Kūdikis užmiega tik valgydamas: ką daryti? (207)

Jei jūsų kūdikis užmiega tik žįsdamas, maitinamas iš buteliuko ar čiulpdamas žinduką, o tavęs tai nevargina – didelės bėdos nėra. Problemų iškyla tada, kai be žinduko ar mamos pieno mažylis užmigti nebegali, o jums darosi per sunku kas kartą migdyti jį maitinant, ypač naktį.
Kodėl kūdikis nebegali užmigti be pagalbos? Taip yra todėl, kad kūdikis ima sieti krūtį, buteliuką ar žinduką su miegu. Suaugę taip pat gali turėti „migdymosi įpročius“ – pavyzdžiui, yra tokių, kurie užmiega tik žiūrėdami televizorių, paskaitę knygą ar išgėrę prieš miegą arbatos.
Jei vaikas ilgą laiką užmigdavo žįsdamas, jo sąmonėje atsiranda asociacija „maistas-miegas“ arba „čiulptukas-miegas“. Kai šių „pagalbininkų“ nėra šalia, užmigti jam nebepavyksta. Jei norite, kad kūdikis išmoktų užmigti pats, šių asociacijų reikia atsikratyti.
Kaip atpratinti?
Pradžioje darykite viską taip, kaip įprasta: pažindykite, pamaitinkite iš buteliuko ar duokite žinduką. Tačiau, užuot tokiu būdu užmigdžiusi kūdikį, leiskite jam žįsti ar čiulpti kelias minutes – tol, kol čiulpimo judesiai sulėtėja, jis atsipalaiduoja ir apsnūsta, tačiau dar neužmiega. Tada švelniai ir atsargiai įkiškite savo mažojo piršto galiuką į kūdikio lūpų kampą ir palengva „išvaduokite“ žinduką, čiulptuką ar spenelį iš burnytės.
Greičiausiai kūdikis pradės intensyviai žiotis ir ieškoti spenelio (buteliuko, čiulptuko), ypač pirmaisiais kartais. Švelniai pridėkite pirštą prie jo smakro iš apačios ir prilaikykite, kad ieškojimo judesiai kiek aprimtų. Tuo pat metu sūpuokite ir niūniuokite ar nešiokite mažylį, kol jis visiškai užmigs nieko neturėdamas burnoje. Jei jis nesiliauja ieškojęs spenelio, žinduko ar čiulptuko ir ima verkti, pakartokite visą procesą nuo pradžių.
Kaip ilgai reikia leisti žįsti?
Kiekvienas kūdikis – kitoks, tačiau žindyti, maitinti iš buteliuko ar leisti čiulpti žinduką paprastai prireikia nuo 10 sekundžių iki minutės. Suskaičiuokite lėtai iki dešimties (kad nepaskubėtumėte, galite skaičiuoti įterpdama žodį „tūkstantis“: „tūkstantis vienas... tūkstantis du... ... tūkstantis dešimt“. Tai padės nurimti jums pačiai ir neimti traukti spenelio (buteliuko, žinduko) iš kūdikio burnos per anksti.
Svarbu
Niekada netraukite spenelio iš kūdikio burnos jėga, nes galite jį pažeisti. Tiesiog įkiškite savo mažojo piršto galiuką į kūdikio lūpų kampą: taip jo burnos ertmėje sumažės vakuumas ir spenelis pats išslys iš kūdikio burnos.
Kiek laiko užtruks atpratinimas?
Paprastai prireikia 2–5 pakartojimų, kol kūdikis užmiega neturėdamas nieko burnoje. Kartokite tokį užmigdymo būdą nuolat, kiekvieną vakarą. Po maždaug dešimt dienų pastebėsite, kad naktį keltis jums reikia vis rečiau: kai kūdikis išmoksta užmigti pats vakare, jam lengviau tai padaryti ir prabudus naktį.
Tokio užmigimo būdo geriau pradėti mokytis vakarais, o įtvirtinus įprotį – ir dienos miego metu. Naktį miegama ilgiau, taigi svarbiau išmokti užmigti pačiam, be „pagalbininkų“.
Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt
Na 30 min apskritai čia ne miegas. Nubunda ir vėl miegot nori visą laiką irzli.