Julija Jegorova apie dukrytės mitybą: jokių saldumynų vaikui

Julija Jegorova neduoda jokių saldumynų vaikui Julija Jegorova neduoda jokių saldumynų vaikui

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt pristato jau penktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kartu su dietiste Vaida Kurpiene ir dainininke Julija Jegorova šnekasi apie vaikų mitybą, saldumynus bei kaip tai susiję su vaikų ir šeimos sveikata. 

Ką daryti: vaikas nori tik saldumynų? Skaitykite:

Mano vaikas nenori saldumynų ir dėl to puikiai jaučiuosi!

„Net džiaugiuosi, kad sekasi vaikui neduoti saldumynų. Yra taip – aš pati nesu saldumynų mėgėja, nors būna dienų, kad norisi, tačiau aš neskatinu savo kasdieniniame racione turėti ką nors saldaus.

Tai kol kas vaikas laimingas, kad gauna košę, gardintą bananu. Neseniai buvo dvejų metukų gimtadienis – nupirkau tortą varškės pagrindu, bet vaikas nevalgė, nustūmė. Man labai paglostė širdį.

Julija „Tėvai paprastai“ sako, kaip jai gera, kad dukra saldumynų atsisako pati:

Kada ir kiek cukraus galima duoti vaikams?

Cukrus yra greitai panaudojamos energijos šaltinis, tačiau jo perteklius siejamas su nutukimu, metaboliniu sindromu, hiperaktyvumu, gendančiais dantimis ir kt.

Vaikams iki 2-ejų metų nerekomenduojama duoti jokio pridėtinio cukraus, t. y. reikėtų vengti saldumynų, saldžių gėrimų, nesaldinti arbatos, peržvelgti įvairių kasdienių, net ir, atrodytų, nesaldžių produktų (pavyzdžiui, duonos) etiketes ir įsitikinti, kad juose nėra (jeigu neišeina išvengti – yra kuo mažiau) pridėtinio cukraus.

Vėliau cukrus vaikų ir suaugusiųjų mityboje turėtų sudaryti tik iki 5 % visos paros kalorijų normos. Pavyzdžiui, 2–3-ejų metų vaikams, kurių paros kalorijų norma yra apie 1 000 kcal, galima suvartoti iki 13 g cukraus.

Apie viską – išsamiai. Kokį maistą geriausia siūlyti vaikams, ką vaikai valgo darželiuose ir kaip Julijai Jegorovai pavyko atsikratyti papildomų kilogramų, žiūrėkite šioje tinklalaidėje:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome:

00:15 - temos, pašnekovių pristatymas

01:45 – Julija Jegorova apie saldumynus vaikui

04:35 – Vaida Kurpienė apie mitybą darželiuose

06:35 – kaip aplinka veikia mitybą

10:00 – viena diena savaitėje su saldumynais – už ar prieš

16:20 – sveikesni mitybos variantai

 21:00 – Julijos Jegorovos pusryčiai ir mitybos įpročiai

23:00 – seneliai ir saldumynai

30:00 – vaikų mitybą reikia keisti nuo savęs

36:00 – mityba paauglystėje

40:00 – priešpiečių dėžutės turinys

44:00 – Julijos Jegorovos lieknėjimo paslaptis

52:00 – be ko Julija Jegorova neįsivaizduoja savo ryto

Susiję straipsniai

Vaikas nevalgo. Mes – blogos mamos?

Su pirmąja dukra dėl maisto tekdavo žaisti: „Su kiekvienu šaukštu lėktuvėliai skrisdavo į burną, atrodė, kiekvienas kąsnis – laimėjimas.“

Kodėl kūdikiams negalima vartoti druskos?

Kūdikiams visiškai užtenka druskos, natūraliai esančios maisto produktuose, tad kūdikių maisto papildomai sūdyti nereikia.

Kūdikis mėto maistą: ką daryti?

Maisto mėtymas – universali problema bet kuriuo kūdikystės (ypač jeigu kūdikį primaitinate BLW metodu) ir ankstyvosios vaikystės laikotarpiu.