Išmokos nėštumo metu, gimus arba įsivaikinus vaiką 2021 metais (suvestinė) (471)

Tėtis moko kūdikį dėti monetą į kiaulę taupyklę Syda Productions | Shutterstock.com

Išmokas laukiantiems šeimos pagausėjimo ir auginantiems vaikus moka SODRA ir savivaldybių administracijos.

Šios išmokos mokamos nėščiosioms ir vaiką prižiūrintiems tėvams kaip kompensacija už prarastas darbines pajamas ir/arba kaip valstybės socialinė parama.

SODROS mokamos išmokos tėvams

SODROS mokamos išmokos yra skirtos kompensuoti dėl vaiko priežiūros tėvų prarastas darbines pajamas.

Jei vaiko mama ar tėtis dirba, yra drausti motinystės socialiniu draudimu bei atitinka kitus SODROS kriterijus išmokai gauti, vaiko tėvai (įtėviai, globėjai), o vaiko priežiūros išmokos atveju - ir seneliai, gali pretenduoti į tokias išmokas iš SODROS:

Savivaldybių mokamos išmokos tėvams

Savivaldybės administracijos moka socialines išmokas. Dalis jų yra skiriamos visiems vaikams, nepriklausomai nuo tėvų pajamų, kitos išmokos skiriamos tik tam tikrus kriterijus atitinkantiems vaikams (šeimoms).

Savivaldybių administracijos skiria ir išmoka tokias socialines išmokas:

Išmokos nėštumo metu:

Išmokos gimus vaikui:

Išmokos vaiko priežiūrai:

Išmokos globojamiems ar įvaikintiems vaikams:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Rouzz prieš 2 sav.

  Edita Alio parašė:
  Sveikos, gal kas susidūrė su tokiu dalyku, kai pvz aš dirbu pilnu etatu pagal darbo sutartį ir taip pat gaunu pastovias pajamas iš IVP, tačiau pastarųjų mokesčius (…

  Tikrai skaičiuojasi. Bet jei mokat deklaruojant vieną kartą, tai jum po deklaracijos perskaičiuos išmokas ir išmokės nesumokėtą skirtumą. Aš mokėjausi kas mėnesį, pateikdama SAV. Jei pvz išeinsit į dekretą kokį balandį, tai nup naujų tikrai siūlyčiau mokėtis kas mėnesį

 2. Junique
  Junique prieš 6 d.

  Noriu paklausti, kaip isivertinti/apsiskaiciuoti. Jeigu vpa isejau dviems metams, bet pirmais metais sugalvoju budama vpa ir dirbti. Zinau, kad taip negalima, todel idomu, kaip tada skaiciuojasi viskas, kiek as turesiu sumoketi arba kiek sumazins mano ismoka? Nes noriu isivertinti kiek tai apsimoketu, o gal isvis neapsimoka ir darbas tik del darbo gaunasi 🙄

  Kitas klausimas. Ar jau priimtas istatymas, kad ir tetis privalo eiti 2men atostogu, kitaip trumpes ismokos laikotarpis?

 3. Jolanta-K@J mama

  Junique parašė:
  Noriu paklausti, kaip isivertinti/apsiskaiciuoti. Jeigu vpa isejau dviems metams, bet pirmais metais sugalvoju budama vpa ir dirbti. Zinau, kad taip negalima, todel…

  Na tai cia ziurint kokia alga bus, jeigu didesne nei ismoka, tai ismokos negausit, jeigu mazesne nei ismoka, tai gausit skirtuma ismokos.
  Daleiskim alga 500 eur, o ismoka 600 eur, tai gausit algos 500 eur ir ismokos 100 eur.

  Nepriimtas.

 4. User has not uploaded an avatar
  kakarotas prieš 1 val.

  Sveiki, klausimas. Vaiko atostogos suformintos ant mociutes. Kuri siuo metu yra pensijoje bet 12 menesiu atgal dirbo todel viskas ok ismoka jai priklauso. Sodros sistemoje viska susipildeme. Gavo ji rastus kokias ismokas gaus. Pirmi metai gaus apie 520 euru. Taciau jau antra menesi praveda daugiau pinigu virs 600 euru. Nesuprantu kodel. Savo pensija ji gauna atskirai. Nesuprantu kur galetu buti problema. Ar cia kaip pensininkei kazko nenuskaiciuoja. Gal patarsit?

 5. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 10 min.

  kakarotas parašė:
  Sveiki, klausimas. Vaiko atostogos suformintos ant mociutes. Kuri siuo metu yra pensijoje bet 12 menesiu atgal dirbo todel viskas ok ismoka jai priklauso. Sodros si…

  Tai gal ne uz pilna menesi buvo tie 520!?
  Namatant paskaiciavimu, sunku ka ir pasakyti.