Tikrieji sąrėmiai: kaip juos atskirti nuo netikrų? (408)

Moteris jaučia sąrėmius Elnur | Shutterstock.com

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie – netikri – sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ir visiškai liaujasi.

Jie su pertrūkiais gali kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol prasideda tikrasis gimdymas.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę?

Netikrųjų sąrėmių požymiai

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikštote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni – jau gimdžiusių moterų nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nebekyla klausimų.
 • Vaisius nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaisius nusileis, jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Pasišalina gleivių kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos arba raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis teigia, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vaisiaus vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Nėščiosios nurodo skirtingus požymius, pranašaujančius prasidėjusį gimdymą, tad artėjant jo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamas galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % nėščiųjų tai, kad artėja tikrasis gimdymas, suprato tuomet, kai sąrėmiai tapo greiti;
 • 23 % nėščiųjų nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad gimdymo pradžią lydėjo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % prasidedančio gimdymo įrodymu tapo pasišalinęs gleivių kamštis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  burožyte prieš 1 mėn.

  Sveikos. Siandien 12h dienos pradejo skaudeti nugaros apacia anksciau nebuvo skaudeja. Vaikas labai labai duodasi pilve seip judesiai buvo aprime daugiau tokie atsiremimai budavo o siandien vaikelis labai labai judrus sparduosi duodasi.. Pilva suskausta bet nedaznai nesuprantu kas gali buti.. Ar paruosiamieji...?

 2. User has not uploaded an avatar
  igu2015 prieš 1 mėn.

  burožyte parašė:
  Sveikos. Siandien 12h dienos pradejo skaudeti nugaros apacia anksciau nebuvo skaudeja. Vaikas labai labai duodasi pilve seip judesiai buvo aprime daugiau tokie atsi…

  Paruošiamieji bus, jei dar kyla klausimų, kurie čia vyksta

 3. User has not uploaded an avatar
  Eveliki prieš 2 d.

  Sveikos, vakar vakare einant į duša šiek tiek nubėgo kaip ir vandens net nesupratau ar ten buvo nevalingas šlapininimasis ar vanduo, bet gal šaukšto kiekio, atsigulus miegoti šiek tiek skaudėjo vis nugara ir kai vaikelis judėdavo suskausdavo pilvo apčia ir pilvukas vis kietėdavo bet neskaudžiai, ryte jokių skausmų nebebuvo nesuprantu ar tai paruošiamieji sarėmiai ar jau gimdymas artėja

 4. Dangyra
  Dangyra prieš 2 d.

  Eveliki parašė:
  Sveikos, vakar vakare einant į duša šiek tiek nubėgo kaip ir vandens net nesupratau ar ten buvo nevalingas šlapininimasis ar vanduo, bet gal šaukšto kiekio, atsigul…

  Važiuočiau į ligoninę pasitikrint. Man sukantis virtuvėje nubėgo kažkiek vandenų (na, daugiau negu šaukštas, bet balos nebuvo). Ligoninėje pasakė, kad ar tai šoniniai, ar tai priekiniai vandenys nubėgo. Kadangi sąrėmių nebuvo, norėjo išleisti namo laukti, bet nesutikau. Norėjau būti arčiau profesionalios priežiūros. Po ~12h prasidėjo reguliarūs sąrėmiai, po ~21h pagimdžiau. Šiaip ilgalaikė bevandenė yra negerai. Geriau pabūti paranojike ir pasitikrinti.

 5. Pipirelis
  Pipirelis prieš 2 d.

  Eveliki parašė:
  Sveikos, vakar vakare einant į duša šiek tiek nubėgo kaip ir vandens net nesupratau ar ten buvo nevalingas šlapininimasis ar vanduo, bet gal šaukšto kiekio, atsigul…

  Jei įtariat, kad vandenys teka, reiktų važiuot į ligoninę

  O dėl kitų jausmų - normalu nėštumo metu.