Tikri sąrėmiai. Kaip juos atskirti nuo netikrų? (311)

Tikri ir paruošiamieji sąrėmiai

Paruošiamieji (netikri) sąrėmiai gali atrodyti visai įtikinami, tačiau jie nėra pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų gimdymas, – tai yra jie nepriverčia gimdos kaklelio atsiverti.

Jei šie netikri sąrėmiai tampa intensyvesni ir dažnesni, juos galima supainioti su tikraisiais sąrėmiais, tačiau šie apsišaukėliai būna nereguliarūs, galiausiai silpnėja ar visiškai liaujasi.

Jie gali su pertrūkiais kartotis ištisas dienas (ar net savaites), kol perauga į tikrą gimdymą.

Kaip juos atskirti nuo tikrų, kad netektų kas kartą skubėti į ligoninę? Štai kokie yra vienų ir kitų požymiai:

Netikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Sąrėmiai yra nereguliarūs ir nestiprėja.
 • Skausmo centras yra apatinėje pilvo dalyje ir kirkšnyse, jis nesklinda per visą gimdą į apatinę nugaros dalį.
 • Sąrėmiai aprimsta, kai judate ar vaikščiojote.

Tikrųjų sąrėmių požymiai yra tokie:

 • Tai intensyvūs sąrėmiai, kurie nesiliauja.
 • Jie akivaizdžiai stipresni - jau pagimdžiusių nuomone, prasidėjus tikriems sąrėmiams nekilo klausimų, tikri ji ar ne.
 • Vaikelis nusileidžia žemyn. Kai kurios moterys pajaučia vaikelio nusileidimą į dubenį likus net kelioms savaitėms iki gimdymo. Kai vaikelis nusileis,jums greičiausiai bus lengviau giliai įkvėpti, nes jis nebespaus diafragmos, tačiau gali padidėti pūslės ir dubens srities spaudimas.
 • Iškrenta gleivinis kamštis. Tai nedidelis kiekis tirštų gleivių, kurios užkemša gimdos kaklelį. Kartais dėl kraujo priemaišų šis gleivių gumulėlis būna rausvos, rusvos ar raudonos spalvos. Kamščiui iškritus, gimdymas prasideda per dieną ar dvi.
 • Nubėga vaisiaus vandenys. Jie gali nubėgti įvairiai: maždaug pusė visų moterų sako, kad vandenys išsiliejo staiga stipria srove, penktadalis sako, kad vandenų tik šiek tiek ištekėjo, o kitų potyriai buvo tarpinis variantas tarp šių dviejų kraštutinumų. Gimdymas paprastai prasideda netrukus po to, kai nubėga vandenys.
 • Tarp kitų tikrojo gimdymo požymių gali būti viduriavimas ir nugaros skausmas.

Moterys nurodo skirtingus požymius, kurie „išdavė“ prasidėjus gimdymą, tad artėjant gimdymo datai svarbu stebėti savo pojūčius. Apklausų duomenimis, kad vaikelis jau pakeliui, būsimąsias mamytes galutinai įtikino šie požymiai:

 • 34 % teigia supratusios, kad prasideda tikrasis gimdymas, kai sąrėmiai tapo „greiti ir įsiutę“;
 • 23 % suprato, kad „jau“, kai nubėgo vandenys;
 • 12 % teigia, kad išdavikas buvo intensyvus nugaros skausmas;
 • 10 % įrodymu tapo iškritęs gleivinis kamštis.

Naujausi komentarai

 1. Little_surprise
  Little_surprise prieš 6 mėn.

  4Lucky parašė:
  Sveiki, pasidalinsiu apie savo patirti. Pirmadieni vakare pradejo spazmuoti pilva, atsisiunciau programele, kad skaiciuoti intervalus. Spazmavo kas 4-7min, skausmas…

  Ne visada.. man du paskutiniai gimdymai neturėjo absoliučiai jokių reguliarių sąrėmių. Antrasis gimė per 36 minutes nuo pirmo pilvo "pakutenimo", taip ir nesulaukus jokio skausmo... taigi, vis tik, mano nuomone, jei neramina, geriau 5 kart nuvažiuot patikrai, nei vadovautis teorija..

 2. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 6 mėn.

  Aš ir nejaučiu jokių skausmų kol gimdyt nepradedu...tik vartaliojimąsi kažkokį pilve

 3. HappySandra
  HappySandra prieš 6 mėn.

  Tikrieji būna labai dažni, kas 1 minutę ir jau sunkiai pakeliami, tokie, kurie miegot neleidžia )

 4. kukuracia
  kukuracia prieš 1 mėn.

  Nežinau kaip ten jum be tų skausmų. Man ir tie tikri ir netikri košmaras kažkoks, vos ne iki sąmonės netekimo. Ir trunka jie tikrai ne valandą, min. Pusę paros ir daugiau. O paruošiamuosius pirmą kart tenka jausti. Tai jau kelios naktelės.

 5. Sarutina
  Sarutina prieš 1 mėn.

  kukuracia parašė:
  Nežinau kaip ten jum be tų skausmų. Man ir tie tikri ir netikri košmaras kažkoks, vos ne iki sąmonės netekimo. Ir trunka jie tikrai ne valandą, min. Pusę paros ir d…

  Man irgi buvo paruošiamieji dabar, nu kazkas baisaus. Ir po dušu lindau, bet nieko nepadėjo. Skausmas toks kad iš vonios pati išlipt negalejau, turejo vyras padėt. Ligoninėje tik nurimo o po to vėl startavo 😥
Skelbimai

32,00 €
48 | 38 | M
5,00 €
20 | 12,3 cm
10,00 €
24 | 14,9 cm