Išmokos įvaikintiems ar globojamiems vaikams 2022 metais (2)

Įtėviai vedasi įvaikintą dukrą; išmokos įvaikintiems ar globojamiems vaikams Halfpoint | Shutterstock.com

Išmoka įvaikinus vaiką NAUJA! nuo 2022 m.

Išmoka įvaikinus vaiką skiriama vienam iš vaiko įtėvių 24 mėnesius nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo dienos (skubaus vykdymo atveju – nuo sprendimo vykdymo pradžios).

Nuo 2022 01 01 vaiko įtėvis (įmotė) turi teisę apsispręsti, ar išeiti vaiko priežiūros atostogų ir, turint motinystės socialinio draudimo stažą, gauti vaiko priežiūros išmoką iš „Sodros“, ar gauti išmoką įvaikinus vaiką pagal Išmokų vaikams įstatymą.

Jeigu vaiko įtėvis (įmotė) neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos iš „Sodros“ arba vaiko įtėvis (įmotė), turintis (turinti) teisę gauti vaiko priežiūros išmoką iš „Sodros“, pasirenka gauti išmoką įvaikinus vaiką, jam (jai) skiriama ir mokama viso dydžio išmoka įvaikinus vaiką.

Jeigu „Sodros“ mokama vaiko priežiūros išmoka mažesnė nei išmoka įvaikinus vaiką, tuomet šalia vaiko priežiūros išmokos mokamas skirtumas, tačiau bendra išmokų suma turi būti ne mažesnė nei 336 Eur.  

Išmoka įvaikinus vaiką neskiriama, kai sutuoktinio (sugyventinio) vaiką įvaikina kitas sutuoktinis.

Išmokos dydis

Ši išmoka yra 8 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio ir yra mokama 24 mėnesius, bet ne ilgiau kaip iki vaikui sukanka 18 metų.

Jeigu vaikas įvaikintas iki įstatymo įsigaliojimo ir nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo dienos nepraėjo 24 mėnesiai, išmoka įvaikinus vaiką mokama nuo įstatymo įsigaliojimo už likusius mėnesius iki 24 mėnesių termino pabaigos.

Nuo 2022 m. BSI dydis yra 42 Eur, tad atitinkamai per mėnesį išmokama 336 Eur dydžio išmoka.

Globos (rūpybos) išmoka

Globos (rūpybos) išmoka skiriama vaikui, kuriam nustatyta globa (rūpyba) šeimoje, šeimynoje, globos centre ar vaikų globos institucijoje.

Globos ir rūpybos priedas neskiriamas, jeigu vaiko laikinoji globa (rūpyba) nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos.

Ši išmoka gali būti mokama ir globai pasibaigus dėl pilnametystės, emancipacijos ar santuokos sudarymo, jei asmuo mokosi ar studijuoja, taip pat tuo atveju, kai yra mirę pilnamečio asmens abu tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų), bet ne ilgiau kaip iki asmeniui sukanka 24 metai.

Išmokos dydis

Nuo 2022 m. globos (rūpybos) išmokos ne tik didėja, bet ir bus diferencijuotas išmokos dydis pagal vaiko amžių ir poreikius:

 • vaikams iki 6 metų skiriant 218 Eur;
 • vaikams nuo 6 iki 12 metų – 252 Eur;
 • vaikams nuo 12 iki 18 metų ir tiems, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, – 273 Eur;
 • buvusiems globotiniams iki 24 metų, kurie mokosi ar studijuoja, – 273 Eur. 

Globos (rūpybos) tikslinis priedas

Šis priedas skiriamas vaikui, kuriam nustatyta globa (rūpyba) šeimoje, šeimynoje arba globos centre.

Jeigu buvęs globotinis, už kurį iki jo pilnametystės fiziniam globėjui, šeimynai ar globos centrui buvo mokamas globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas, lieka gyventi ir yra išlaikomas šeimoje, šeimynoje ar globos centre, ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, iki jam sukaks 23 metai, buvusiam vaiko globėjui (rūpintojui) – šeimai, šeimynai ar globos centrui – skiriamas ir mokamas 4 BSI dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį (išskyrus kai mokomasi užsienyje).

Išmokos dydis

Ši išmoka yra 4 BSI dydžio ir yra mokama vaiko globos (rūpybos) laikotarpiu.

Nuo 2022 m. BSI yra 42 Eur, tad šio priedo dydis būtų atitinkamai 168 Eur.

Vienkartinė išmoka įsikurti

Pasibaigus vaiko globai (rūpybai) šiam sulaukus pilnametystės, dėl emancipacijos ar santuokos sudarymo, skiriama vienkartinė 75 BSI dydžio išmoka įsikurti.

Vienkartinė išmoka įsikurti grynaisiais pinigais neišmokama, išskyrus atvejus, kai lieka nepanaudota mažesnė negu vieno BSI dydžio išmokos dalis, kuri gali būti išmokama grynaisiais pinigais pačiam išmokos gavėjui.

Vienkartinė išmoka įsikurti skiriama, jei prašymą šiai išmokai skirti savivaldybės administracijai asmuo pateikė, iki jam sukako 25 metai.

Vienkartinė išmoka įsikurti neskiriama ir nemokama, jeigu asmuo yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą) valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje, jeigu vaiko laikinoji globa (rūpyba) buvo nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos arba jeigu asmuo yra suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška arba jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, – kol neišnyksta nurodytos aplinkybės.

Išmoka turi būti panaudota per 24 mėnesius nuo sprendimo skirti išmoką priėmimo dienos.

Vienkartinė išmoka įsikurti gali būti panaudota:

 • būstui (gyvenamosioms patalpoms) pirkti;
 • sumokėti daliai paskolos būstui statyti arba pirkti;
 • būsto nuomai;
 • mokesčiams už nuomojamo ar nuosavybės teise turimo būsto komunalines paslaugas;
 • būstui remontuoti arba rekonstruoti;
 • baldams, buitinei, vaizdo ir garso technikai, namų apyvokos reikmenims, vienam asmeniniam kompiuteriui įsigyti;
 • studijų ir neformaliojo švietimo kainai padengti, mokymosi priemonėms įsigyti;
 • žemės sklypui įsigyti;
 • mokamų sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų išlaidoms apmokėti;
 • nuo 2022 m. – ir dviratėms transporto priemonėms įsigyti, pavyzdžiui, dviračiui, motoriniam dviračiui, elektriniam paspirtukui, mopedui, motociklui. 

Išmokos dydis

Ši išmoka yra 75 BSI dydžio.

Nuo 2022 m. BSI dydis yra 42 Eur, tad šio priedo dydis būtų atitinkamai 3150 Eur.

Susiję straipsniai

Tėvas nemoka alimentų: kaip gauti vaiko išlaikymo išmoką?

Jeigu vaiko tėvas arba motina nevykdo įsipareigojimų ir nemoka teismo nustatytų alimentų, galite kreiptis dėl vaiko išlaikymo išmokos skyrimo.

Išmokos nėščiosioms ir vaikus auginantiems tėvams (suvestinė)

Išmokų, mokamų gimus vaikui, nėštumo ir gimdymo periodu, vaiko priežiūros atostogų metu, įsivaikinus arba globojant vaiką nuo 2024 metų, sąrašas.

Vaiko išlaikymo priteisimas (alimentai) 2024 metais

Vaiko išlaikymo išmoka, arba alimentai – pinigai, kuriuos sutuoktinis po skyrybų privalo mokėti nepilnamečio biologinio vaiko išlaikymui.

Naujausi komentarai

 1. patricija.kass
  patricija.kass prieš 1 m.

  Labas, auginu 6 menesiu dukryte, sutikome zmogu kuris augina du vaikus pats vienas. Planuojame drauge apsigyventi. Gal kas zinote kokios salygos yra su atostogomis, ismokomis ir kaip susitvarkyti dokumentus? Nes jau gaunames daugiavaike seima. Vyras dirba as su individualia veikla nors neseniai pagimdziau. Nesame susituoke. Dekoju

 2. AmeRena
  AmeRena prieš 1 m.

  patricija.kass parašė:
  Labas, auginu 6 menesiu dukryte, sutikome zmogu kuris augina du vaikus pats vienas. Planuojame drauge apsigyventi. Gal kas zinote kokios salygos yra su atostogomis,…

  Labas nelabai ryskiai parasei..tu augini mergaite viena,o tavo antra puse 2 vaikus ir dabar kartu gyvenat?
  Jei taip supratau tai globa ar ivaikinimas čia ne prie ko,jei tevas pats augina vaikus savo.
  Ziurint koks jūsų statusas,kaip deklaruoti ar kartu gyvenat.. krūva reikalų čia 😁