Ką daryti, kad dantukų dygimas būtų malonus atsiminimas?

Reklaminis partnerio turinys
Vaiko pirmieji dantukai Photobac | Shutterstock.com

Pirmųjų kūdikio dantukų pasirodymas – tarsi žingsnis į naują gyvenimo etapą, kurio mažyliu besirūpinantys artimieji dažniausiai labai laukia.

Vis dėlto šį etapą gali paženklinti gana graudžios kūdikio ašaros, nes pirmųjų pieninių dantukų dygimas gali būti gana skausmingas ir nemalonus. Kaip padėti vaikui, kad jis mažiau verktų, geriau miegotų ir valgytų taip, kaip visada?

Apie kūdikių dantis ir jų dygimą

Ar žinojote, kad dantis jau turi dar negimęs kūdikis? Vis dėlto daugeliu atvejų mes jų dar nematome, nes jų užuomazgos iki ketvirto–šešto gyvenimo mėnesio paprastai būna paslėptos žandikaulyje, po dantenomis. Pirmuosius pieninius dantis dažniausiai pastebime iki pusės metų amžiaus (apie penktą–septintą gyvenimo mėnesį), tačiau kartais pasitaiko ir išimčių – mažylis iki vienų metų amžiaus gali dar neturėti nė vieno dantuko, o itin retais atvejais kūdikis gimsta jau su matomais pieniniais dantukais. Pastebima, kad šiais laikais pirmųjų dantų pasirodymo periodas ankstėja – gana dažnai pirmieji „perliukai“ išdygsta vos trijų–keturių mėnesių sulaukusiems kūdikiams.

Nemalonumai dygstant dantukams

Vieniems kūdikio tėvams, atrodo, „pasiseka“ labiau nei kitiems, mat vieni mažyliai net nejaučia, kaip jų dantenose naujose vietose prasikala dantukai, o kitiems šis procesas gali sukelti daug skausmo ir diskomforto. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad visi mažyliai (kaip ir mes) – labai skirtingi, ir vieni skausmą bei nemalonius pojūčius išgyvena jautriau, kiti – mažiau pastebimai.

Dažniausiai dantų dygimas yra gana skausmingas ir nemalonus procesas, nes pieniniai dantys sukelia tempimo ir spaudimo pojūčius žandikaulyje. Negana to, tam tikrose dantenų vietose sustiprėja kraujotaka, padidėja kraujagyslių laidumas ir minėtos vietos patinsta, tampa skausmingesnės ir jautresnės. Tokie nemalonūs pojūčiai gana dažnai atsispindi pakitusiame mažylių elgesyje – jie tampa jautresni, irzlesni, verksmingesni, prasčiau valgo ir miega.

Kas gali padėti sumažinti besikalančių dantukų keliamą diskomfortą?

Yra gana paprastų, bet tikrai veiksmingų priemonių, kurios gali padėti sumažinti mažylio patiriamus nemalonius pojūčius, pavyzdžiui, galite:

  • duoti mažyliui pakandžioti šaldytuve palaikytą kramtymo žaislą, plastikinį šaukštą ar kitą saugų daiktą. Šaltis padeda mažinti dantenų skausmą, paraudimą ir patinimą, o pats kramtymo procesas – pasikasyti niežtinčias dantenas;
  • atlikti mažyliui dantenų masažą šaltu ir švariu pirštu arba specialiu silikoniniu antpirščiu, prieš tai palaikytu šaldytuve;
  • dažniau duoti atsigerti vandens (jei jis jau geria vandenį) arba dažniau kūdikį žindyti, jei jis maitinamas krūtimi – tai padeda jam nusiraminti, geriau miegoti, gauti pakankamai skysčių;
  • jei mažylis jau maitinamas kietesniu maistu, puikiai tiks vėsus jogurtas, šaldytuve palaikyti vaisiai ir pan. (apskritai, maistas turi būti švelnus, kad kūdikis nesusižeistų dantenų papildomai);
  • skirti kūdikiui daugiau dėmesio ir meilės, stengtis nukreipti jo mintis į linksmesnius ir malonesnius dalykus.

Kada būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją

Paprastai dygstant dantukams kūdikis nekarščiuoja ir neviduriuoja, nors šie simptomai gana dažnai klaidingai priskiriami būtent pieninių dantukų kalimuisi. Jei kūdikio ar mažo vaiko temperatūra pasiekia ir viršija 38,5 °C, o tokia aukšta temperatūra kamuoja bent porą parų; jei pasireiškia ir kitų nerimą keliančių simptomų, pavyzdžiui, viduriavimas ir vėmimas ar vangumas, būtų geriausia nedelsiant kreiptis į mažylio gydytoją.

„Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis – puiki ir natūrali pagalba

Norite palengvinti dygstančių dantukų keliamą diskomfortą vaikui? „Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis – medicinos priemonė. Gelis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo. Natūralios sudedamosios medžiagos padeda sumažinti sudirgusių vietų skausmą ir paraudimą. „Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis specialiai sukurtas sumažinti diskomfortą ir skausmą dygstant kūdikio dantukams. Jis padeda esant dantų dygimo simptomams ir veiksmingai slopina nemalonius pojūčius, suformuodamas nematomą plėvelę, kuri sukuria idealiai drėgną aplinką, kad skaudantis audinys greičiau sugytų.