Tikri sąrėmiai. Kaip juos atskirti nuo netikrų? (302)

Tikri ir paruošiamieji sąrėmiai

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – tai yra jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie netikri sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ar visiškai liaujasi.

Jie gali su pertrūkiais kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol perauga į tikrą gimdymą.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę? Štai kokie yra vienų ir kitų požymiai:

Netikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikščiojote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni - jau pagimdžiusių nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nekilo klausimų, tikri ji ar ne.
 • Vaikelis nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaikelis nusileis,jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Iškrenta gleivinis kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos ar raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis sako, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Moterys nurodo skirtingus požymius, kurie „išdavė“ prasidėjus gimdymą, tad artėjant gimdymo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamytes galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % teigia supratusios, kad prasideda tikrasis gimdymas, kai sąrėmiai tapo „greiti ir įsiutę“;
 • 23 % suprato, kad „jau“, kai nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad išdavikas buvo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % įrodymu tapo iškritęs gleivinis kamštis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Leilaa123 prieš 2 sav.

  Tai jau tikrai, dabar skauda nuagara ir taip istisai ir pilvo apacia neapsrimsta

 2. User has not uploaded an avatar
  agny prieš 2 sav.

  Gabukass parašė:
  Tai jau tikrai, dabar skauda nuagara ir taip istisai ir pilvo apacia neapsrimsta

  Nepaguosiu ir siuo atveju 😀 man irgi skaudeno nugara, tik nepamenu jau ar pilvo apacia skaudejo ar ne, tik pasidare labai sunku atsistot

 3. User has not uploaded an avatar
  Leilaa123 prieš 2 sav.

  Va va man lygiai tas pats dabar.. guliu ir bijau sesti 😲

 4. IngridV
  IngridV prieš 2 sav.

  Gabukass parašė:
  Va va man lygiai tas pats dabar.. guliu ir bijau sesti 😲

  As taip ir neatskyriau buvau prisiskaicius, kad tikrai suprasiu, tai rami sedejau. Jutau saremius, buvo 36 savaites, galvoju reikia pasivaikscioti. Nuejau telefono plana pasikeiciau, apsipirkau, parejau. Nepraejo. Nuejau i dusa, nepraejo. Bet labao neskaudejo stipriai, nei kamscio, nei vandenu. Nusprendziau pamiegoti. Pamiegojau - yra saremiai. Isijungiau programele paskaiciuoti - reguliarus kas dvi minutes. Nuvaziavau pasitikrinti del viso pikto, be daiktu, nes buvau tikra, kad paruosiamieji. Po apziuros pasipyle kraujas ir isvede i gimdykla. Kakalelis buvo prasidares 1 cm ir labai sparciai veresi, bande stabdyti bet labai greitai viskas vyko. Vandenis dakare nuleido ir pagimdziau po 5 valandu nuo atvykimo.

 5. User has not uploaded an avatar
  Leilaa123 prieš 2 sav.

  Eik tu sau, idomi istorija. As irgi va vaikstau atsisedu vel ir vis nepraeina