Ką darytų Indrė Stonkuvienė, jei dukra Cecilija paprašytų padėti tapti garsia?

Svarbu neprimesti vaikams savo požiūrio, ką reikia rinktis, ir spręsti už juos, kas yra gerai Svarbu neprimesti vaikams savo požiūrio, ką reikia rinktis, ir spręsti už juos, kas yra gerai

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau devintąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su viena ryškiausių nuomonės formuotojų Lietuvoje Indre Stonkuviene ir vaikučių miego specialiste Dovile Šafranauske apie aktyvų gyvenimo būdą, garsumo kainą, influenciariavimo užkulisius ir santykį su vaikais, kai jie mato šį ryškų pasaulį iš arti.

Garsi, užimta, veikli mama. Kaip atsirinkti savo auklėjimo būdą ir išsivaduoti iš primestų visuomenės standartų? Kaip leisti vaikams jaustis laisviems savo pasirinkimuose?

Savo vaikuose svarbu neįžvelgti savo paties neišsipildžiusių svajonių

Nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė sako, kad visada padės savo vaikams bet kokiu atveju, ir kartu linki tėvams mesti senas nusistovėjusias normas apie tai, kas yra gerai, kartu džiaugdamasi, kad vis daugiau kalbama apie emocinį intelektą. „Mes esame jau tame lūžio taške, kur pradėjome tiesiog daugiau domėtis, skaityti, gauti informacijos apie sąmoningumą“, – teigia žymi moteris.

Kaip teigia Indrė Stonkuvienė, laimė – tai nėra milijonas. „Labai džiaugiuosi, kad tas laimės suvokimas jau visai kitaip yra suvokiamas“, – sako ji.

Indrė Stonkuvienė „Tėvai paprastai“ akcentuoja, kad svarbu leisti vaikams rinktis patiems, o tėvų pareiga – tik praplėsti vaikams galimybes:

Nereikia ir negalima spausti vaikų su klausimais „tai kuo nori būti užaugęs“

Indrė sako, kad daugiau apie ateities planus kalbasi su vyresniąja Cecilija, o apie sūnų Praną girdi, kad jis gabus daugelyje sporto šakų. Sūnų liaupsina bet kokios srities sporto treneriai: teniso, futbolo, krepšinio. Ji leido sūnui per metus rinktis, ką šis nori lankyti, be jokio spaudimo. Šiandien vaiko pasirinkimas – baseinas.

Dukra Cecilija, kaip teigia Indrė, taip pat jau dėsto savo pasirinkimus: nori būti veterinarė, ginekologė arba auklėtoja. Mamos tikslas buvo paskatinti vaiką, pasakyti, koks kiekvienas pasirinkimas yra įdomus. Anot Indrės, svarbu „plačiau leisti ir suteikti vaikui galimybes, bet nenukreipinėti jo pagal save“. Anot Dovilės Šafranauskės, tėvų įžymumas gali būti papildomas krūvis vaikams. Bet labai svarbu iškomunikuoti, kad jie patys yra atsakingi už savo elgesį ir jausmus. 

Visą tinklalaidę apie Indrę Stonkuvienę, jos aktyvų gyvenimą, influenceriavimo užkulisius, santykius su vaikais žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale.

Sužinokite, kaip Indrė palaiko vaikų pasirinkimus:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Apie ką kalbėjome tinklalaidėje:

00:01 – pašnekovių bei temos pristatymas

03:00 – Indrės Stonkuvienės motinystės istorija

06:00 – kiekvienai mamai svarbu atrasti tai, kas tinka jai

10:00 – moteriškos iniciatyvos ir jų svarba

17:00 – darbas, vaikų auginimas ir viešumas

23:00 – kita viešumo pusė

28:00 – vaikai, gyvenantys su įžymiais tėvais: kaip juos auklėti?

34:00 – nemokami daiktai už reklamą: iliuzija, kad daug dalykų pasaulyje yra tiesiog nemokami?

41:00 – „Lietuvos draudimo“ sukurta dainelė labai gelbsti valant dantis

43:00 – ar vaikai nori tų pačių profesijų, kaip ir jų tėvai?

48:00 – svarbu neprimetinėti vaikui savo požiūrio, o tiesiog jam padėti

53:00 – kaip kurti ryšį su vaikais?

55:00 – kodėl svarbu klausytis vaiko, bandyti suprasti, neteisti ir kalbėtis

Susiję straipsniai

Fausta Marija Leščiauskaitė: „Tada supratau, kad aš to vaiko labai laukiu“

Koks momentas Faustai leido susitaikyti su netikėta žinia apie nėštumą ir priimti ją? Kaip ji sužinojo, kad laukiasi, ir kokie jausmai aplankė?

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“