Tikri sąrėmiai. Kaip juos atskirti nuo netikrų? (279)

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – tai yra jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie netikri sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ar visiškai liaujasi.

Jie gali su pertrūkiais kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol perauga į tikrą gimdymą.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę? Štai kokie yra vienų ir kitų požymiai: 

Netikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikščiojote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni - jau pagimdžiusių nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nekilo klausimų, tikri ji ar ne.
 • Vaikelis nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaikelis nusileis,jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Iškrenta gleivinis kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos ar raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis sako, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Moterys nurodo skirtingus požymius, kurie „išdavė“ prasidėjus gimdymą, tad artėjant gimdymo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamytes galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % teigia supratusios, kad prasideda tikrasis gimdymas, kai sąrėmiai tapo „greiti ir įsiutę“;
 • 23 % suprato, kad „jau“, kai nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad išdavikas buvo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % įrodymu tapo iškritęs gleivinis kamštis.

Naujausi komentarai

 1. Anemun
  Anemun prieš 1 mėn.

  vukee parašė:
  Sveikos, mamytes. Norejau paklausti, ar buvo kuriai taip, kad nei vandenys nubego, nei saremiai skausmingi buvo? Ar tokiu atveju laukti, kada jie pasidarys reguliar…

  Tikrai suprasit.Man kaip buvo su mergaite kaip rasidejo gimdymas pradejo begti vandenys dar neprasidejus saremems.Bego taip kaip siusiociau po truputi nors buvo 2 cm atsiveria.Mazdaug praejus 6 val nuo vandenu pasirodymo skatino nes saremiai buvo labai silpni .O su berniuku tai vandenys nenubego prakirpo per pati gimdyma.O seip tai jutau tokius kaip paruosemi saremiai.O kaip prakirpo ir nuleido vandenis tai tada tikras malonumas prasidejo.Istikruju jus tikrai atskirsit.

 2. Editaaa
  Editaaa prieš 1 mėn.

  Pas mane irigi abu gimdymai skirtingi, pirmas ilgas ir skausmingas, nuvažiavau į GN su sąrėmiais, skaudėjo, bet nieks neatsidarynėjo, po 12 val kančių pradūrė man vandenis, tada prasidėjo veikla ir dar po 6 val pagimdžiau....o su antra vos mašinoje nepagimdžiau...18 val vakare vyrui sakau, davai nuvarom ir pažiūri ar kas vyksta, nes vis maudeno, bet reguliariai nebuvo...tik užėjom į GN plyšo man vandenai, o tada per po valandos ir 53 min jau laikiau savo pupą nat krūtinės, viskas taip greit įvyko, kad džiaugiuos, jog laiku vyrui pasiūliau nuvaryt į GN, nes pusvalandis vėliau ir būčiau nežinia kur gimdžius nes kai nubėgo vandenys, viskas vyko žaibišku greičiu...bet čia gal, kad antras gimdymas, nes pirmo net prisimint nenoriu

 3. User has not uploaded an avatar
  vukee prieš 1 mėn.

  Anemun parašė:
  Tikrai suprasit.Man kaip buvo su mergaite kaip rasidejo gimdymas pradejo begti vandenys dar neprasidejus saremems.Bego taip kaip siusiociau po truputi nors buvo 2 c…

  O paruosiamieji Jums jau tik visai i pabaiga pasirode? Ar skausmingi buvo?

 4. Anemun
  Anemun prieš 1 mėn.

  vukee parašė:
  O paruosiamieji Jums jau tik visai i pabaiga pasirode? Ar skausmingi buvo?

  Paruosemieji man prasidejo kaip buvau mazdaug 32 sav nescia .Cia toks skausmas kaip panasus kaip per menesinias .O seip tai kiekvienai skirtingai buna tie paruosemieji .As asmeniskai ju beveik nejusdavau.

 5. User has not uploaded an avatar
  vukee prieš 1 mėn.

  Anemun parašė:
  Paruosemieji man prasidejo kaip buvau mazdaug 32 sav nescia .Cia toks skausmas kaip panasus kaip per menesinias .O seip tai kiekvienai skirtingai buna tie paruosemi…

  Aciu Jums visoms uz atsakymus ir pasidalintom patirtim! Tikiuosi viskas bus gerai ir laiku nuvyksim i GN