Kūdikis užmiega tik valgydamas (187)

kūdikis užmiega valgydamas

Jei tavo kūdikis užmiega tik žįsdamas, maitinamas iš buteliuko ar čiulpdamas žinduką, o tavęs tai nevargina – didelės bėdos nėra. Problemų iškyla tada, kai be žinduko ar mamos pieno mažylis užmigti nebegali, o tau darosi per sunku kas kartą migdyti jį maitinant, ypač naktį.

Kodėl kūdikis nebegali užmigti be pagalbos? Taip yra todėl, kad kūdikis ima sieti krūtį, buteliuką ar žinduką su miegu. Suaugę taip pat gali turėti „migdymosi įpročius“ – pavyzdžiui, yra tokių, kurie užmiega tik žiūrėdami televizorių, paskaitę knygą ar išgėrę prieš miegą arbatos.

Jei vaikas ilgą laiką užmigdavo žįsdamas, jo sąmonėje atsiranda asociacija „maistas-miegas“ arba „čiulptukas-miegas“ . Kai šių „pagalbininkų“ nėra šalia, užmigti jam nebepavyksta. Jei nori, kad jis išmoktų užmigti pats, šių asociacijų reikia atsikratyti.

Kaip atpratinti?

Pradžioje daryk viską taip, kaip įprasta: pažindyk, pamaitink iš buteliuko ar duok žinduką. Tačiau, užuot tokiu būdu užmigdžiusi kūdikį, leisk jam žįsti ar čiulpti kelias minutes – tol, kol čiulpimo judesiai sulėtėja, jis atsipalaiduoja ir apsnūsta, tačiau dar neužmiega. Tada švelniai ir atsargiai įkišk savo mažojo piršto galiuką į kūdikio lūpų kampą ir palengva „išvaduok“ žinduką, čiulptuką ar spenelį iš jo burnytės.

Greičiausiai kūdikis pradės intensyviai žiotis ir ieškoti spenelio (buteliuko, čiulptuko), ypač pirmaisiais kartais. Švelniai pridėk pirštą prie jo smakriuko iš apačios ir prilaikyk, kad ieškojimo judesiai kiek aprimtų. Tuo pat metu sūpuok ir niūniuok ar nešiok mažylį, kol jis visiškai užmigs nieko neturėdamas burnoje. Jei jis nesiliauja ieškojęs spenelio, žinduko ar čiulptuko ir ima verkti, pakartok visą procesą nuo pradžių.

Kaip ilgai reikia leisti žįsti?

Kiekvienas kūdikis yra kitoks, tačiau žindyti, maitinti iš buteliuko ar leisti čiulpti žinduką paprastai prireikia nuo 10 iki minutės. Suskaičiuok lėtai iki dešimties (kad nepaskubėtum, gali skaičiuoti įterpdama žodį „tūkstantis“: „Tūkstantis vienas... Tūkstantis du... ... Tūkstantis dešimt“). Tai padės nurimti tau pačiai ir neimti traukti spenelio (buteliuko, žinduko) iš kūdikio burnos per anksti.

Svarbu! Niekada netrauk spenelio iš kūdikio burnos jėga, nes gali jį pažeisti. Tiesiog įkišk savo mažojo piršto galiuką į mažylio lūpų kampą: taip jo burnos ertmėje sumažės vakuumas ir spenelis pats išslys iš kūdikio burnos.

Kiek laiko užtruks atpratinimas?

Paprastai prireikia 2-5 pakartojimų, kol kūdikis užmiega neturėdamas nieko burnoje. Kartok tokį užmigdymo būdą vėl ir vėl, kiekvieną vakarą. Po maždaug dešimties dienų pastebėsi, kad naktį keltis tau reikia vis rečiau: kai kūdikis išmoksta užmigti pats vakare, jam lengviau tai padaryti ir prabudus naktį.

Tokio užmigimo būdo geriau pradėti mokytis vakarais, o įtvirtinus įprotį – ir dienos miego metu. Naktį miegama ilgiau, taigi svarbiau išmokti užmigti pačiam, be „pagalbininkų“.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  kyccaa parašė:
  O naujausi tyrimai rodo, jog norint, kad berniukai nebūtų gašlūs, reikėtų zindyti iki trejų metų

  Čia rimtai jūs ar čia sarkazmas? Jei rimtai, tai gal galima nuorodą? Būtų įdomu paskaityti

 2. User has not uploaded an avatar
  stoliarenkaite prieš 4 m.

  kyccaa parašė:
  Skaiciau, kad labiausiai savaiminis kūdikiu mirties sindromą būtent ir sukelia kūdikiu migdymas atskirai, o ne kartu. Gamtos taip sukurta, kad kūdikis turi miegoti …

  Neketinu nemiegoti kokius dvejus metus, nes taip gamta surede.

 3. kyccaa
  kyccaa prieš 4 m.

  stoliarenkaite parašė:
  Neketinu nemiegoti kokius dvejus metus, nes taip gamta surede.

  Tai žinoma, čia jūsų pasirinkimas. Juk daug motinų nutraukia maitinimą, nes nori isgert, parūkyti, naktimis pabaliavot. Yra mamos, kurios dėl vaikelio kažkuriam laikui kažkokių savo interesų atsisako, o yra mamos, kurioms jų interesai tokie pat svarbus. Aš galvoju, kad jei man mano interesai aukščiau visko, tai tiesiog pirmą issilakstau, atbaliavoju savo, o tada skiriu du metus kūdikiui. Aš tiesiog noriu būti sąžininga su savo vaikų. Elgiuosi su juo taip, kaip kad norėčiau, jog su manimi būtų elgiamasi.

 4. kyccaa
  kyccaa prieš 4 m.

  Mary.S parašė:
  Čia rimtai jūs ar čia sarkazmas? Jei rimtai, tai gal galima nuorodą? Būtų įdomu paskaityti

  Čia rimtai Pabandysiu surasti medžiagą. Ja buvo pasidalijusi viena mama, kai buvo Žvėryne paskaitoje apie primaitinima

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  kyccaa parašė:
  Tai žinoma, čia jūsų pasirinkimas. Juk daug motinų nutraukia maitinimą, nes nori isgert, parūkyti, naktimis pabaliavot. Yra mamos, kurios dėl vaikelio kažkuriam lai…