Tikri sąrėmiai. Kaip juos atskirti nuo netikrų? (309)

Tikri ir paruošiamieji sąrėmiai

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – tai yra jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie netikri sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ar visiškai liaujasi.

Jie gali su pertrūkiais kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol perauga į tikrą gimdymą.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę? Štai kokie yra vienų ir kitų požymiai:

Netikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikščiojote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni - jau pagimdžiusių nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nekilo klausimų, tikri ji ar ne.
 • Vaikelis nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaikelis nusileis,jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Iškrenta gleivinis kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos ar raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis sako, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Moterys nurodo skirtingus požymius, kurie „išdavė“ prasidėjus gimdymą, tad artėjant gimdymo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamytes galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % teigia supratusios, kad prasideda tikrasis gimdymas, kai sąrėmiai tapo „greiti ir įsiutę“;
 • 23 % suprato, kad „jau“, kai nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad išdavikas buvo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % įrodymu tapo iškritęs gleivinis kamštis.

Naujausi komentarai

 1. SandraVilius
  SandraVilius prieš 5 mėn.

  Dovjon parašė:
  Kas per programele saremiams skaiciuoti? 🤔

  Daug yra google play parduotuvėj, įsivesk "contraction" ir išmes tik žiūrėk, kaip skaičiuoja, nes vienos programėlės skaičiuoja nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito pradžios, o kitos nuo pabaigos iki pradžios

 2. User has not uploaded an avatar
  4Lucky prieš 4 mėn.

  Sveiki, pasidalinsiu apie savo patirti. Pirmadieni vakare pradejo spazmuoti pilva, atsisiunciau programele, kad skaiciuoti intervalus. Spazmavo kas 4-7min, skausmas tesesi apie 40 sec. Apie valanda skaiciavau, po to nuejau miegoti(apie 1val nakties), nes pagalvojau pries gimdyma reikia issimiegoti ir skausmas buvo nedidelis. 4 val. Atsikeliau, skausmas buvo didesnis, jau miegoti nesigavo, apie valanda skaiciavau intervalus, buvo labai panasus kaip is vakaro, vaikstant intervalas buvo 2-3min. Nusprendziau vaziuoti i ligonine, 6 val. patikrino, sako saremiai nera skausmingi pagal matavimus, bei kaklelis aukstai ir neatsidares, tad tai yra paruosiamieji saremiai, kuriu skausmas praeina po 20 sec ir tik pilvas paketeja, pridure, kad per tikruosius tikrai negalejote miegoti. Nors man skausmas truko ilgiau, nu bet kaklelis neatsidares, tad reikia vaziuoti namo. Visa diena truko saremiai, vaikstant kas 3-5min, gulint kas 8-11min, bei is karto keiciant poza irgi spazmavo. 22 val buvau pakartotinai ligonineje, nes skausmas buvo didesnis ir negalejau patiketi,kad paruosiamieji gali trukti jau beveik para ir tokie skausmingi. Atvykus kaklelis buvo atsidares 4cm. Po 2 val. jau 7cm, intervalai panasus kaip ir diena buvo iki pat gimdymo. 4 val. treciadieni pagimdziau, pavyko istverti skausma be nuskausminamuju Buvo 39 sav 3 dienos. Manau geriausias budas atskirti tikruosius saremius tai butent skaiciuoti intervalus.

 3. Little_surprise
  Little_surprise prieš 4 mėn.

  4Lucky parašė:
  Sveiki, pasidalinsiu apie savo patirti. Pirmadieni vakare pradejo spazmuoti pilva, atsisiunciau programele, kad skaiciuoti intervalus. Spazmavo kas 4-7min, skausmas…

  Ne visada.. man du paskutiniai gimdymai neturėjo absoliučiai jokių reguliarių sąrėmių. Antrasis gimė per 36 minutes nuo pirmo pilvo "pakutenimo", taip ir nesulaukus jokio skausmo... taigi, vis tik, mano nuomone, jei neramina, geriau 5 kart nuvažiuot patikrai, nei vadovautis teorija..

 4. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 4 mėn.

  Aš ir nejaučiu jokių skausmų kol gimdyt nepradedu...tik vartaliojimąsi kažkokį pilve

 5. HappySandra
  HappySandra prieš 4 mėn.

  Tikrieji būna labai dažni, kas 1 minutę ir jau sunkiai pakeliami, tokie, kurie miegot neleidžia )