Jurgita Pocienė: „Negalima leisti vyrui manipuliuoti ir žeminti tavęs“

Šešių vaikų mama pasakė, kad santuoka sugriuvo dėl žeminimo Šešių vaikų mama pasakė, kad santuoka sugriuvo dėl žeminimo

Santykius, kai vienas partneris yra sistemingai kito engiamas, įprasta vadinti toksiškais.

Tai nuodingi santykiai, atimantys savigarbą, orumą, keliantys nuolatinę įtampą, baimę, sukeliantys nesaugumo, vienišumo jausmus, kartais – ir pavojų sveikatai ar net gyvybei.

Forumo tema apie toksiškus santykius:

Kaip atpažinti toksiškus santykius?

Santykių ekspertas Darius Ražauskas išskiria kelis požymius, kaip atpažinti toksiškus santykius:

  • santykiuose nėra paramos, palaikymo;
  • partneriai jaučiasi nelygiaverčiai;
  • gali pasitaikyti tiek psichologinio, tiek fizinio smurto apraiškų;
  • partneris nepriimamas toks, koks yra;
  • nesugebama partnerio paskatinti, paremti;
  • būdingas narcisizmas;
  • savanaudiškas elgesys;
  • sistemingas nepagarbos rodymas;
  • nuolat konfliktuojama, pykstamasi.

Trečiajame tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizode šešių vaikų mama Jurgita Pocienė atskleidė, kad santuoka sugriuvo dėl žeminimo ir manipuliacijų:

Santuokoje negali būti melo ir manipuliacijų

Jurgita Pocienė pasakoja, kokią pamoką jai suteikė skyrybų patirtis ir kuo ji skiriasi nuo vaikystėje gautų pamokų. „Turi praeiti laikas, kad suprastum, ko tau nereikia. Kokio santykio su tavimi nereikia, kaip tu nenori, kad su tavimi elgtųsi. <...>. Bet kalbant apie nuoskaudas jos buvo reikalingos tam, kad <...> suprasčiau, kad mano pareiga – padėti vaikams kuo švariau suprasti, koks turi būti santykis.“

Anot Jurgitos, santuokoje negali būti melo ir manipuliacijų. Negalima leisti manipuliuoti savimi, žeminti savęs. Jeigu taip elgiamasi – geriau yra baigti santykius. Jurgita, dar būdama vaikas, buvo mokyta, kad santuokoje reikia kentėti. „Matydama savo tėvų modelį, sakiau sau: aš taip nenoriu.“

Plačiau skaitykite:

Vaikai mato daugiau, nei mes suvokiame

Anot psichologės Monikos Kuzminskaitės, vaikai tikrai mato daugiau, nei mes leidžiame sau suvokti. Jie mato tikrąją situaciją ir jaučia įtampą. Tėvų pavyzdys rodant, kad reikia kentėti, tikrai nėra tai, kas vaikams toliau bus naudinga gyvenime. „Todėl geriausia dovana, kurią galime duoti vaikams, yra ne vilkinimas ir ne kišimas problemų po kilimu, o jos sprendimas. Svarbu, kad vaikai matytų, jog susidūrę su problemomis tėvai jų neignoruoja, o garbingai sprendžia, neprarasdami abipusės pagarbos“, – teigia specialistė.

Kodėl kartais geriausia išeitis – skyrybos? Visą trečiąjį „Tėvai paprastai“ epizodą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kuriama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. Kitaip tariant, čia kalbama visais šeimoms aktualiais klausimais.

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Susiję straipsniai

Vaiko išlaikymo priteisimas (alimentai) 2024 metais

Vaiko išlaikymo išmoka, arba alimentai – pinigai, kuriuos sutuoktinis po skyrybų privalo mokėti nepilnamečio biologinio vaiko išlaikymui.

Skyrybos Oksanos Pikul gyvenime: kaip pavyko jas išgyventi?

Atlikėja, verslininkė, influencerė Oksana Pikul atskleidė, kad šeimoje santuokinių krizių būta ne viena, ir būtent tai padėjo skyrybas priimti ramiai.

Oksana Pikul nesiryžo skirtis su vyru pirmosios krizės metu

Sprendimą nesiskirti, praėjus beveik pusei santuokos metų, Oksana ir Simas priėmė dėl vaiko gerovės.