Jūsų partneris turi vaikų iš pirmosios santuokos? 5 tiesos, kurias privalote žinoti

Moteris laukiasi vaikelio, šalia – vyro dukra New Africa | Shutterstock.com

Lietuvoje statistiškai išsiskiria kas antra pora. Vadinasi, nemažai vaikų auga su vienu iš tėvų ir su pamote arba patėviu, o kitas dažnai yra tik „savaitgalinis tėvelis“.

Jei jūsų naujasis partneris turi vaikų, viena iš esminių nesutarimų priežasčių gali būti partnerio vaikai iš ankstesnių santykių. Antrajai pusei gali nepatikti, kad su vaikais matotės per dažnai, kad vis dar nemažai bendraujate su buvusiu sutuoktiniu, skiriate vaikams per didelę dalį savo pajamų ir t. t.

Taigi, kokias 5 tiesas reikia turėti omenyje kuriant santykius ar tuokiantis su vaikų jau turinčiu žmogumi?

1. Jūs nebūsite „pasaulio bamba“

Pirmiausia buvo du įsimylėję žmonės, po to gimė vaikai, ir tik po kurio laiko jų tėvai nusprendė pasukti skirtingais keliais. Vaikai nekalti dėl tėvų skyrybų. Nuo to momento, kai šeima iširo, kiekvienas iš tėvų turi prisitaikyti prie pakitusios šeimos struktūros ir bendravimo būdo. Tad jūsų partneris dažnai pirmenybę teiks ne savo ar jūsų, bet vaikų iš ankstesnių santykių poreikiams, ypač jei galimybę matytis su vaikais turi tikrai ne kasdien.

Jei mylimasis patį vertingiausią laiką praleidžia su vaikais iš ankstesnių santykių, normalu pavydėti, tačiau geriausia, ką galite padaryti – pasistengti suprasti, atjausti ir vertinti situaciją iš mylinčio, atlaidaus žmogaus perspektyvos. Jei dar neturite savo vaikų, galite nustebti, kiek kartų teks priimti įvairiausius kompromisus. Savo ruožtu jūsų partneris taip pat turi ieškoti kompromisų.

2. Ne visada viskas klostytis sklandžiai

Labai dažnai partnerio vaikai iš pirmosios santuokos pradeda pykti dėl naujo žmogaus įsiveržimo į šeimą ir kaltina jį šeimos, nors ir iširusios, idilės griovimu. Daugelis vaikų trokšta, kad jų tėvai susitaikytų, ir kai galiausiai kuris nors iš tėvų susiranda antrąją pusę, vaikai jaučiasi nusivylę: jūs esate tarsi ta kliūtis, trukdanti tėvams vėl susieiti.

Taigi, vaikams prisitaikyti reikia laiko: supratingumas ir kantrybė – geriausi jūsų sąjungininkai.

Atminkite, kad drausminti, auklėti vaikus – ne jūsų užduotis, tai biologinių tėvų pareiga, o jūsų noras vaikus „atvesti į doros kelią“ gali sukelti tik sumaištį ir pasipiktinimą. Tiesiog išlaukite.

3. Jūsų partnerio „ex“ visada bus jūsų gyvenimo dalis

Kuo greičiau susitaikysite ir priimsite šią tiesą, tuo visi bus laimingesni. Bus gimtadienių, kitų švenčių, vaikų sporto varžybų, galiausiai, jų atžalų išleistuvės ar diplomų įteikimas, kur jūsų partneris ar partnerė turės pasirodyti kartu su savo „ex“. Svarbiausia elgtis taktiškai ir mandagiai.

Net jei jūsų keliai su partnerio „ex“ tiesiogiai ir nesusikirs, vis tiek partnerio praeities neištrinsite ir „ex“ dalyvavimą vienu ar kitu būdu jausite.

Beje, prie savo podukros ar posūnio niekada blogai nekalbėkite apie jų mamą arba tėtį. Verčiau paieškokite būdų pagerinti savo santykius su povaikiais.

4. Jis nenustos būti tėvu vaikams sulaukus pilnametystės

Daugelis žmonių yra vedini klaidingo įsitikinimo, kad tėvystė tęsiasi iki vaikui suaugant. Bet taip nėra. Jeigu savo gyvenimą susiejate su žmogumi, turinčiu vaikų, visam gyvenimui įsipareigojate ne tik tam žmogui, bet ir jo atžaloms (žinoma, nebent pasuktumėte skirtingais keliais, tačiau net ir tuomet šeimos bendrauja). Jūsų bendravimas su povaikiais tęsis net ir jiems sulaukus 18-ojo gimtadienio ar baigus universitetą. Galiausiai galite tapti savo povaikių vaikų netikra močiute arba seneliu.

5. Kantrybė – būtinybė

Su povaikiais užmegzti ryšį galite vos per kelias savaites, tačiau tam gali prireikti ir metų. Tai gali lemti daug kintamųjų, pavyzdžiui, vaikų amžius, tėvų gebėjimas auklėti vaikus, jūsų noras bendrauti su povaikiais, galiausiai, jūsų partnerio susitikimų su povaikiais dažnis, ir t. t.

Jeigu norite greičiau užmegzti ryšį, pasidomėkite vaikų pomėgiais arba paieškokite jiems malonių, įdomių veiklų. Leiskite su jais laiką kokybiškai, tačiau nebandykite atstoti ar net užgožti jų biologinio tėvo / mamos. Jūsų ryšys su povaikiais turi megztis palaipsniui, o jų ryšys su tikraisiais tėvais turi išlikti tvirtas ir ypatingas.

Baigiamasis akordas: bėkite nuo partnerio, kuris nebendrauja su savo vaikais iš ankstesnių santykių

Kai kurios moterys džiaugiasi, kad naujasis jų širdies draugas nebendrauja su savo vaikais iš ankstesnių santykių. Neva taip joms tenka ir daugiau dėmesio, ir nepaplonėja partnerio piniginė. Tačiau pirmiausia atsakykite sau į klausimą, ar norėtumėte atsidurti buvusios partnerės ir vaikų vietoje? Vaikų eliminavimas iš gyvenimo rodo visišką neatsakingumą, todėl geriau tokių santykių netęsti. Jeigu žmogus paliko vieną šeimą, kur garantija, kad nepaliks jūsų ir būsimųjų jūsų vaikų? Jeigu naujasis jūsų partneris vaikais rūpinasi panašiai taip, kaip ir gyvendamas šeimoje, tai geras ženklas. Jo meilės, pastangų ir rūpesčio užteks ir jums, o nedideles santykių problemas anksčiau ar vėliau išspręsite.

Plačiau skaitykite: