Kūdikis užmiega tik valgydamas (203)

kūdikis užmiega valgydamas

Jei tavo kūdikis užmiega tik žįsdamas, maitinamas iš buteliuko ar čiulpdamas žinduką, o tavęs tai nevargina – didelės bėdos nėra. Problemų iškyla tada, kai be žinduko ar mamos pieno mažylis užmigti nebegali, o tau darosi per sunku kas kartą migdyti jį maitinant, ypač naktį.

Kodėl kūdikis nebegali užmigti be pagalbos? Taip yra todėl, kad kūdikis ima sieti krūtį, buteliuką ar žinduką su miegu. Suaugę taip pat gali turėti „migdymosi įpročius“ – pavyzdžiui, yra tokių, kurie užmiega tik žiūrėdami televizorių, paskaitę knygą ar išgėrę prieš miegą arbatos.

Jei vaikas ilgą laiką užmigdavo žįsdamas, jo sąmonėje atsiranda asociacija „maistas-miegas“ arba „čiulptukas-miegas“ . Kai šių „pagalbininkų“ nėra šalia, užmigti jam nebepavyksta. Jei nori, kad jis išmoktų užmigti pats, šių asociacijų reikia atsikratyti.

Kaip atpratinti?

Pradžioje daryk viską taip, kaip įprasta: pažindyk, pamaitink iš buteliuko ar duok žinduką. Tačiau, užuot tokiu būdu užmigdžiusi kūdikį, leisk jam žįsti ar čiulpti kelias minutes – tol, kol čiulpimo judesiai sulėtėja, jis atsipalaiduoja ir apsnūsta, tačiau dar neužmiega. Tada švelniai ir atsargiai įkišk savo mažojo piršto galiuką į kūdikio lūpų kampą ir palengva „išvaduok“ žinduką, čiulptuką ar spenelį iš jo burnytės.

Greičiausiai kūdikis pradės intensyviai žiotis ir ieškoti spenelio (buteliuko, čiulptuko), ypač pirmaisiais kartais. Švelniai pridėk pirštą prie jo smakriuko iš apačios ir prilaikyk, kad ieškojimo judesiai kiek aprimtų. Tuo pat metu sūpuok ir niūniuok ar nešiok mažylį, kol jis visiškai užmigs nieko neturėdamas burnoje. Jei jis nesiliauja ieškojęs spenelio, žinduko ar čiulptuko ir ima verkti, pakartok visą procesą nuo pradžių.

Kaip ilgai reikia leisti žįsti?

Kiekvienas kūdikis yra kitoks, tačiau žindyti, maitinti iš buteliuko ar leisti čiulpti žinduką paprastai prireikia nuo 10 iki minutės. Suskaičiuok lėtai iki dešimties (kad nepaskubėtum, gali skaičiuoti įterpdama žodį „tūkstantis“: „Tūkstantis vienas... Tūkstantis du... ... Tūkstantis dešimt“). Tai padės nurimti tau pačiai ir neimti traukti spenelio (buteliuko, žinduko) iš kūdikio burnos per anksti.

Svarbu! Niekada netrauk spenelio iš kūdikio burnos jėga, nes gali jį pažeisti. Tiesiog įkišk savo mažojo piršto galiuką į mažylio lūpų kampą: taip jo burnos ertmėje sumažės vakuumas ir spenelis pats išslys iš kūdikio burnos.

Kiek laiko užtruks atpratinimas?

Paprastai prireikia 2-5 pakartojimų, kol kūdikis užmiega neturėdamas nieko burnoje. Kartok tokį užmigdymo būdą vėl ir vėl, kiekvieną vakarą. Po maždaug dešimties dienų pastebėsi, kad naktį keltis tau reikia vis rečiau: kai kūdikis išmoksta užmigti pats vakare, jam lengviau tai padaryti ir prabudus naktį.

Tokio užmigimo būdo geriau pradėti mokytis vakarais, o įtvirtinus įprotį – ir dienos miego metu. Naktį miegama ilgiau, taigi svarbiau išmokti užmigti pačiam, be „pagalbininkų“.

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Silk
  Silk prieš 1 mėn.

  Mettija parašė:
  O kaip suprast, kad anksti guldoma? 🤔Mes iki pietu miego budraujam 5 val, tada 2 val miegam ir nakciai einam po 5- 6val budravimo, bet vis vien be papulio nemiega, …

  Kad be krūties nemiega, tai čiane dėl to sakau, o dėl to, kad pora valandų migdosi.. rodo kažkokius ženklus kad nori miegoti? Gal papraščiausiai vaikas nenori dar miegoti. Mano kai buvo dvimetis tai pietų jau atsisakydavo miegoti. O jei užmigdydavau, tada vakare miegoti eidavo tik kokia 23val.
  Kada jūsiškis eina miegoti? Kokia valanda nakčiai guldot?

 2. User has not uploaded an avatar
  Mettija prieš 1 mėn.

  Silk parašė:
  Kad be krūties nemiega, tai čiane dėl to sakau, o dėl to, kad pora valandų migdosi.. rodo kažkokius ženklus kad nori miegoti? Gal papraščiausiai vaikas nenori dar m…

  Tai vat su (.) burnoj dar malas apie 30 min🤦‍♀️ pas mus dienotvarke jau nusistovejus 7-8 keliasi, 12-13 pietu miegas ir 20-21 naktinis🤷‍♀️ pietu 1,5-2 kartais 3 val pamiega🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  VikMik prieš 1 mėn.

  O ką daryti kai vaikas dieną nemiega.vežime kad užmigtų tai per ašaras pusė val migdosi ir miega max 30min. Ant krūties užmiega lengvai bet toks ten miegas valgo ir miega tuo pačiu tai labiau snaudžia ir tai neilgai max 30min nes atsirugt turi nes viskas kyla. Esame 4 mėn. Nzn ką daryt kad miegotų. Naktį problemų neturim miega 9-10 val nenubudus tuomet pavalgom ir dar 1.5val.

 4. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 1 mėn.

  VikMik parašė:
  O ką daryti kai vaikas dieną nemiega.vežime kad užmigtų tai per ašaras pusė val migdosi ir miega max 30min. Ant krūties užmiega lengvai bet toks ten miegas valgo ir…

  Tai nemigdykit vežime. Iš kur toks empatijos trūkumas, pusę valandos klykint vaiką vežime. Kam to reikia?

 5. User has not uploaded an avatar
  VikMik prieš 1 mėn.

  snaigė3 parašė:
  Tai nemigdykit vežime. Iš kur toks empatijos trūkumas, pusę valandos klykint vaiką vežime. Kam to reikia?

  Na 30 min apskritai čia ne miegas. Nubunda ir vėl miegot nori visą laiką irzli.