Išmaniųjų namų sistema: puiki išeitis, jei norite, kad namai būtų „protingi“

Išmaniųjų namų sistema Andrey_Popov | Shutterstock.com

Išmanieji namai – tai prie bendro tinklo prijungti įrenginiai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, pasitelkus išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį arba kitą liečiamąjį ekraną. Dažniausiai jie apima saugumo, priešgaisrines, apšvietimo sistemas, taip pat televizorius, šaldytuvus ir visą kitą namų techniką.

Dauguma vis dar prisibijo išmaniųjų namų, manydami, kad ši inovacija – tai be galo brangus, tuščias madų vaikymasis, sukurtas tam, kad būtų galima pasipuikuoti prieš kaimynus.

Bet ar iš tikrųjų taip yra? Toliau pristatysime kelis praktinius šių sistemų privalumus, priversiančius susimąstyti net pačius konservatyviausius vartotojus.

Visa namų technika yra valdoma to paties šaltinio

Išmaniuosius namus be galo paprasta valdyti. Vienintelis dalykas, kurio jums prireiks, – į savo išmanųjį telefoną arba planšetinį kompiuterį persisiųsti specialią programėlę, per kurią galėsite valdyti visą namų techniką vos keliais mygtuko paspaudimais. Programėle naudotis itin lengva, ją nesunkiai įvaldys net ir techninių naujovių nesekantys gyventojai.

Tik įsivaizduokite, kad vienu pulteliu galite valdyti visus namus: apšvietimą, televizorių, šaldytuvą, virdulį, orkaitę, namų apsaugos, priešgaisrinę sistemą, ir dar daug kitų!

Visiškas lankstumas

Visi žino, kad technologijos sparčiai keičiasi. Tai, kas šiandien yra naujovė, rytoj bus atgyvena. Dalis vartotojų prisibijo leisti pinigus brangioms sistemoms, galvodami, kad po kelių metų vis tiek teks pirkti naujas. Bet ar iš tikrųjų?

Išmaniųjų namų sistemos sukurtos taip, kad ilgainiui, prireikus, būtų galima pridėti arba pakeisti bet kurį jos elementą. Todėl visų įrenginių pirkti ir diegti iš naujo tikrai neteks. Tiesiog nusipirkę reikiamą detalę nesunkiai prijungsite ją prie sistemos. Rezultatas: sutaupysite pinigų ir nebūsite atskirti nuo naujovių. Du viename!

Visada saugūs namai

Namų saugumas – vienas didžiausių išmaniųjų namų sistemos privalumų. Juk prie jos galite prijungti judesio jutiklius, stebėjimo kameras, automatinius durų užraktus, signalizacijas ir kitas namų apsaugos priemones bei patogiai valdyti jas per programėlę savo išmaniajame telefone.

Jo ekrane matysite ir girdėsite viską, kas vyksta jūsų namuose tikruoju laiku. Be to, prireikus, gausite saugos pranešimus į savo įrenginį. Rezultatas: dėl namų saugumo galėsite būti ramūs, kad ir kur būtumėte: namuose, kitame mieste ar net užsienyje.

Elektros energijos taupymas

Išmaniųjų namų sistema yra ne tik patogi naudoti, bet ir taupi: ji padės užprogramuoti savo namų apšvietimo, šildymo, vėdinimo, šaldymo sistemas taip, kad būtų naudojama kuo mažiau elektros energijos. Pavyzdžiui, šviesa gali būti automatiškai išjungiama kaskart jums išėjus iš patalpos, o šildymo sistema gali būti įjungta valandą prieš šeimai sugrįžtant namo.

Nuotolinis valdymas

Galimybė valdyti įrenginius nuotoliniu būdu – vienas didžiausių šios sistemos privalumų. Vos kelis kartus paspaudę savo mobiliojo įrenginio ekraną galėsite ne tik įjungti / išjungti, bet ir nustatyti reikiamą savo namų technikos veikimo režimą.

Pavyzdžiui, galite įjungti orkaitę, kol dar važiuojate link namų. Jums grįžus, įrenginys jau bus įkaitęs ir paruoštas naudoti. O jei prieš kelias valandas palikote jame savo mėgstamiausią patiekalą – jums grįžus, jis jau bus paruoštas. Viščiukas iškeps tolygiai: neperkeps ir neliks žalias.

Taip pat galėsite valdyti vėdinimo, apšvietimo, apsaugos ir visas kitas išmaniųjų namų sistemas. Ir dar vienas, bet ne mažiau svarbus pliusas: jums nereikės grįžti namo patikrinti, ar nepamiršote išjungti šviesos, lygintuvo ar viryklės – viską matysite telefono ekrane.

Daugiau apie išmaniuosius namus skaitykite:

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.