Tikrieji sąrėmiai: kaip juos atskirti nuo netikrų? (356)

Moteris jaučia sąrėmius Elnur | Shutterstock.com

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie – netikri – sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ir visiškai liaujasi.

Jie su pertrūkiais gali kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol prasideda tikrasis gimdymas.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę?

Netikrųjų sąrėmių požymiai

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikštote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni – jau gimdžiusių moterų nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nebekyla klausimų.
 • Vaisius nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaisius nusileis, jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Pasišalina gleivių kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos arba raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis teigia, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vaisiaus vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Nėščiosios nurodo skirtingus požymius, pranašaujančius prasidėjusį gimdymą, tad artėjant jo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamas galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % nėščiųjų tai, kad artėja tikrasis gimdymas, suprato tuomet, kai sąrėmiai tapo greiti;
 • 23 % nėščiųjų nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad gimdymo pradžią lydėjo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % prasidedančio gimdymo įrodymu tapo pasišalinęs gleivių kamštis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Greta612 prieš 1 mėn.

  kaamila parašė:
  Dabar man jau pilnos 39 savaitės

  Nu ir kaip jaučiatės dabar?

 2. Neleee
  Neleee prieš 1 mėn.

  kaamila parašė:
  Aš kažkaip laukiu kažkokių didelių, reguliarių skausmų ir vandenų išbėgimo. O man kažkaip keisti tie skausmai

  Manes irgi neistiko dideli skausmai iskarto. Nuo sestadienio ryto pradejau jausti maudima, kuris jau trukde miegoti, bet nebuvo stiprus. Visa diena dar prabuvau namie, pasiskambinau ginekologei. Sake laukt, neskubet. Nuejau i vonia pagulet, pasiziurejau ar nepraeina- nepraejo. O vakare jau nuvaziavom i priimamaji. Isleido. Sekmadieni paryciais nuvaziavom dar karta. Pagulde. Bet pagimdziau tik po paros ir su skatinimu.

  Vandenys patys nenubego. Pradure jau klinikose.

  Taip, kad ne visoms iskart stiprus skausmai istinka. Ir ne visoms vandenys nubega.

  Pagal nestumo trukme tai jau gali buti ir tikri saremiai. Jeigu jau skauda taip, kad negalit but ramiai tai jau vaziuokit. Jeigu tai ir ne gimdymas tai bet kokiu atveju dideli skausmai nera normalu ir reiketu apziuros.

 3. kaamila
  kaamila prieš 1 mėn.

  Štai šiandien, jau jaučiuosi gana normaliai, praėjo tie dideli skausmai, liko tik pilvo maudimas labai silpnas, nepastovus ir ne dažnas. Naktis praėjo gana ramiai. Taip ir likau nesupratus, kas man ten įvyko. Pažiūrėsi kaip bus toliau.

  Bet kaip suprantu, kiekvienai moteriai, gimdymas prasideda labai skirtinagi. Kažkaip, kai vandenys nubėga, atrodo, kad labai aišku, kad gimdymas prasidėjo ir reikia važiuoti į ligoninę, o su sąrėmiais sudėtingiau, painiau.

 4. User has not uploaded an avatar
  Greta612 prieš 1 mėn.

  Labas mamytes, man naktį užėjo pilvo maudimas pereinantis skausmas į nugara. Pamiegoti neišėjo bet kažkaip kažkaip uzmigau🙄 Man nugara niekad neskaudėdavo dienos metu visada skaudėdavo vakarais. O dabar atsikeliau kaip ir nieko priguliau valgyti pusrycius, pilva raižo nugaros apačia skauda Gal tai parošamieji? 🤦‍♀️

 5. User has not uploaded an avatar
  Vamp prieš 3 sav.

  Sveikos.
  Ryt pas akušerę, bet truputį nerimas, su pirmu taip nebuvo, pradeda maust pilvo apačią, sukietėja pilvas, ir tada kaip durklu nuo kairio šono lyg gaktos,taip kelis kartus, tada ramu, vėl po 10-15min.,nu siaubingas skausmas, net kvapą atimą, tai galvoju ar paruošiamieji ,ar man jau tuoj bus veikla, keistas jausmas...😀