Išmokos nėštumo metu, gimus arba įsivaikinus vaiką 2021 metais (suvestinė) (465)

Tėtis moko kūdikį dėti monetą į kiaulę taupyklę Syda Productions | Shutterstock.com

Išmokas laukiantiems šeimos pagausėjimo ir auginantiems vaikus moka SODRA ir savivaldybių administracijos.

Šios išmokos mokamos nėščiosioms ir vaiką prižiūrintiems tėvams kaip kompensacija už prarastas darbines pajamas ir/arba kaip valstybės socialinė parama.

SODROS mokamos išmokos tėvams

SODROS mokamos išmokos yra skirtos kompensuoti dėl vaiko priežiūros tėvų prarastas darbines pajamas.

Reklama:

Jei vaiko mama ar tėtis dirba, yra drausti motinystės socialiniu draudimu bei atitinka kitus SODROS kriterijus išmokai gauti, vaiko tėvai (įtėviai, globėjai), o vaiko priežiūros išmokos atveju - ir seneliai, gali pretenduoti į tokias išmokas iš SODROS:

Savivaldybių mokamos išmokos tėvams

Savivaldybės administracijos moka socialines išmokas. Dalis jų yra skiriamos visiems vaikams, nepriklausomai nuo tėvų pajamų, kitos išmokos skiriamos tik tam tikrus kriterijus atitinkantiems vaikams (šeimoms).

Savivaldybių administracijos skiria ir išmoka tokias socialines išmokas:

Išmokos nėštumo metu:

Išmokos gimus vaikui:

Išmokos vaiko priežiūrai:

Išmokos globojamiems ar įvaikintiems vaikams:

Reklama:
Reklama

Naujausi komentarai

 1. SSilvijaa
  SSilvijaa prieš 2 mėn.

  Ir dar dėl to perrašymo. Tarkim kita situacija, kai mama pasiema VPA 2 metams. Vaikui suėjus metams, perrašo antrus metus ant vaiko tėčio ar močiutės (kieno atlyginimas didesnis). Tai išmoka antrų metų jau būna perskaičiuojama pagal vyro/močiutės atlyginimą? O mama gali toliau būti VPA, bet negauti išmokos, arba išeiti iš darbo ir stoti į užimtumo tarnybą? Ar taip padarius iš Užimtumo tarnybos būtų gaunama išmoka?

 2. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 2 mėn.

  SSilvijaa parašė:
  Laba diena, aš su tokiu gal ir kvailu klausimu, bet...Jeigu pasiema mama 2 metams VPA, bet po to antrus metus perrašo vyrui, tai tik perašoma dažniausiai kai vyro a…

  Taip. Perraso tada, kai vyro alga didesne arba kai iseina i kito vaiko dekreta, antrais metais.

 3. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 2 mėn.

  SSilvijaa parašė:
  Ir dar dėl to perrašymo. Tarkim kita situacija, kai mama pasiema VPA 2 metams. Vaikui suėjus metams, perrašo antrus metus ant vaiko tėčio ar močiutės (kieno atlygin…

  Taip.
  Taip.
  Taip, tik ne is uzimtumo tarnybos, o is sodros. Reikia tik but registruotam uzimtumo tarnyboj.

 4. User has not uploaded an avatar
  adam1 prieš 2 mėn.

  Sveikos, noriu perrašyti vyrui 2 metus, kaip reikia kreiptis i sodra, kad durnai nepasirodyciau, jei galite parasykite be sutrumpinimu,nes nevisada suprantu sutrumpinimus,o ar vyrui reikia kazka pateikti sodrai ir t.t, kokia eiga viso sito dalyko

 5. auskriste
  auskriste prieš 1 mėn.

  Sveikos mamytes,gal galite padeti man nes nesuprantu ,kaip yra su tais įstatymais.Darbo bižoje stovejau 9 mėnesius gavau bedarbio išmoka,gegužę įzidarbinau vokietijoje bet su lietuviška sutartimi išdirbau mėnesį nes baigės firmos sutartis ,grižau į lietuva įsidarbinau rugpjūtį.(darbo stažo turiu 15 metų) Planuojam pagranduką tai įdomu ar gausiu aš išmokas iš sodros??