Išmanusis namų apšvietimas: paprasčiau, taupiau, saugiau

Moteris reguliuoja namų apšvietimą išmaniai RossHelen | Shutterstock.com

Vieni, siekdami sutaupyti, išjungia šviesą kaskart išeidami iš patalpos, o kiti perka ekonomiškas elektros lemputes.

Treti renkasi išmanųjį namų apšvietimą, sujungiantį visus namų šviesos šaltinius ir leidžiantį juos valdyti iš bet kurio patalpos taško. Tai ne tik efektyvus būdas sutaupyti, bet ir tikras komforto garantas.

Kokie svarbiausi išmaniojo apšvietimo privalumai ir kodėl verta jį rinktis?

Apsaugo namus nuo vagių

Taikydamiesi į nusikaltimo „objektą“, vagys dažnai vaikšto aplink jį ir stebi, kuriomis valandomis šeimininkų nėra namuose. Jeigu gyvenate užmiestyje arba atvažiuojate į sodybą tik retkarčiais, vertėtų pasirūpinti tinkama apsauga. Žinoma, galima įdiegti signalizaciją, bet ji suveiks tik vagiams jau esant namuose.

Vienas paprasčiausių būdų apsisaugoti nuo chuliganų – išmanusis apšvietimas. Įdiegę jį, galėsite iš anksto nustatyti, kokiomis valandomis norite, kad šviesa namuose būtų įjungta. Tai sukels iliuziją, kad namuose yra šeimininkas, ir apsaugos jūsų nuosavybę nuo nekviestų svečių.

Norite saugumo vaikščiodami naktį lauke, savo namų teritorijoje? Galite pasitelkti į pagalbą specialius judesio ir apšvietimo jutiklius. Vos „pastebėję“ žmogų netoliese, jie akimirksniu įjungs tinkamą takelių apšvietimą.

Visiškas komfortas ir patogumas

Kai skaitote, jums reikia ryškesnio apšvietimo. Kai ilsitės – atvirkščiai, norisi šviesą prislopinti. Išmanusis apšvietimas leidžia reguliuoti šviesos ryškumą ir temperatūrą. Tą galite lengvai padaryti vos paspaudę mygtuką.

Tam tikrais atvejais galima reguliuoti ir apšvietimo spalvą – raudoną, mėlyną, žalią, geltoną ir kt.

Įdiegę išmanųjį apšvietimą, neturėsite ieškoti šviesos jungiklių: ji įsijungs pati, jums tiesiog įėjus į patalpą, ir išsijungs po kurio laiko, jums iš jos išėjus. Tokio tipo apšvietimą paranku įdiegti rūsyje, laiptinėje ir kitose patalpoje, kur dažnai vaikštoma.

Idealus sprendimas taupantiems

Išmaniojo apšvietimo sistemos paprastai susideda iš energiją taupančių lempučių. Papildomai sutaupote ir nustatydami jums tinkančius apšvietimo režimus. Juk namai – tai visų pirma poilsio vieta, todėl vargu ar čia dažnai naudosite ryškiausią apšvietimą.

Kuo mažesnis ryškumas, tuo mažiau elektros energijos sunaudojama. Be to, ji bus naudojama tik suveikus tam tikriems jutikliams (kam nors esant patalpoje). O tai reiškia, kad tik tada, kai tam yra poreikis.

Išmaniojo apšvietimo sistemos paprastai veikia neaukštu galingumu (nebent patys to norėsite), todėl sąskaitos už elektrą mėnesio gale šokiruoti neturėtų.

Į ką verta atsižvelgti

Įrenginėjant išmanųjį apšvietimą, verta atkreipti dėmesį į kelis svarbesnius momentus.

  • Patartina rinktis vieno, to paties gamintojo įrenginius. Tai užtikrins sklandų visos apšvietimo sistemos darbą.
  • Apšvietimo sistemos sutrikimai nutinka retai – jie galimi tik tuo atveju, jei signalas nėra stabilus. Susidūrus su tokia problema, tereikia perkrauti maršrutizatorių arba atkurti gamyklinius įrenginio parametrus.
  • Apšvietimą reguliuoti galėsite ir be interneto ryšio. Tam puikiai pasitarnaus „Bluetooth“ ryšys.

Susiję straipsniai

TD naktinis režimas: kaip jį įjungti?

Naktinis arba tamsusis režimas (angl. dark mode) yra tamsiajam paros metui pritaikytas išmaniųjų įrenginių režimas, kuris nutamsina šviesų foną.

Sužinokite 5 būdus, kaip technologijos pasitarnauja tėvams ir vaikams

Išmaniosios technologijos išplėtė namų funkcionalumą. Daugeliui tai – galimybė patenkinti poreikius, optimizuoti darbus.

Išmanieji namai: mitai ir tiesa

Vieniems, pagalvojus apie išmaniuosius namus, prieš akis iškyla namų prabanga. Kitiems – beprotiškai aukštos kainos. Treti mato nuolatines problemas.