Ką daryti, jei jūsų vaikui sunku susikaupti ir atlikti užduotis?

Reklaminis partnerio turinys
Vaikas nesukoncentruoja dėmesio Ground Picture | Shutterstock.com

Vaiko raidos klinika

Vaiko raidos klinika – ne pelno siekianti viešoji įstaiga, teikianti tikslines paslaugas vaikams, kurianti saugią, jaukią ir padedančią stiprėti aplinką. Čia teikiamos paslaugos koncentruotos į kiekvieną vaiką individualiai.

Jūsų vaikas nedėmesingas ir jam pernelyg sunku nusėdėti vienoje vietoje? Iš tiesų vis dažniau vaikams yra nustatomas aktyvumo ir dėmesio sutrikimas (ADHD), kuris kiekvienais metais yra diagnozuojama 3 milijonams žmonių, todėl tai yra viena dažniausių mūsų kartos klinikinių diagnozių.

Bet ar tėvams ir patiems vaikams nuo to lengviau? Juk ADHD kelia didelius iššūkius vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems.

Ar jūsų vaikas turi aktyvumo ir dėmesio sutrikimą (ADHD)?

Vaikų ir paauglių ADHD simptomai yra aiškiai apibrėžti ir paprastai pastebimi iki 6 metų amžiaus:

  • nesutelkia dėmesio ir yra lengvai išsiblaškęs;
  • daro neatidžias klaidas;
  • nesugeba atlikti užduočių, kurios yra varginančios ar reikalaujančios daugiau laiko;
  • nuolat keičia veiklą ar užduotis;
  • negali sėdėti ramiai, ypač ramioje ar tylioje aplinkoje;
  • nesugeba susikoncentruoti į užduotis;
  • yra pernelyg fiziškai aktyvus;
  • perdėtai daug kalba ar pertraukia pokalbius;
  • veikia negalvodamas;
  • mažai arba visai nejaučia pavojaus.

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimo (ADHD) simptomai gali kelti problemų

Šie simptomai gali sukelti rimtų problemų vaiko gyvenime, pavyzdžiui, gali būti prastesni pasiekimai mokykloje, prastas socialinis bendravimas su kitais vaikais ir suaugusiaisiais, drausmės problemos. ADHD gali sukelti nerimo sutrikimą, fizinius negalavimus, elgesio ir miego sutrikimus ar mokymosi sunkumus. 

Aktyvumo ir demesio sutrikimas Vaiko raidos klinikaPartnerio nuotr.

Ergoterapija skatina vaikų savarankiškumą

Vaiko raidos klinikos specialistai padeda jūsų vaikui organizuoti ir planuoti, suskirstydami užduotis į mažus pasiekiamus žingsnelius. Tai neleidžia vaikams jaustis priblokštiems dėl užduoties ir nežinoti, nuo ko pradėti. Jūsų vaiką specialistai išmoko valdyti savo emocijas ir elgesį, tinkamai, tikslingai ir smagiai reaguoti į pokyčius, kad jis galėtų atlikti kasdienę veiklą namuose ir mokykloje. Be to, klinikos specialistai lavina vaikų rašymo įgūdžius, rankos stiprumą, akių ir rankų koordinaciją, pirštų miklumą ir manipuliavimo rankomis įgūdžius. Be to, padeda lavinti pagrindinę vaikų jėgą, kuri gerina pusiausvyros ir bendrosios koordinacijos įgūdžius.

Labai svarbu išmokyti vaiką atlikti pagal amžių tinkamas užduotis. Specialistai yra apmokyti užduočių analizės, kuri skaido užduotis į mažus pasiekiamus žingsnelius, taigi vaikas visada jaučiasi pozityviai ir nori atlikti užduotį. 

Specialusis pedagogas padeda lavinti vaikų sutrikusias funkcijas

Specialiųjų pratybų metu lavinamos vaikų sutrikusios funkcijos, smulkioji motorika, skaitymo, rašymo, skaičiavimo gebėjimai ir socialiniai įgūdžiai. Atsižvelgiant į vaiko specialiuosius ir individualiuosius poreikius, išsikeliami tikslai ir jų pasiekimo būdai. Konsultuojami tėvai specialiosios pedagoginės pagalbos klausimais ir parengiamos rekomendacijos, kaip pritaikyti ADHD turintiems vaikams mokomąją medžiagą ir mokymo priemones.

Vaiko raidos klinikoje specialusis pedagogas dažnai kuria priemones, užduotis ir ugdymo metodus, atsižvelgdamas individualiai į kiekvieną vaiką, siekdamas mokymosi procesą sukurti patrauklų kiekvienam.

Mamos balsas – svarbus vaikams, turintiems aktyvumo ir dėmesio sutrikimą

Vaiko raidos klinika yra vienintelė klinika Lietuvoje, turinti audioneurosensorinės stimuliacijos (Mamos balso) terapiją. Tai vienas iš efektyviausių metodų, galinčių padėti ADHD sutrikimą turintiems vaikams. Pagrindinis šios terapijos principas – stimuliuoti smegenis mamos balsu.

Vaikas tarsi grąžinamas į mamos įsčias, kur pradėjo formuotis neuronų jungtys. Vaiko smegenys stimuliuojamos atkurti prarastas ar nesusidariusias jungtis pačioje pradžioje. Tokiu atveju vaikai, kurie nuolat lekia ir yra hiperaktyvūs, geba geriau paskirstyti savo energiją, pagerėja kasdienis funkcionavimas.

Mamos balso terapija ypač gerina girdimąją ir vaizdinę atmintį, koncentraciją, analitinius, erdvinius, motorinius ir verbalinius gebėjimus. Vaikai, turintys mokymosi sunkumų, labai dažnai turi ir elgesio problemų, tad ši terapija jiems padeda pozityviai stimuliuoti smegenis. Beje, terapija skirta visiems ir gali būti taikoma kūdikiams nuo dviejų mėnesių amžiaus.

Aktyvumo ir demesio sutrikimas Vaiko raidos klinikaPartnerio nuotr.

Ką daryti, jeigu jūsų vaikas turi ADHD sutrikimą?

Vaiko raidos klinika yra ne pelno siekianti organizacija, kuri visą savo pelną paskirsto vaikams, paliestiems ligos ar negalios. Klinikoje dirba licencijuoti specialistai, turintys nemažai medicininių reabilitacijos paslaugų teikimo patirties. Mūsų tikslas, kad kiekvienam vaikui su sutrikusia fizine, emocine raida ar esančiam po traumų, kitų susirgimų, būtų suteikta taip reikiama pagalba. Pagrindinis mūsų prioritetas – vaikai!

Jei jūsų vaikui nustatytas ADHD, Vaiko raidos klinikoje teikiami ergoterapijos ir audioneurosensorinės stimuliacijos užsiėmimai, specialiojo pedagogo pratybos. Dirbame su tėvais ir mokytojais, siūlydami strategijas, padedančias ADHD sergantiems vaikams tvarkytis kasdieniame gyvenime.

Kviečiame padėti vaikams kartu ir užsiregistruoti pas specialistus

Adresas: Jonavos g. 45, Kaunas. Registratūros tel. + 370 685 40 912 

El. paštas [email protected]

Vaiko raidos klinikos specialistai laukia jūsų klinikose Vilniuje ir Kaune, ir jie visada pasiruošę padėti, nes yra įsitikinę: „Taip, mes galim!“