Ką daryti, kad kūdikis greičiau užmigtų? Patarimai išsekusiems naujagimio tėvams

Kūdikis miega savo lovelėje FamVeld | Shutterstock.com

Kūdikis sunkiai užmiega, o jūs esate pervargę nuo naktinio budėjimo prie jo lovytės? Labiausiai už viską pasaulyje svajojate apie vakarinę ramybę ir devynias valandas naktinio miego?

Keli patarimai ir gudrybės, kurios, tikime, padės mažyliui užmerkti akeles.

Užuolaidos

Nebijokite investuoti į nelaidžias šviesai naktines užuolaidas. Atrodo, kad tai nereikalingos išlaidos? Netrukus įsitikinsite: jos tikrai būtinos, jei namuose neseniai atsirado naujas šeimos narys. Kūdikio dienos ir nakties režimas yra be galo svarbūs, o tam, kad jis greičiau nusistatytų, miego metu kambaryje turi būti visiškai tamsu.

Prisilietimai

Vaikelis sunkiai užmiega? Pabandykite padaryti jam atpalaiduojantį masažą arba nuraminkite jį, švelniai perbraukdami per veidelį servetėle. Abejojate, ar tai iš tikrųjų veikia? Pabandykite! Efektą tikrai turėtumėte pastebėti.

Kūdikio perkėlimas

Vienas lengviausių būdų užmigdyti naujagimį – priglausti prie mamos krūtinės. Kai jis užmigs, galėsite švelniai perkelti į lovelę. Bet kaip tą padaryti, jo nepažadinus?

Stebėkite vaikelio akis. Ar jos juda, vokai šiek tiek kruta? Vadinasi, mažylis miega. Kai jo raumenys atsipalaiduos, o kvėpavimas taps gilus, patikrinkite dar kartą: pakelkite jo rankytę ir paleiskite ją. Vaikas nereaguoja? Galite drąsiai nešti jį į lovytę – jis giliai miega.

Perkeldami kūdikį, laikykite vieną ranką jam ant nugaros, kitą ant pilvuko. Stenkitės išlaikyti jo kūno padėtį. Ir, žinoma, guldykite tiesiai.

Budrumo stebėjimas

Stebėkite naujagimio budrumo laikotarpius. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais jie dažniausiai trunka apie 30–60 minučių. Migdykite vaiką kaskart, kai jis atrodo pavargęs.

Kokybiškos sauskelnės

Kad mažylis tvirtai miegotų, jis turi jausis komfortabiliai. Todėl rinkitės patogias, orui laidžias sauskelnes, pagamintas iš kuo natūralesnių medžiagų, geriausia – ekologiškas. Pakeiskite jas prieš naktinį maitinimą. Juk vėliau, kūdikiui atsibudus vidury nakties, tikrai nenorėsite to daryti.

NE ryškiai šviesai

Venkite ryškios šviesos naktį. Įsigykite blankią LED lemputę, kuri įsijungia vos ją palietus ir kurią galite laisvai nešiotis su savimi. Ryški šviesa siunčia smegenims „pabudimo“ signalus, be to, ji trukdo organizmui gaminti melatoniną (miego hormoną). Užmigti tamsoje – kur kas lengviau. 

Šiluma

Norite pašildyti mažylio apklotus, čiužinuką? Įdėkite buteliuką su karštu vandeniu. Šiltoje lovelėje kūdikiui bus jauku, patogu, šilta – visai kaip mamos glėbyje. Tai gali padėti naujagimiui kur kas lengviau užmigti. Tik nepamirškite išimti buteliuko prieš guldydami vaiką į lovytę!

Miegojimas pamainomis

Naujagimių cirkadiniai ritmai dar nėra išsivystę, taigi jie gali būti budrūs vidury nakties ir pasyvūs dieną. Kad ir kaip stengtumėtės tai sureguliuoti per pirmus jo gyvenimo mėnesius, tikimybė, kad jums pavyks – labai maža. Todėl vienintelė išeitis – apsišarvuoti kantrybe ir miegoti pamainomis su partneriu arba kitu jums padedančiu asmeniu.

Mėgavimasis laikotarpiu

Vertinkite šį nuostabiu laikotarpį. Juk dabar, kai kūdikis ramiai miega dienos metu, galite mėgautis mobilumu: pasėdėti kavinėje, paskaityti knygą parke, pamedituoti. Patikėkite, kai jam bus maždaug treji, tokių malonumų sau leisti tiesiog nebegalėsite!

Tinkama aplinka

Norint, kad vaiko miegas būtų kokybiškas, labai svarbu pasirūpinti tinkama aplinka.

Patalpa, kur miega kūdikis, turi būti gerai vėdinama, o oras joje – pakankamai drėgnas. Optimaliausias drėgmės lygis mažylio kambaryje – 50–60 proc., oro temperatūra – apie 20–22 laipsniai. Be galo svarbu atsižvelgti ir į vaiko čiužinį: jis turi būti pakankamai kietas.

Dienos režimas

Nuo pat pirmų dienų pratinkite kūdikį prie paros laikų. Pasirūpinkite, kad dienos metu bute būtų šviesu. Neturėtų būti ir visiškos tylos: maloni muzika arba filmas – puikus fonas. Naktį, priešingai, turėtų būti visiška tylu, ramu ir tamsu. Jei tik įmanoma, guldykite kūdikį miegoti ir žadinkite ryte tuo pačiu metu.

Pasyvumas prieš miegą

Intensyvūs garsai, žaidimai, dėmesio perteklius prieš miegą – tikri vaiko užmigimo priešai. Įsiaudrinusiam, žvaliam, energijos kupinam mažyliui prireiks nemažai laiko nusiraminti. Todėl pasirūpinkite, kad vakarinė atmosfera namuose būtų rami, o šviesa – prislopinta.

Susiję straipsniai

Ar kūdikiai sapnuoja?

Mokslininkų teigimu, nors naujagimių ir kūdikių smegenys miego metu intensyviai dirba, mažyliai (tikriausiai) nesapnuoja.

Pervargęs kūdikis sunkiai užmiega: ką daryti?

Užmigdyti kūdikį ir taip jau gali būti nemažas iššūkis, tačiau kai mažylis pervargsta, tai padaryti gali būti dar sunkiau.

Kokios 4 kūdikių miego problemos pasitaiko dažniausiai ir kaip jas spręsti?

Dėl kūdikio miego įpročių negalite ramiai išsimiegoti naktį? Visų pirma žinokite, kad su šia problema susiduria didžioji dauguma tėvų.