Tikri sąrėmiai. Kaip juos atskirti nuo netikrų? (282)

Tikri ir paruošiamieji sąrėmiai

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – tai yra jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie netikri sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ar visiškai liaujasi.

Jie gali su pertrūkiais kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol perauga į tikrą gimdymą.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę? Štai kokie yra vienų ir kitų požymiai:

Netikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikščiojote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni - jau pagimdžiusių nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nekilo klausimų, tikri ji ar ne.
 • Vaikelis nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaikelis nusileis,jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Iškrenta gleivinis kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos ar raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis sako, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Moterys nurodo skirtingus požymius, kurie „išdavė“ prasidėjus gimdymą, tad artėjant gimdymo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamytes galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % teigia supratusios, kad prasideda tikrasis gimdymas, kai sąrėmiai tapo „greiti ir įsiutę“;
 • 23 % suprato, kad „jau“, kai nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad išdavikas buvo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % įrodymu tapo iškritęs gleivinis kamštis.

Naujausi komentarai

 1. Anemun
  Anemun prieš 1 m.

  vukee parašė:
  O paruosiamieji Jums jau tik visai i pabaiga pasirode? Ar skausmingi buvo?

  Paruosemieji man prasidejo kaip buvau mazdaug 32 sav nescia .Cia toks skausmas kaip panasus kaip per menesinias .O seip tai kiekvienai skirtingai buna tie paruosemieji .As asmeniskai ju beveik nejusdavau.

 2. User has not uploaded an avatar
  vukee prieš 1 m.

  Anemun parašė:
  Paruosemieji man prasidejo kaip buvau mazdaug 32 sav nescia .Cia toks skausmas kaip panasus kaip per menesinias .O seip tai kiekvienai skirtingai buna tie paruosemi…

  Aciu Jums visoms uz atsakymus ir pasidalintom patirtim! Tikiuosi viskas bus gerai ir laiku nuvyksim i GN

 3. daiva123456
  daiva123456 prieš 1 m.

  Sveikos Mamytės ir būsimos Mamytės. Aš su tokiu klausymu nuo vakar vakaro prasidėjo viduriavimas. Ir būna truputį pamaudzia pilvo apačią arba skausmas būna toks lig kaakas kaska idurtu į pilvo apačią. Mum senden prasidėjo 37 savaitę.daugiau šlapintis pradėjau ir kai pasislapini būna dar norisi slapintis

 4. User has not uploaded an avatar
  Kotryna00 prieš 8 mėn.

  Sveikos , galbūt galite patarti.. Rytoj vizitas pas daktare bet šiandien visiškai nesulaikau šlapimo ... į toleta kas 5min... ir po truputi bėga bet i šlapima nepanašu... bet jausmas toks lyg pūsles uždegimas... Po to pradejo mausti pilva ... bet kuo labiau tuo skaudžiau... man 37savaites... ar gali būti kad laikas i ligonine? O gal čia parošemieji?

 5. lapsa
  lapsa prieš 8 mėn.

  Kotryna00 parašė:
  Sveikos , galbūt galite patarti.. Rytoj vizitas pas daktare bet šiandien visiškai nesulaikau šlapimo ... į toleta kas 5min... ir po truputi bėga bet i šlapima nepan…

  Vaikelis greiciausiai nusileido ir spaudzia slapimo pusle.jei skausmas neintensiveja ir skauda tik pati pilva,tai gal nieko.po gines apziuros bus aiskiau.