Tikrieji sąrėmiai: kaip juos atskirti nuo netikrų? (337)

Moteris jaučia sąrėmius Elnur | Shutterstock.com

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie – netikri – sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ir visiškai liaujasi.

Jie su pertrūkiais gali kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol prasideda tikrasis gimdymas.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę?

Netikrųjų sąrėmių požymiai

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikštote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni – jau gimdžiusių moterų nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nebekyla klausimų.
 • Vaisius nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaisius nusileis, jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Pasišalina gleivių kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos arba raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis teigia, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vaisiaus vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Nėščiosios nurodo skirtingus požymius, pranašaujančius prasidėjusį gimdymą, tad artėjant jo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamas galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % nėščiųjų tai, kad artėja tikrasis gimdymas, suprato tuomet, kai sąrėmiai tapo greiti;
 • 23 % nėščiųjų nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad gimdymo pradžią lydėjo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % prasidedančio gimdymo įrodymu tapo pasišalinęs gleivių kamštis.

Naujausi komentarai

 1. Tanta
  Tanta prieš 10 mėn.

  babarikė parašė:
  zezary?

  Nu suklydo norejo parasyti cezary turbut

 2. Katinienė prieš 1 mėn.

  Aurėja Kužiulytė man nuo Velykų maudžia pilva skauda desini sona nugaros maudimas dar buvo uzeja dešinės skausmas nugaroje taip kad nwt koja atsijungus buvo ir taip visa sav kankinausi tokiais skausmai kiekvieną dieną ir tie skausmai prasideda nuo pietų.. tai gal ir man paruošiamieji sąrėmiai? 🤔 kada jums terminas? vakar ejau pasiskaičiuoti su vyru tai einu ir jis sako tu šlubuoji sakau skauda desi sona atrodo kad ten koks strypas įkištas

 3. User has not uploaded an avatar
  Panda mama prieš 1 mėn.

  Katinienė parašė:
  Aurėja Kužiulytė man nuo Velykų maudžia pilva skauda desini sona nugaros maudimas dar buvo uzeja dešinės skausmas nugaroje taip kad nwt koja atsijungus buvo ir taip…

  Man irgi užeina, net baisu pasidaro. Laiką stebiu.

 4. Silk
  Silk prieš 1 mėn.

  Man kai prasedejo tikrieji saremiai, tai irgi iskart atpazinau. Nors is pradziu tai buvo silpnas maudenimas, o pilva maude visa nestuma. Taciau prasidejus veiklai maudimas buvo istisai. Visa diena praktiskai nonstop. Beto kelios dienos pries tai rusvos isskyros pasirode (galvoju gal taip gleiviu kamstis salinosi) vakare maudimas zymiai sustiprejo, o nakti jau normalus skausmai prasidejo (iskenciami). 🙂

 5. Katinienė prieš 3 sav.

  Panda mama parašė:
  Man irgi užeina, net baisu pasidaro. Laiką stebiu.

  kentėjau nuo Velykų paruošiamuosius ir 04.10 7h ryte nubėgo vandenys o 21.14 laikiau mergyte savo rankose