Ką daryti, kad laikas nuo 17 iki 20 val. šeimai būtų lengvesnis?

Tėtis su vaikais skaito prieš miegą New Africa | Shutterstock.com

Trys valandos neturėtų jaustis lyg treji metai.

Yra daug veiksnių, dėl kurių tėvai gali peržengti savo emocines ribas per tas kelias valandas, kurias šeima praleidžia kartu po darbo iki miego. Kai kuriomis dienomis tas chaosas yra nuolatinis ir nesibaigia, nes vaikai virsta emocijų tornadu. Kitąkart tas chaosas baigiasi greitai, tačiau visiems tėvams yra tekę patirti, kai vaikas kramto maistą pražiota burna arba mažasis mėto spagečius į sieną.

Turime branginti bet kokį laiką kartu, bet taip pat maitinti, maudyti ir pasekti pasaką prieš miegą. Visa tai reikalauja pastangų. Taigi kaip susitvarkyti be streso?

Vakarienė

„Valgio planavimas“ – du žodžiai, kurių tėvai labiausiai bijo, nes tai kainuoja laiko. Geriausia jas planuoti iš anksto. Pavyzdžiui, apsipirkti savaitgalį, ir susidaryti artimiausios savaitės vakarienių planą. Tačiau idėjų yra ir daugiau.

Maisto planas

Visa šeima galite susirinkti sekmadieniais su išmaniaisiais prietaisais ir paieškoti lengvų, greitai paruošiamų receptų idėjų. Tuomet mama arba tėtis suklasifikuoja savaitės patiekalus ir užkabina sąrašą ant šaldytuvo durų. Kiek smagumo vaikams išsirinkti patiekalus! Net jei tai ir labai paprasti variantai, pavyzdžiui, ant grotelių keptas sūris ir kokios nors salotos.

Jei savaitės planą jūsų šeimai susidaryti per sudėtinga, vieną savaitę galite planuoti, o kitą gaminti tiesiog „iš akies“.

Patarimas

Labai patogu iškart išsirašyti kiekvieno patiekalo ingredientus – iškart turite parengtą savaitės maisto prekių sąrašą, tad telieka nubėgti į parduotuvę.

Kai vaikai jau lovose, gaminkite suaugusiųjų vakarienę

Jei turite jaunesnių vaikų, kurie anksti eina miegoti, pavalgydinkite juos, o patys pasiruoškite rimtą vakarienę, kurios dalį net galėtumėte išsinešti į darbą. Daugiau maisto vienu ypu – mažiau vargo kitomis dienomis. Juk geriau paplušėti vienąkart?

Vaikai irgi gali gaminti

Sulaukus maždaug dvejų, galite pratinti vaiką prie mažų užduotėlių virtuvėje. Pavyzdžiui, rankutėmis nuplėšti šparaginių pupelių galus ar pan. Vėliau, tobulėjant įgūdžiams, galima skirti ir kiek didesnius vaidmenis. Pavyzdžiui, vyresnis nei dvimetis vaikas tikrai gali drungnu vandeniu skalauti silikoninius pietų indelius, o dar vyresnis – ir pamaišyti sriubą ar suplakti kiaušinius omletui.

Maudynių laikas

Vaikai nuolat grįžta namo išsipurvinę, pilnomis abejotinų niekučių kišenėmis, dviem kilogramais akmenukų, kabių, sulankstytų poperėlių ir pan. Suprantama: vaikystė. Bet galima viską sureguliuoti.

Maudynių laikas – prieš vakarienę

Kas sako, kad maudytis būtina po vakarienės? Pabandykite maudyti vaikus prieš vakarienę. Jie bus labiau atsipalaidavę po smagių maudynių vonioje, labiau išalks, tad vienu šūviu nušausite du zuikius: įkaitinsite orkaitę, puikiai iškeps maistas, o alkani vaikai mažiau atsikalbinės. Visgi alkis daro savo.

Abu tėvai gali būti namuose tuo pat metu? Dar geriau! Tuomet vienas gali maudyti vaikus, o kitas – ruošti vakarienę. Tai geras sprendimas ir tuomet, kai po itin varginančios dienos tiesiog kurį laiką gera pabūti atskirai.

Vyresni vaikai vonioje gali užsiimti patys

Devynerių metų vaiko prausimasis vonioje ar duše – tai laikas jam ir atsipalaiduoti, ir nusiprausti. Vyresniam vaikui jau reikia ir laiko „tik sau“. Įjunkite muziką, kurią jis mėgsta, įmeskite kvapnų vonios rutulį ir tegu vaikas atsipalaiduoja, pailsina mintis: tokiu atveju jis bus nepalyginamai ramesnis.

Miego laikas

Vaikui pasakėte, kad metas ruoštis į lovą. Na, ir prasideda. Bet gali ir neprasidėti.

Suteikite vaikams paskatą

Vaikus labai motyvuoja maži „apdovanojimai“ – tėvų skiriamas laikas. Paskaitykite mėgstamą knygą ar kiekvieną naktį parinkite miegui vis kitą pliušinį žaislą: bet kokia veikla, kad vaikas susiruoštų greičiau, bus naudinga. Tik svarbu susitarti. Pavyzdžiui, jūsų vaikui patinka „Frozen“ dainos? Susitarkite: jei išsimaudysi ir apsivilksi pižamą, mes vieną kartą galėsime paklausyti tavo mėgstamą dainą. Susiruošti miegui gali trukti valandą, o susitarus – tik 15 minučių.

Leiskite jiems rinktis

Kaip maksimaliai sutrumpinti susiruošimo miegui laiką? Užuot pykčio kupinu balsu liepę „pagaliau apsivilkti pižamą“, paklauskite, kokia pižama jam labiau patiktų – dryžuota ar taškuota. Iš kokio puodelio jis nori atsigerti vandens – geltonos ar raudonos? Vaikai yra daug entuziastingesni, kai jaučia tam tikrą atsakomybę už savo pasirinkimus.

10 minučių taisyklė

Visiškai trūksta laiko ir sunku paskirstyti dėmesį? Jei turite kelis vaikus, kuriems prieš miegą reikia pagalbos, skirkite kiekvienam po 10 minučių savo dėmesio, ir tegul jie jį išnaudoja taip, kaip nori: istorijos, dainos, pokalbiai... Vaikas nusprendžia, ką nori daryti kartu.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.

Skelbimai

7,00 €
38 | 10 | S
8,50 €
48 | 38 | M
3,00 €
36 | 8 | S
3,00 €
28 | 17,6 cm