Kaip išrinkti kūdikiui tobulą vardą? Kaip išrinkote jūs?

Kūdikis laiko raidę E Africa Studio | Shutterstock.com

Galvoti kūdikiui vardą, ko gero, yra vienas maloniausių dalykų būsimiems tėvams nėštumo metu. Vieni tėvai jau turi keletą variantų dar negimus kūdikiui, o kiti laukia gimimo. Jei nerimaujate dėl pasirinkimo, sunku apsispręsti, esate tokie ne vieni. Galbūt tinkamą vardą padės išrinkti keletas tikslingų patarimų? O jei jau sėkmingai namuose laksto mažieji, atskleiskite, kaip ir kas jums padėjo išrinkti vardą vaikui. Esame tikri, tai bus naudinga daugeliui būsimų tėvų.

Norite tęsti šeimos tradiciją?

Jei norite tęsti šeimos tradicijas ir duoti kūdikiui seną šeimos vardą, tačiau nenorite, kad tai būtų vardas, kurį jau turi pusė giminės žmonių, jį visada galite pasirinkti kaip antrąjį vardą. Galbūt juo kasdien nešauks jūsų vaiko, tačiau giminės ar šeimos narį tikrai pagerbsite. Galimas ir toks „tvistas“: jūsų mama Marija, vyro – Elžbieta? Pasveikinkite Mariją Elžbietą!

Vardą suteikiate visam gyvenimui

Atminkite: jūsų parinktą vardą vaikas nešios visą gyvenimą, todėl jis turėtų tikti visoms amžiaus grupėms. Deminutyvinis, itin mažai mergaitei tinkamas vardas nebūtinai gražiai skambės, kai ji bus suaugusi. Tas pats ir renkant vardą berniukui: mažybiškas pasirinkimas gali nejaukiai skambėti suaugusiam vyrui.

„Ateities“ vardas?

Verta atsižvelgti ir į kūdikių vardų tendencijas. Šiandien itin populiarūs vardai gali reikšti viena: kad jūsų vaikas dalysis vardu su daugybe tą patį vardą turinčių bendraklasių. Nors garsių žmonių kūdikių vardų kopijavimas gali atrodyti šaunus dalykas dabar, toks vardas, kaip ir kiti populiarūs, gali atrodyti pasenęs po kelerių metų.

Trūksta įkvėpimo?

Galite žvilgtelėti į kalendorių ir peržvelgti tą mėnesį gimusių vaikų vardus. Arba ieškoti vardo pagal jo reikšmę ar duoti pagal gimimo mėnesį. Jei mergaitė gimė liepos mėnesį, pavyzdžiui, pavadinti ją Liepa. O gal konkrečiu laikotarpiu mėlynuoja rugių laukas ir jums bus priimtinas Rugilės vardas? Beje, visada verta patikrinti patinkančio vardo reikšmę.

Tradiciniam vardui – tradicinis tarimas

Nors galbūt jums gali itin patikti neįprasta, unikali tradicinio vardo rašyba ir tartis, pavyzdžiui, Mingaudas, Evilina ar Ričardas, bet tai tikrai gali kelti painiavą ir apsunkinti jūsų vaiko gyvenimą, kol jis mažas. Šiuo atveju tikrai teks tikslinti ir nuolat kartoti vaiko vardą: „Ne, ne Mindaugas, Evelina ar Ričerdas.“ Tokiu atveju tikrai vertėtų laikytis tradiciškumo.

Kai sudėtinga išrinkti, geriausia – traukti burtus?

Renkame varda vaikui Lucky Business | Shutterstock.com

Turite kelis vaikus?

Jei turite daugiau nei vieną vaiką, galbūt norėsite susieti / suderinti jų vardus su ką tik gimusio kūdikio? Vardus sieti galite įvairiai: rinktis biblinius-religinius, iš tos pačios vardo ar pavardės raidės, pagal kategoriją – augalo, metų laiko – ir pan.

Ištarkite vaiko vardą garsiai

Ar jį lengva ištarti? Ar skamba tinkamai? Ar jis nejuokingas ir neužšifruota šmaikšti potekstė? Ar vardas dera su vaiko pavarde? Pavyzdžiui, dažnai tėvai nelinkę duoti vaikams ilgo vardo, jei šeimos pavardė ilga, ir atvirkščiai – trumpa pavardė puikiai papildo ilgesnį vardą. Puikiai skamba Ieva Simonaitytė, tačiau Kristijonas Bartusevičius jau, rodos, kiek per ilgas derinys.

Vardas ir pravardė

Visada pagalvokite apie galimas pravardes ir trumpesnes vardo versijas. Vardas Justina veikiausiai trumpės iki Justės, Laimono – iki Laimio. Ar jums patinka visi trumpesni vardo variantai? Ar vardas nesutrumpėja iki kelių raidžių santrumpos, kuri paaugusį vaiką gali erzinti? Apgalvokite visas galimas versijas.

Trumpas vardas – pirmas pasirinkimas

Vaikas užaugs, ir jam reikės pildyti įvairias formas, paraiškas, dokumentus. Štai čia randasi trumpo asmenvardžio privalumai. Ilgą ir sudėtingą asmenvardį bus keblu tarti, ko gero, reikės nuolat tikslinti, jau nekalbant apie įvairius pasirašymo momentus.

Laikykite paslaptyje

Visais atvejais galima klausti šeimos ir draugų nuomonės, pasitarti su giminaičiais, tačiau geriausia, jei vardo, kuris tikrai „pats pačiausias“ variantas, neatskleisite, kol gims kūdikis. Tokiu būdu išvengsite neigiamų istorijų ir nuomonių (pavyzdžiui, teta Birutė nemėgsta vardo Martyna, nes šis jai primena mergaitę mokykloje, su kuria nesutarė, ir pan.). Įvairios istorijos, kurių nelaukiate, gali jus atbaidyti ar priversti sudvejoti, o jums tikrai nereikia, kad blaškytų kokie tretieji faktoriai.

Peržvelkime populiariausius 2020 metų vardus: