Kaip įrengti vaikams saugius, patogius ir jaukius namus?

Tėvų darželio laidos vedėjai Dovilė ir Žygis Stakėnai „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Dvidešimt antroji „Tėvų darželio“ laida skirta namams, kuriuose gyvena vaikai. Svečiavomės pas dviejų vaikų mamą Sandrą Antanaitienę ir klausėme patarimų interjero studijos vaikams „Lovely Mess“ įkūrėjos Laurynos Glicienės.

Kaip pasirūpinti vaiko saugumu namuose?

Laidoje kalbėjusi mama Sandra pasakojo, kad įsirengiant namus, visų pirma, rūpinosi ne estetika, o vaikų saugumu. Jai antrino ir „Lovely Mess“ įkūrėja Lauryna Glicienė pabrėžusi, kad vaiko saugumas turėtų būti prioritetas.

Saugumu reikėtų ypatingai susirūpinti kūdikiui pradėjus ropoti, t.y. kuomet jis bus apytiksliai 8 mėnesių amžiaus.

Puikus patarimas ropoti pradedančių kūdikių tėvams - paropokite patys. Atsidūrę tokioje padėtyje, kokioje namuose juda kūdikis iškart pastebėsite visas neuždengtas rozetes, aštrius baldų kampus ir kt.

Daugiau patarimų saugiems namams, kuriuose gyvena vaikai skaitykite:

Kaip kurti vaiko kambario interjerą?

Laidoje kalbėjusi „Lovely Mess“ įkūrėja Lauryna Glicienė priminė, kad vaiko kambarys turėtų būti skirtas vaikui, t.y. jame tiek dėl saugumo, tiek dėl jaukumo turėtų būti tik vaiko daiktai, kuriuos reikėtų sudėti į atitinkamas kambario zonas:

 

Paklausta apie dažniausiai pasitaikančias klaidas, Lauryna paminėjo atviras lentynas. Atviros lentynos atrodo gražiai ir stilingai, tačiau jose sunku palaikyti tvarką, tad tai nėra geras pasirinkimas:

Daugiau naudingų patarimų vaikų kambario interjerui rasite:

Ką apie namų interjerą sako vaikai?

5-erių Emilija laidoje taip pat pateikė puikių patarimų ir įžvalgų apie tai, kaip turėtų atrodyti vaiko kambarys. Emilijos manymu, jame tikrai reikia lovos ir tvirtai prie sienų prisuktų baldų:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.