkinančiu kremu, geros kokybės augaliniu aliejumi).

Taip pat būtina kreiptis į medikus, jei ima niežėti visą kūną, nors ir bėrimo nėra. Tai gali būti ženklas, kad sutriko kepenų veikla ir prasidėjo intrahepatinė nėščiųjų cholestazė.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Jonele prieš 4 m.

  Niežai nekenkia. Gydymas irgi. Galų gale man nustatė alergiją nėštumui Apgydė mane ir paleido namo iš ligoninės. Dabar tik tempiu dieną po dienos, kad būklė bent neblogėtų.

 2. ILONA.....
  ILONA..... prieš 1 m.

  parašė:

  sveiki bandykite si mano vaikus nuo kasko buvo isbere super purskalaliukas ,net jei kuisiukas ikastu padeda

 3. ILONA.....
  ILONA..... prieš 1 m.

  ILONA..... parašė:
  sveiki bandykite si mano vaikus nuo kasko buvo isbere super purskalaliukas ,net jei kuisiukas ikastu padeda

  www.octenisept.lt/

 4. User has not uploaded an avatar
  Eveli prieš 6 mėn.

  Sveikos, sakykit ar kuti susirgo niezais pries gimdyma? Kaip viskas klostes po gimdymo,? Gal mama atskyre nuo vaikucio iki kol mama pasveiks? Domina viskas