Išmanioji namų apsauga ir priežiūros sprendimai: kad namai ir šeima būtų saugūs

Išmanioji namų apsauga, valdoma telefonu Sensay | Shutterstock.com

Vis daugiau žmonių renkasi savo namams išmaniąją apsaugą. Nenuostabu – juk ją galima ne tik valdyti nuotoliniu būdu, bet ir stebėti, kas vyksta jūsų namuose, net kai juose jūsų nėra.

Kuo ypatinga ši sistema ir kuo ji skiriasi nuo įprastos?

Kas tai ir kaip tai veikia

Išmaniosios apsaugos sistemos – tai elektroninių įrenginių komplektai, veikiantys kartu tam, kad apsaugotų jūsų namus nuo gaisro, vagių ir kitų netikėtų problemų.

Dauguma tokių sistemų yra prijungiamos prie tam tikros elektroninės programėlės, kurią įdiegęs vartotojas gali lengvai valdyti įrenginius per mobilųjį telefoną arba kompiuterį.

Šios sistemos dažniausiai valdomos per „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“ ryšį, bet kai kurios jų taip pat veikia su mobiliaisiais duomenimis bei turi papildomą bateriją tam atvejui, jei namuose netikėtai dingtų internetas. Tokios apsaugos sistemos yra patikimiausios: jos užtikrina namų apsaugą 24 valandas per parą, kad ir kas nutiktų.

Išmaniųjų namų apsaugos sistemos – tai daugybė prietaisų, kurie sudaro visumą

Apsaugos sistemą dažniausiai sudaro:

 • Vaizdo stebėjimo kameros
 • Judesio jutikliai
 • Įėjimo signalizatoriai
 • Stiklo dūžio jutikliai
 • Sirenos
 • Dūmų ir anglies monoksido detektoriai
 • Vandens nuotėkio jutikliai
 • Kūdikių monitoriai

Vaizdo stebėjimo kameros

Išmaniosios kameros dažniausiai veikia per „Wi-Fi", o tai leidžia nuotoliniu būdu stebėti, kas dedasi jūsų namuose (reikia tik išmaniojo telefono arba kompiuterio). Jos taip pat įrašo vaizdą ir nusiunčia jį į „debesį“ (interneto serveryje esančią duomenų saugyklą). Taigi, galite būti tikri, kad vaizdo įrašas nepasimes, nebus ištrintas ar kitaip prarastas anksčiau laiko.

Vos užfiksavusi judesį patalpoje, tokio tipo kamera akimirksniu išsiunčia pranešimą į šeimininko telefoną. O kai kurios jų turi net įmontuotą pokalbių sistemą, per kurią galėsite girdėti, apie ką kalbasi nekviesti svečiai jūsų namuose arba pasakyti jiems, ką galvojate. 

Judesio jutikliai

Tai jutikliai, pastebintys bet kokį judesį namuose ir greitai į tą judesį reaguojantys.

Šiuos jutiklius geriausia įdiegti koridoriuje arba laiptinėje. Tokiu atveju sistema spės laiku nusiųsti jums pranešimą apie pavojų (vagims dar neužėjus į vidų ir nespėjus išnešti daiktų).

Svarbus niuansas: kai kurie judesio jutikliai nereaguoja į naminių gyvūnų judesius, todėl, jei turite pūkuotų draugų, teks į tai atsižvelgti.

Įėjimo signalizatoriai

Tokie jutikliai kontroliuoja, kad durys ir langai būtų sandariai uždaryti. Juos įdiegti būtina, jei gyvenate pirmame aukšte.

Dauguma įėjimo signalizatorių veikia su baterija ir informuoja šeimininką kaskart, pajutę neaiškų lango arba durų judesį.

Stiklo dūžio jutikliai

Vagys neretai daužo langus, užuot bandydami juos atidaryti. Taip jie tikisi išvengti įėjimo signalizatorių signalo. Bet jei jūsų išmaniojoje sistemoje sumontuoti stiklo dūžio jutikliai – pasprukti praktiškai nepavyks.

Tokie jutikliai puikiai užfiksuoja ne tik patį dūžio faktą, bet ir jo garso intensyvumą. Ir, žinoma, akimirksniu informuoja apie tai šeimininką.

Sirenos

Šie įrenginiai skirti tam, kad įbaugintų nekviestą svečią ir informuotų kaimynus, kad toks įsibrovė į jūsų namus. Vos pajutusi kažką įtartino, sirena skleidžia intensyvų garsą, kurio ignoruoti, patikėkite, neįmanoma.

Dūmų ir anglies monoksido detektoriai

Tokie jutikliai yra būtini, jei norite užtikrinti savo namuose visavertę priešgaisrinę apsaugą. Pajutę pirmuosius dūmus ar smalkes, jie akimirksniu informuoja šeimininką, skleisdami tam tikrą garsą.

Vandens nuotėkio jutikliai

Kai kurie šio tipo jutikliai, vos aptikę vandens nutekėjimo požymius, iškart atjungia vandens tiekimą. Kiti siunčia įspėjamąjį signalą. Jei norite ne tik žinoti apie galimą nuotėkio avariją, bet ir greitai bei efektyviai užkirsti jai kelią, rekomenduojame rinktis pirmąjį variantą. Juk nelaimės atveju šeimininkas gali būti toli nuo namų.

Kūdikių monitoriai

Tai stebėjimo kameros, skirtos nuotoliniu būdu (per telefoną arba specialų monitorių) stebėti, ką veikia ir kaip jaučiasi jūsų vaikas.

Kai kurios jų turi įmontuotą pokalbių sistemą, taigi galite girdėti savo vaiko balsą arba verksmą, o taip pat – ir padainuoti jam dainelę.

Tai puikus pasirinkimas užsiėmusiems tėvams, norintiems kontroliuoti savo atžalos savijautą visada – net būnant kitame namų gale.

Kodėl verta įdiegti savo namuose išmaniąją apsaugos sistemą

 • Greitas kontaktas su policija (net kai jūsų nėra namuose).
 • Mažesnė vagysčių rizika.
 • Saugumo įspėjimai ir momentiniai pavojaus pranešimai jūsų telefone.
 • Tiesioginė transliacija. Tai puikus būdas matyti ne tik tai, kas darosi jūsų namuose, bet ir tai, ką veikia jūsų vaikai, kol jūs esate už miesto arba išvykę.

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.